Jump to content

pričajte


Recommended Posts

meni je smešno kako tebi nije jasno da cena lomljenja stena i topljenja istih ne može da bude jednaka ceni cevke pobodene u zemlju, pogotovo kad je cevka otplaćena davnijeh dana, a za freking su se zadužili >90%, računajući na visoku i rastuću cenu. i kad cena nafte padne, ko će da vraća te dugove i te investicije. ostavi ti Rusiju, tamo su ljudi živeli od litra vodke i po kile buđavog 'leba vekovima sve ostajući najveća zemlja na svetu, nego da vidimo šta se dešava sa "bogatim" privredama kad se ne kupi dovoljno ajfona za "crni petak".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ako bi postao vatrogasac - bilo bi ful. ima iskustva i sve i to je "državna služba" čak i tamo, bilo bi mega, samo ako je realno da upadne tako. ako bude običan trbuhom-za-kruhom golja nekvalifikovani šljaker, ne znam koliko će mu biti ful.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

meni je smešno kako tebi nije jasno da cena lomljenja stena i topljenja istih ne može da bude jednaka ceni cevke pobodene u zemlju, pogotovo kad je cevka otplaćena davnijeh dana, a za freking su se zadužili >90%, računajući na visoku i rastuću cenu. i kad cena nafte padne, ko će da vraća te dugove i te investicije. ostavi ti Rusiju, tamo su ljudi živeli od litra vodke i po kile buđavog 'leba vekovima sve ostajući najveća zemlja na svetu, nego da vidimo šta se dešava sa "bogatim" privredama kad se ne kupi dovoljno ajfona za "crni petak".

 

Jasno je to meni ali te male firme su propale jer se smanjio PROFIT sto u slucaju manjih firmi znaci i gasenje. Sustina je da nece nafta padati u nedogled, a ako nastavi da pada ode i rusija u kurac, a i sa trenutnim cenama je u kurcu. Ako ostane ovako opstace i velike kanadske firme, a ako skoci eto ludila.

 

Meni samo nije jasno kako si dozvolio sebi da toliko odlepis da na jednoj strani pricas kako ce kanada propasti, a na drugoj kako ce rusija sabiti, a za obe gledas isti parametar.

 

Kanadskoj firmi je potreban mnogo manji profit nego ruskoj jer ruska mora da uvozi sve zivo sto ne proizvodi pa se zato, iako mnogo vise zaradjuje po barelu, rusija nalazi u problemu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa dobro bre Ćavi, je li ti to mene jebeš? jebeš, jebeš, nemoj da negiraš!!!

 

e da, Astora, da znaš, ako apliciraš za takvo neko mesto - spasilac, vatrogasac i sl. i ako te, akoBog da prime, ima da te šibnu u neku mečkojebinu prema Aljasci na neko postrojenje, piktoreskne predele Kvebeka zaboravi. :)

 

takođe, u Vankuveru su sve Kinezi i Korejanci (>60%).

 

vatrogasci motkama teraju kuje od sebe, pa makar bili i domaćinski dežmekasti (jaki). :)

 

vutra je gotovo legalna. Kanađani su pitom i prijatan narod. i ima mnogo naših tamo (~300.000) i to su sve četnici/nacionalisti/nostalgičari. uklopićeš se lepo.


Jasno je to meni ali te male firme su propale jer se smanjio PROFIT sto u slucaju manjih firmi znaci i gasenje. Sustina je da nece nafta padati u nedogled, a ako nastavi da pada ode i rusija u kurac, a i sa trenutnim cenama je u kurcu. Ako ostane ovako opstace i velike kanadske firme, a ako skoci eto ludila.

 

Meni samo nije jasno kako si dozvolio sebi da toliko odlepis da na jednoj strani pricas kako ce kanada propasti, a na drugoj kako ce rusija sabiti, a za obe gledas isti parametar.

 

Kanadskoj firmi je potreban mnogo manji profit nego ruskoj jer ruska mora da uvozi sve zivo sto ne proizvodi pa se zato, iako mnogo vise zaradjuje po barelu, rusija nalazi u problemu.

 

Jasno je to meni ali te male firme su propale jer se smanjio PROFIT sto u slucaju manjih firmi znaci i gasenje. Sustina je da nece nafta padati u nedogled, a ako nastavi da pada ode i rusija u kurac, a i sa trenutnim cenama je u kurcu. Ako ostane ovako opstace i velike kanadske firme, a ako skoci eto ludila.

 

Meni samo nije jasno kako si dozvolio sebi da toliko odlepis da na jednoj strani pricas kako ce kanada propasti, a na drugoj kako ce rusija sabiti, a za obe gledas isti parametar.

 

Kanadskoj firmi je potreban mnogo manji profit nego ruskoj jer ruska mora da uvozi sve zivo sto ne proizvodi pa se zato, iako mnogo vise zaradjuje po barelu, rusija nalazi u problemu.

