Jump to content

MMR / Matchmaking izmene, ima li ih? Vaša iskustva?


SpiRo

Recommended Posts

A sta su kao menjali u matchmakingu? TL se nekad ceka i po 10min, HL od par sekundi pa do par minuta. U smislu uparivanja po slicnog MMRu ne vidim ama bas nikakve promene.

Inace ovaj meta mi je najgori do sad, znam iz lobija da li dobijamo ili gubimo. Od ovog scaling patcha znam da vezem po 7-8 poraza za redom, dok winova do 2-3, mozda 4 ako me usere..

Link to comment
Share on other sites

E da i kupio sam Artanisa, mnogo je zanimljiv heroj, mislim da bi mogao da radi i u HL u nekim dive kompozicijama. Ogroman dmg pravi, veoma je tanky a ult laser izbacuje 1 heroja skoro skroz iz borbe. Prekjuce igrali QM, blackhearts bay, partija preko pola sata, uzo skoro 60stakova marksmena, sa nexus blade ne moze niko da ti pobegne.. inace partija se zavrsila sa 0% vs 0% core, nama bio osto core, oni uzeli bosa, i na tom fightu smo im wipovali ceo team. Trk na njihovu bazu, ubili prvi keep koji je bio na ~50% i juris na core :D
Na kraju mi dobili victory, oni defeat, preluda partija :D

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam nesto ofrlje ali koliko sam shvatio kao bice balansiranije ekipe. I recimo ako imas u timu likove u grupi, a protivnicka ekipa ima solo igrace, oni ce da imaju bolji individualni mmr. Mada nemoj da me drzis za rec..  

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Sad mi tu nije jasno nesto. Mada moguce da gresim. Ako pobedis nekog ko ima veci MMR od tebe ti dobijas mnogo vise poena nego kada bi on dobio tebe. I obrnuto - ako pobedis nekoga sa nizim MMR, dobijas mnogo manje poena.

E sada, 5-clana ekipa je favorit ako igra protiv individualaca (ako nista, nema trolova, nema afk, nema ljutnji za neku glupost, bolje reaguju na pingove, tu je cak i skype)... Medjutim, zbog svega toga njihov MMR je nizi.

Posto je i pored toga sansa da te pociste sasvim realna, ako se desi da izgubis od njih izgubices mnogo vise poena nego da si igrao ravnopravnu partiju protiv pojedinaca - jer je njihov MMR nizi od tvog.

Takodje, ako napravis podvig i pobedis 5-to clani tim, dobices mnogo manje poena nego kada bi pobedio obicne pojedince - jer je njihov MMR nizi od tvog.

A njih nista ne kosta i da izgube, tj kosta ih malo MMR poena. Dok im svaka pobeda donosi dosta.

Mozda i ne ide tako, ali kako Blizzard u poslednje vreme sve ofrlje radi, moguce da je ovaj previd stvaran i da treba mnogo ozbiljnije da se pozabave ovom igrom, ako zele da ova igra poraste u nesto.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Kako mogu da pricam o HL ako navedem primer ekipu od 5 ortaka? Valjda se podrazumeva da pricam o QM i MMR poenima koji te pozicioniraju u okviru tog moda (a koje mi ne vidimo, a znamo da postoje).

Mislim, mozda ti tih problema u QM nemas, ali cela moja borba je da nekako stignem do nekog MMR-a, gde vise necu dobijati moralesa koji igra solo jednu liniju ceo mec, i gde svi ljudi znaju da jasu mountove. Da ne pricam kako u pola meceva niko ne skuplja novcice, a terror se siba sa nama u nekoj nebitnoj tuci. Kazu, u QM te spajaju sa ljudima pribliznog skilla - e pa ako je moj skill priblizan Raynoru koji ceo mec puca u minionse i nikad ne dolazi po tribute, onda da mu jbm mtr.

Ali dobro, igram MOBA igre tek dva meseca, jedini problem u HotS ti sam i ne mozes bas da izneses pobedu. Mozes da budes predvodnik sa idejama, ali ako dobijes jednog DPS u ekipi i on vas ignorise, dzaba.

Video sam onaj tvoj klip sa gazlovom, i jesi dobar tu bio. Sto se kaze, napravio si razliku, na skil si tvom timu dao vec pola zmaja. E sada zamisli da oni gore, umesto da uhvate gornji shrine - ti ih vidis kako se biju sa merc po mapi.

Edited by Echo
Link to comment
Share on other sites

Prvo. Svi modovi u HotS-u imaju odvojen MMR, sto znaci da tvoj MMR u QM nije isti kao i MMR u HL, takodje i TL ^^ 

LoSmi je pitao za HL, pa sam zato i mislio da pricas o HLu. QM je totalno nebitan i to nikada ne treba da se igra, to je kao u Spartakusu oni Pit-ovi, sto ga posalju tamo da se kali. Kada jednom izadjes iz pit-ova, ne vracas se tamo [roflmao]

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se na primer nikad nisam usudio da ga pickujem u HL, upravo zbog enormnog whinea i sto ljudi u glavnom ne razumeju Gazlowa i od prilike ga kontaju ko da je melee assassin i da ces ti sad da uleces svuda sa njima :D nigga plz
Ume da bude jako jako dobar na skoro svim mapama, jedino nisam voleo cursed hollow i garden of terror sa njime da igram, jer su objectivi jako "siroki"/rastrkani na GoT i random na cursedu..

Imam dosta heroja koje nikad nisam ni probao u HL a ovako ih dosta cesto igram, tipa lvl 8-9 sa njima, ili zbog whinea saigraca ili sto smatram da nisu tier1/2 heroji i sanse za pobedu nam se smanjuju

Link to comment
Share on other sites

Pobedim 12 partija za redom na r1, znaci opet sam se ustolicio da ne moram da se cimam. Onako zadovoljan sam ali znam da je to samo sreca bila i pitam se koliko li cu da izgubim za redom uskoro. U 2 dana 7 poraza za redom.


Ocu da kazem da je isto smece MM [roflmao]

Link to comment
Share on other sites

Ovo je moje iskustvo u poslednjoj partiji koju sam odigrao gde sam kleo sve zivo Blizzardu i debilu koji je napravio ranked.. 

Kada sam video pick-ove pretpostavio sam da cu da igubim. 

Kada sam video rankove znao sam da cu da izgubim. (njihov tim, pet r1 igraca vs. moj tim r2, r4,r9 i jedan placement)

Kada sam video njivove pozicije za lejnovanje znao sam da cu da izgubim. 

Kada sam video njhove talente znao sam da cu da izgubim (Vall, skiluje vampiric assault i tako totalno nasumicno kliktanje po talentima)

Kada sam video ultije znao sam da cu da izgubim (LiLi skiluje dragona a solo healer, Valla skiluje rain of vengence, Anub skiluje Locust swarm)

I onda sam izgubio..

Ali ne pre nego sto su njih troica prozivali jedan drugog celu partiju za lose talente i koliki su nubovi.. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Tu partiju smo jos i pobedili. Ali, pada se isti imbecil sledecu partiju i bira Kael-a. Ima manje damage od Diabla, Nove, Sylvane i Valle iz njihovog tima. Ali to nije jos nista, posto imamo mi Thrall-a i Zagaru koji su bili ispod Kael-a!!!1

aynWYgb_460sa.gif 

 

 

 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...