Jump to content

Hard BSOD-uje


millanče

Recommended Posts

Evo probelema na ortakovom kompu: BSOD-uje pri pokretanju windowsa 7. Ja čačkao memorije, skontao da jedna od tri ne valja, izbacio je, ostalo 2gb + 512 MB sa kojima prolazi memtest.

 

Ploča je Gigabyte GA-945PL-S3 rev 1.0, a hard je Maxtor 160GB SATA3, model Diamondmax 17. Ploča prvo nije davala sliku uopšte, posle žongliranja sa memorijama je proradila.

 

Instaliram Win 7 sa USB-a, prođe kopiranje fajlova, odradi restart, i kad treba da nastavi instalaciju, pri sledećem pokretanju, malo zakuje uz Win logo, i opet BSOD i odmah restart, ne vidim šta piše.

 

Here comes the morbid part - ubacim neki bezveze sata hard od 80GB u taj komp, i normlano instaliram sistem na njega. Prebacim taj hard od 160 na svoj komp, i takođe sve bude ok :-) Šta može biti, ima li neko ideju?

 

Probao sam - update BIOS-a, prebacivanje džampera na hardu na sata 1.5, hard nema smart erora, ne škljoca, nema loše sektore, ali sam ipak opičio i zero fill, menjao data i power kabl za hard... Kao da samo sa njim neće :-)

 

EDIT - e, da, kad dođem gde se prave particije, ovaj hard od 160 se prvo ne vidi, nema ničeg, moram jednom da klinem da reload driver, onda se pojavi, napravim particije, ide da kopira, ali sledeći restart, kao što rekoh, vodi u BSOD :-(

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nije napajanje. probao sam drugo. Probau i sa jednim modernijim napajanjem, a takođe ću večeras da namontiram taj moj od 80GB kao sistemski, a njegov od 160 kao sekundarni, pa ću da vidim kako teče komunikacija. Problem je, u najmanju ruku, fascinantan...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Da li si probao da ti taj sata od 160gb bude backup hdd, a da ostane sistem na onom od 80gb, imao sam isti problem gde hard disk jednostavno nije hteo da bude sistemski i ostao je kao backup do dan danas, i dalje nemam pojma u cemu je bio problem :D

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Nakalemili smo kombinaciju 80gb SATA kao sistemski, a ovaj njegov od 160 kao drugi, instalirao sam Win 7, sve je ok, puštao sam HD filmove i istovremeno pikao igre čiji su fajlovi na tom hardu od 160 gb, reklo bi se da komunicira ok sa pločom. Ostaje misterija zašto više neće da "primi" sistem, ali eto, sad to šljaka. Predložiću mu da proda komp tako što pre, dok još radi, jer ja sumnjam da možda ta ploča neće dugo...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...