čuj smanjio se profit. ahahaha... hoćeš da kažeš povećao se gubitak.

 

meni samo nije jasno kako si na priči o Kanadi spomenuo Rusiju.

 

nije mi jasno gde si pročitao da sam napisao da će Kanada da propadne. samo sam rekao da im sledi kriza. svi mi ostali živimo sa tom krizom evo godinama, pa niko još nije (priznao da je) propao.

 

nije mi jasno na osnovu čega tvrdiš da će velike kanadske firme da opstanu. to je valjda tako i gotovo. za njih ne važe ekonomski zakoni, gubici i ostale glupsti kao za male... ahahahahah... samo imaju više vremena da opstanu, ali sa cenama od ~30-40$ to vreme se ubrzano skraćuje. već se rolaju dugovi, a nafta je u padu tek mesec dana. šta će da bude za godinu dana? imaš li predstavu kako se porivaju ti gubisi? eh...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Другар се вратио из Канаде ове године. Био је позиван два пута у школу јер му је дете правило проблеме. Проблем који је правио јесте да је држао другу децу за руке и да му је дете прилазило близу друге деце када разговара са њима :) :) Тако да се треба распитати што више јер ако идеш због деце можда треба узети и овакве ствари у разматрање.

  • Upvote (+1) 1

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Prostom metodom slusajuci tebe kako jedan dan pricas kako rusija sabija, a zivi od nafte jelte, a drugi dan kako kanada ide u krizu zbog pada cena nafte.

 

Nemam ja nista protiv izjave da ce kanada mozda u krizu. Mozemo da se sporimo oko obima te krize, ali ne mozes izjaviti onda da rusija sabija.

 

Koliko se ja secam po toj ceni je i dalje isplativa exploatacija skriljaca.

 

Mozda i propadnu velike kanadske firme, mozda ne, ali sustina je da ne mozes tvrditi kako ce propasti, a sa druge strane pricati kako je sve ok sa rusijom. I napomena pricamo o propadanju firmi vs cele zemlje. Kanada ne zavisi samo od toga.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa u Rusiji su državne firme, a u Kanadi kapitalizam...

 

Kanada se izložila škriljcima preko svake mere. planovi sa škriljcima su procenjivali cenu od 100 do 120 dolara za barel, a samo se očekivanja računaju na berzama. i sve je super dok se gađaju sa realnošću ta očekivanja. krene li realnost u suprotnom smeru od njih, ambis zjapi. ispod 80 dolara za barel ne mogu da se pokriju troškovi proizvodnje iz škriljaca. samo Dana Popović piše na "Politici" kako je 45 dolara dovoljna cena za škriljce još sa 10% profita. pa na 120 dolara za barel, kad su krenuli da investiraju u škriljce, bi trebalo da je profit 200% onda. pa što su čekali 120 dolara da krenu da investiraju, onda? eh...ljudi o škriljcima pišu već godinama kako je to finansijski balon, kako veze nema ni sa inženjerskim ni sa ekonomskim pitanjima.

 

ne tvrdim kakav će ishod krize biti, to zavisi od mnogih faktora, načina odgovora na krizu i sl. ali da im sleduje jedna vrlo ozbiljna kriza - sleduje im. i ne bih licitirao koliko će da bude katastrofična, ali pokazatelji govore da je vrlo ozbiljna.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ovom prilikom zelim da opomenem admine da je topik uveliko presao 100 strana, i da se trenutno nalazimo na 108. strani , ne znam kako da tagujem admine, razmisljam da ih hashtagujem da vide ovaj post #ivan #lucky 

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ovom prilikom zelim da opomenem admine da je topik uveliko presao 100 strana, i da se trenutno nalazimo na 108. strani , ne znam kako da tagujem admine, razmisljam da ih hashtagujem da vide ovaj post #ivan #lucky 

ne slihtaj se

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

@Astora : to da ti treba lova jeste, ali za express entry kolko se meni čini? Ili je sad to za svakog. Znam samo da kada sam pre gledao aus/can, svaki vatrogasac/tesar/zidar je bio kvalifikovaniji od it konsultanta :tf:

 

Elem videh ovo express entry, deluje da su baš do jaja olabavili ulaz u kanadu ako imaš škole, neku kintu, neko iskustvo i znanje engleskog

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jel, kaže Drale da pooštravaju :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome sto ja dinara belog nemam trenutno, nemam ni za hleb sutra a da o ostalom ne pricam. Nisam se uopste trosio za ove praznike, nisam ni imao odakle da se trosim. Stegli smo se koliko god mozemo.
U Kanadi imam ujaka i ujnu, nisu rodjeni, malo dalje koleno i dva brata, pa me zanima da li bih imao prednost ako bih isao preko njih? Oni zive u Torontu oko 20 godina. Sa njima se nisam cuo jako dugo, zadnji put ako se ne varam, bilo je 2006 godine. Sto se tice vatrogasca, radim od 27.08.2007 godine, 7 godina i 5 meseci + beneficija.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

pa to je ful, onda. vidi sa njima gde ima mesta za tebe i šta bi bilo najbolje. oni, posle 20 godina, znaju više nego dovoljno o Kanadi. samo vidi u kakvim si odnosima tamo sa njima. najvažnije je da te prime u prvo vreme na kazan i pod krov, hoće li da ti pozajme nešto novca za kartu i neke troškove preseljenja. da si debil - snaći ćeš se za 2-3 meseca tamo. svakako ti ide u korist da neko garantuje za tebe pred državom. prvo zovi te rođake da vidiš hoće li da ti pruže ruku.

