Jump to content

Najjeftinija graficka za Dotu2?


wizard-kv

Recommended Posts

Napisi sta ti je ostatak konfiguracije da bi moglo da ti se preporuci bilo sta. Takodje osim ako nemas monitor koji je 144Hz sve preko 60fps je u sustini nepotrebno jer neces to moci da vidis. I naravno bitna je rezolucija u kojoj hoces da imas odredjeni fps, da li je to FullHD ili neka druga.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Neki apsolutni minimum da bi ti radilo u tolikom broju frejmova je Radeon 6670, pogledaj ovaj tekst ali to je na bas smanjenim detaljima. Te kartice se mogu naci polovne za oko 4.000. Ako gledas da budu neki ok detalji onda ipak moras da uzmes nesto jace, tipa Radeon 7770 ili GeForce 650ti, te kartice idu od 55 evra po oglasima pa navise. Tvoj procesor je malo slabiji od njihovih testiranja, ali na kraju ima i test s procesorima i 650ti, tako da to ne bi trebalo da ti pravi toliko problem. Ako bi uzimao novu ne isplati ti se realno da uzimas bilo sta ispod GeForce 750ti ali to ti je 120+ evra. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@zwerko

Jebote Zverko jesi ti nekada poterao dotu? GeForce 750ti lol...

@wizard-kv

Dota2 je skroz pristojno radila na GeForce 240, dakle sve iznad toga je super...Procesor ti je bas los tako da nemoj da slusas zverka...

Hvala puno na detaljnom odgovoru a sta mislis za Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 mogu da je uzmem za 5000?

Svakako bolja opcija od GeForce 750Ti :DDDD

 

  • Upvote (+1) 1

fml

Link to comment
Share on other sites

ovo

http://emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-amd-radeon-r7-240-asus-1gb-gddr3.11.html?productId=43031

Jel se meni cini ili sam ja jedini ovde dao kredibilan izvor za testove grafickih? Rekoh vec da mu je 6670 varijanta za taj FPS ako ce igrati na smanjenim detaljima, a ovaj tvoj predlog je losiji od tog. I ogradio sam se da ako kupuje novu nema smisla da uzima nesto kao sto si ti predlozio jer ce dati 50 evra za karticu koja realno ne podmiruje ni njegove potrebe sada, a kamoli tek u buducnosti. Ako uzima novo nema smisla da uzima nesto ispod 100 evra jer nit ce dobiti dobre performanse sada niti ce u buducnosti moci da igra bilo sta normalno, prakticno skoro pa bacene pare na low end graficku karticu od kojih su vise i proizvodjaci odustali. 

Na kraju procesor mu zaista nije neki, ali su ljudi lepo testirali i sa takvim procesorom i dosli do relevantnih rezultata koje sam i napomenuo. Nisam licno igrao DOTU 2 na takvoj konfiguraciji jer sam prosto uvek imao pristup malo jacim masinama, ali ne vidim razlog da ne verujem clanku na renomiranom hardverskom sajtu koji se bavi upravo tematikom o kojoj ovde pricamo. Svi ostali ste dali argument na nivou "ma radice to". 

 

Mislio sam polovno nesto da uzmem, ne novo :D da bi bolje radilo :)

Gledaj sta najvise mozes da izvuces, moras da prelistas oglase, recimo

6870

6870

6850 - ako ne mozes da nadjes 6870, nije toliko velika razlika u performansama

U svakom slucaju treba malo bunariti, sto vise se potrudis bolje ces proci. 

 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zwerko hvala puno na odgovoru, nasao sam 6870, ali ovaj decko mi kaze da su potrebna neka 2 napajanja od 600W koliko sam ga ja razumeo (retard sam za kompove), a ovo moje je neko kinesko sranje od 500W bar je tako on rekao. I ponudio se da mi proda neki LC Power 600W za 1700 din + Graficku SAPPHIRE HD   6870 za 5500...

Link to comment
Share on other sites

ovo

http://emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-amd-radeon-r7-240-asus-1gb-gddr3.11.html?productId=43031

Nisam licno igrao DOTU 2 na takvoj konfiguraciji jer sam prosto uvek imao pristup malo jacim masinama, ali ne vidim razlog da ne verujem clanku na renomiranom hardverskom sajtu koji se bavi upravo tematikom o kojoj ovde pricamo. Svi ostali ste dali argument na nivou "ma radice to". 
 

 

Upravo sam to pokusavao i da ti objasnim. Moj argument nije MA RADICE TI TO vec sam igrao dotu2 na gore pomenutim grafickim karticama...drugar ima igraonicu sa totalno sarenolikim konfiguracijama, a cesto tamo zabodemo uvece i odlicno radi dota na 9600GT( i u novom endzinu) i drugim prastarim karticama. Sledece, ne znam kako moze da bude bolji izbor polovna graficka od 6000din od nove koja kosta 6300 din, a ima garanciju.

Na R7(ima moj sin na svojoj masini) dota leti na max detalja. Ne znam koji argument vise hoces?

fml

Link to comment
Share on other sites

Zwerko hvala puno na odgovoru, nasao sam 6870, ali ovaj decko mi kaze da su potrebna neka 2 napajanja od 600W koliko sam ga ja razumeo (retard sam za kompove), a ovo moje je neko kinesko sranje od 500W bar je tako on rekao. I ponudio se da mi proda neki LC Power 600W za 1700 din + Graficku SAPPHIRE HD   6870 za 5500...

verovatno je mislio da grafička mora dodatno da se napaja, odnosno pored toga što moraš da je staviš u slot moraš i da je nakačiš na napajanje. uzmi samo grafičku i probaj da li tvoje napajanje moći da izdrži, ako ne onda uzmi novo napajanje.

