Jump to content

Hilfe!


lawl_

Recommended Posts

Pomoć drugovi!

 

Imam Windows 8.1 i upravo mi izbacio neku error poruku da je HDD u problemu i da treba da bekapujem podatke. Ja mislio neki bug, pa restartovao laptop, kad ono me sačeka BIOS poruka "S.M.A.R.T. sector bad, replace and backup" ili tako nešto?

 

1) Jel ovo znači da mi hard uskoro riknjava?

2) Jel može da se popravi?

 

Hvala

:(

:v

Link to comment
Share on other sites

Riknjava :D

 

Jel se podize OS ili tu staje ?

 

Ako stane tu, guglaj model tvog laptopa kako da disableujes u biosu s.m.a.r.t. spasi sta mozes, pa ti mozda poradi jos neko vreme.

 

Pa mu uradi Error checking na HDD-u, ako ne pronadje nista mozda i poradi jos neko vreme

Link to comment
Share on other sites

Radi normalno, podiže OS i ja iskreno ne vidim nikakve poteškoće prilikom rada. (pišem upravo sa laptopa)

 

Radio sam error check sa nekim HD Tune-om i izbaci nekih 1311 bad sektora, sad ne znam jel to loše, ili mnogo loše :D

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

E do... :D

 

Dobro ajde ako mu je već kraj blizu, koji drugi hard da uzmem umesto njega (500GB SATAII od 2.5 inča)? Jel ima neke velike razlike među proizvođačima ili ne? I takođe, pretpostavljam da ne mogu da uzmem SATAIII HDD?

 

Hvala mnogo :)

 

edit: sad gledam hardove po internetu i naletim na neke hibridne SSHD drajvove. Ne znam sad da li ja to mogu da ugradim u svoj laptop i koliko je pametna investicija?

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

ako ti nije mnogo mator lap, umesto tog mrtvog hdd-a ugradi ssd, a odvojeno pazari eksterni hdd za podatke. ssd je najveći napredak u kompjuterskom hardveru posle napuštanja crt monitora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...