 

mnogo mi je teško kad čitam kroz šta prolaziš.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U Kanadi imam ujaka i ujnu, nisu rodjeni, malo dalje koleno i dva brata, pa me zanima da li bih imao prednost ako bih isao preko njih?

 

Aj proveri link koji sam ti ostavio i idi na express entry. Ako imas znanje engleskog i rodjake koji bi te primili, mislim da si na konju.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Aj proveri link koji sam ti ostavio i idi na express entry. Ako imas znanje engleskog i rodjake koji bi te primili, mislim da si na konju.

@Igor- Proverio sam, trazi se zavrsen test Engleskog jezika (CELPIP-General 2014) a ja to nemam ali znam jako dobro taj jezik.

@Drale- Poslao sam poruku bratu na fejsbuku pa cekam da mi se javi. Nazalost, tako je. Mene nije sramota da kazem u kakvoj sam situaciji. Borim se koliko god mogu da obezbedim barem tu veknu hleba porodici ali je izuzetno tesko. Da nije jednog coveka u Opstini Indjije, ne znam sta bi jeli. Morao sam sve te troskove koje sam imao da podmirim da porodicu ne dovedem u jos gori polozaj. Da uzimam pare od ljudi koji daju na kamatu necu jer nisam siguran da li mogu da ispostujem njihovo poverenje time sto su mi dali pare i necu da stavljam glavu u torbu. Deci skola sutra pocinje a mi ne znamo sta dalje. Uvek skupim glavu i kazem ma bice bolje, to je trenutno tako ali ja nemam vise taj vedar duh i pozitivu kakvu sam imao nekada, svakim danom sve mi je teze i teze i svakim danom su mi oci pune suza kada pogledam u kakvim mi uslovima deca zive a zelim njima da obezbedim bolji zivot. Nikada se nisam ustrucavao kada sam imao da drugima dam, da drugima pomognem i nikada nisam nista trazio zauzvrat niti cu. Bilo je kada sam imao sasvim dovoljno za svoju porodicu i sebe i pritom sam mogao da odem i da nekome dam onoliko koliko ja mogu a da njima omogucim koliku toliku pomoc. I pre par dana kada sam vas zamolio da mi kazete na koji nacin mogu najbrze primiti novac iz inostranstva tj iz Grcke, to mi je drugar koji zivi i radi u Grckoj poslao tih 30 eura koliko je imao. Zao mi je iskreno sto ovo pisem a vi morate da citate ali nadam se da ce jednog dana sve biti drugacije ne samo meni nego svima nama zajedno i da cu moci nasmejan da se svima vama javim i da pritom ne moram da razmisljam kako je mojoj porodici.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

moraćeš da polažeš test. Proveri, ali mislim da ćeš morati. I poželjno je i žena da polaže.

 

Rurovci zanju oko ispita, bilo je već po forumu oko polaganja

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jedan dobronameran savet(vec sam ti ovo reko jednom prilikom), nemoj da delis svoje licne privatne probleme sa svima, pogotovo nemoj sa nepoznatim ljudima koji su djubrad i to jos na forumu koji sluzi za sprdnju, jer ce u najmanju ruku neko tvoju tesku zivotnu pricu da iskoristi za sprdnju ( recimo ja, ili neki drugi gad sa foruma ) jer ovaj forum sluzi za sprdnju ne za jadikovanje. Svima nama je tesko burazeru, dodje topik suma sumarum jednom godisnje malo tamo izjadikujes, pitas ovde za savet eventualno, ne moras svaki put da pises citav istorijat porodicnih problema, jer to je nepostovanje porodice i kuce, ne mozes privatnost da delis tako jebote, ovo sto si ti ispricao prica se uzem krugu prijatelja, prosto mi je neprijatno da citam ovo. 

Jesi, rekao si i hvala ti na tome. Ja drugog izbora nemam. Ja nemam cega da se stidim jer ne sedim skrstenih ruku i kukam. Ja radim sve sto je u mojoj moci da promenim trenutno stanje. Moji prijatelji su pobegli preko uz podrsku svoje porodice, oni imaju vec preko nekoga koji su im oberucke pomogli da odu. Sa svojim prijateljima se cujem povremeno jer non stop rade. Izvinjavam se na neprijatnosti i ako sam nekoga doveo u nezgodan polozaj.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...