@šule, ova što hoće da je uzme je bolja kartica od ove što si preporučio, iako je starija. mada ima smisla uzeti novu karticu sa garancijom ukoliko će jedini zahtev na duže biti "da radi dota", realno.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

uzmi polovnu 7770 ili 7790 ili gtx650 sve bolje od toga na taj komp je waste posto ce ti taj procesor biti glavno bottleneck (a mozda i to chinese napajanje) xD

 

edit* ofc polovno , a iskreno ja ne bih nista starije uzimao od ovih kartice iz prostog razloga sto se nikad ne zna kad ce te starije varijante da riknu...

Edited by zyllion
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko uzmem tu R7 da li je potrebno da uzimam i novo napajanje ili ce ovo kinesko sranje od 500w da odradi posao? Koliko fps izvlaci tvoj sin na njegovoj masini? 

Inace onaj decko mi sada nudi 6770 za 4500din i kaze da ce da radi na ovom napajanju... Sta mislite?

Edited by wizard-kv
Link to comment
Share on other sites

 

Upravo sam to pokusavao i da ti objasnim. Moj argument nije MA RADICE TI TO vec sam igrao dotu2 na gore pomenutim grafickim karticama...drugar ima igraonicu sa totalno sarenolikim konfiguracijama, a cesto tamo zabodemo uvece i odlicno radi dota na 9600GT( i u novom endzinu) i drugim prastarim karticama. Sledece, ne znam kako moze da bude bolji izbor polovna graficka od 6000din od nove koja kosta 6300 din, a ima garanciju.

Na R7(ima moj sin na svojoj masini) dota leti na max detalja. Ne znam koji argument vise hoces?

Nisi procitao sta sam pisao, tvoj predlog je ekvivalent sa recimo 6670, koji polovan kosta 3500 din, za 6000 se uzima polovan 6870 koji je bezmalo skoro tri puta brza kartica od R7 240. Postoje naravno rizici s uzimanjem polovne kartice, ali je po mom vidjenju besmisleno uzimati znatno sporiju karticu bez obzira sto je nova. 

Drugo upotrebljavas izraze kao "odlicno radi dota", "leti" i sl, koliko je to fps u 1920x1080 na medium detaljima? Posto se to uzima kao parametar jer je covek trazio misljenje za tu konkretnu situaciju. Nekome "leti" dota i sa 40 fps, daleko je od toga da nije igrivo, ali je zahtev bio 70-90. Ja sam zato uzeo podatke sa sajta gde su ljudi detaljno testirali jer ja licno nisam imao prilike da uradim benchmark na slicnoj konfiguraciji, iako sam radio dosta testiranja konkretno i sa DOTA 2. 


Inace onaj decko mi sada nudi 6770 za 4500din i kaze da ce da radi na ovom napajanju... Sta mislite?

Evo ti ugrubo kako se rangiraju te kartice. Radice ti sa svakom od njih, samo je pitanje koliko si voljan da spustas detalje da bi dobio veci fps.

 

Zwerko to nije video fps... HLS2 engine je u pitanju

Ne razumem na sta konkretno ovde mislis?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 6670 i ne radi mi na full doduse igram na 1900 rez, R7 tesko da ces moci napajanje da uglavis jer pretpostavljam da nema 6/8pin connectore za dodatno napajanje. Tako da pazi na connectore ako planiras neku noviju/jacu graficku mada mislim da nema potrebe

imam upaljen samo AA i animated portraits btw, a imam i3 i 8gb i imam oko 40-50 fps

Edited by BaklivaX
Link to comment
Share on other sites

Ako nije kasno, dacu i ja svoj predlog.

Uzmi novu graficku jer ljudi kod nas polovne stvari strasno precenjuju. Gledaj Radeon R7 250X ako hoces sve lepo da ti radi a mozes se provuci i sa Radeon R7 240 ako ti znaci ta usteda od ~2k dinara.

Procesor ti je sasvim solidan, za dotu vise nego dobar.

Ako ipak hoces polovnu graficku, nemoj uzimati seriju 6000 (npr 6870) jer vise opterecuju napajanje a posto ti ono nije sjajno, gledaj novije serije grafickih jer su efikasnije (manje trose a brze rade). Pod novije mislim na 7000 i R7 (R9).

Nvidiu ne spominjem jer u ovom cenovnom rangu nije konkurentna.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

^ procitaj sta sam napisao iznad... Ne moze na to napajanje da ide ta graficka jer ono nema 6pin/8pin connector. Ja sam danas bas uzeo novu graficku i odlucio sam se za gtx750ti jer ne zahteva taj konektor da ne bih budzio molex i nesto kasnije sjebao...

edit: doduse nisam se toliko interesovao za r7 ali koliko sam trazio gtx750ti je najbolja graficka bez zahtevanja dodatnog napajanja, moguce da imaju i neki modeli R7 koji ne zahtevaju dodatno napajanje 

Edited by BaklivaX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...