Jump to content

Veći mikro - dota ili wc3?


spo(ghost)

Recommended Posts

lepo pise ''dobar deo''.Ti se uhvatio mid lane kao da se dota igra samo na mid-u.Sta ces da micrujes na hard lane-u.Isto vazi i za dobar deo offlane heroja.Jbt niko ne tvrdi da je dota operisana od microvanja.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Evo, barcase, pokusacu da ti priblizim sta Aca i ja hocemo da kazemo

Drugar sa kojim sam poceo da igram wc3 je sada jedan od nasih boljih dota igraca, Silentcat, sad je neko ~60to mesto na overall statsima u istoj.

I sada, lupam, da upalimo partiju tog istog WC3-a ili SC-a, u kojima po tebi navodno treba vise mikra, ja ili Aca, ili ti, posto si navodno upucen u SC, cemo tog istog decka polivati spermom, ali ce i on mene u doti na 1v1 onlymid mirrormatch isto tako polivati spermom, iako, kako ti navodis, ja navodno imam vise mikra od njega, kao sto ce polivati i acu i vanilicu i tebe.

Nije ti mikro samo pomeranje jedinica u masi istih, vec i koriscenje abilitija, ajtema, pozicioniranje, izbegavanje spellova, itd, cega poprilicno ima u doti.

I opet ti pricam, nije to nivo, skupilo se nas 10 i igramo 5 na 5 nocno u forumu, vec je to neki drugi nivo.

 

I da je tako kao sto ti tvrdis, onda bi se skupili moon, boxer, grubby i drugari, i polomili sve ove "no micro" igrace na lejnovima i uzeli 10 milki, ali prosto je to malo drugacije

 

Pa cekaj sad ti poredis sa vrlo pogresnom premisom, a to je da su dota, wc, sc, svejedno igre u kojima je jedino micro bitan. I sad iduci tom logikom neko ko je odlican igrac u wc3 npr ce da dobije polivanje spermom u doti od odlicnog dota igraca i to je dokaz da u doti ima vise mikra i obrnuto? Je l' ti mene zajebavas? :)

 

Niko ne prica o tome da je to nivo "skupilo se nas 10" vec pricamo o profesionalnom nivou igranja. Ja sam gledao sta rade Boxer, Yellow i brda drugih pro sc igraca da znam sta znaci micro i da znam da igraju igru na nekom drugom nivou od bilo koga od nas. Isto tako sam imao prilike da igram protiv Ggggggg ili koliko god bese "g"-ova u nadimku i da osetim na svojoj kozi isto to. Gledao sam mnogo partija u Doti, Lolu, HoNu - da uzmemo te tri kao relevantne moba tip igre da vidim sta znaci mikro pro igraca u istim. Ali brate slatki kako mozes da uporedis igru u kojoj vodis 1 lika (da se ogranicimo posto je vecina heroja takva) sa igrom u kojoj nekad kontrolises 100+ jedinica i da kazes da je potrebno vise mikroa u onoj gde kontrolises 1? Pa evo ti ocigledan primer - Wc3 ima heroje i svaki od njih ima magije isto koliko ih ima i svaki heroj u Doti, a pored toga vodis jos ko zna koliko jedinica od kojih brda njih ima magije.. see where I am going? Ili primer SC-a gde ako bacis magiju iz grupe najebo si, a opet 99% pro igraca ce da za vrlo kratko vreme pobaca sve sa svakim gde treba u fajtu bez da se zajebe?

 

Mislim, bez uvrede ali osecam se kao da me zajebavas sa poredjenjem - pogotovo sto si igrao wc3 na nekom visem nivou i da pricam ovo u prazno dok ti pijes pivo i ceris se u monitor. Toliko mi je retardirano tvoje rezonovanje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Osećam se kao da pričam Hajlijem i pola wc3 scene 2004. kada su mi drobili kako ne može da se vadi Mountain King kao prvi heroj i kako human ne može bez castera da se igra :D

Avaj baš zato što sam ga igrao na višem nivou i zato što sam ranije tu dotu igrao na višem nivou i pričam. Ona "haj level" dota koju sam igrao pre xyz godina je smešna u odnosu na ovo danas. Zato što je postala mnoooooogo više fast paced od tog istog wc3-a. Korišćenje spelova više nije toliko fire n forget, evade, lasthitting, itd, sve je uznapredovalo i baš te sitnice te koštaju partije. I mikro se ne svodi na to kako ću sa 10 ht-a da ispamujem stormove i da očistim 200/200 zerga, već na neke druge stvari.

Ali eto, ako će ti biti lakše, dota je za noskill jednoruke retarde. :D


lepo pise ''dobar deo''.Ti se uhvatio mid lane kao da se dota igra samo na mid-u.Sta ces da micrujes na hard lane-u.Isto vazi i za dobar deo offlane heroja.Jbt niko ne tvrdi da je dota operisana od microvanja.

pa na bilo kom lejnu, ako igraš supporta gledaš da dinajuješ, puluješ, ili da držiš neprijateljskog van rendža, isto i taj sa druge strane gleda da lasthituje kako zna i ume, i hronično je igra mačke i miša

i ti još pričaš za PVE, pa u jebenom WC3-u ljudi su znali po 10ak minuta u partiji da se ne vide jednom, sem scouta... O čemu ti pričaš? :D

Edited by majebeni-marko
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Osećam se kao da pričam Hajlijem i pola wc3 scene 2004. kada su mi drobili kako ne može da se vadi Mountain King kao prvi heroj i kako human ne može bez castera da se igra :D

Avaj baš zato što sam ga igrao na višem nivou i zato što sam ranije tu dotu igrao na višem nivou i pričam. Ona "haj level" dota koju sam igrao pre xyz godina je smešna u odnosu na ovo danas. Zato što je postala mnoooooogo više fast paced od tog istog wc3-a. Korišćenje spelova više nije toliko fire n forget, evade, lasthitting, itd, sve je uznapredovalo i baš te sitnice te koštaju partije. I mikro se ne svodi na to kako ću sa 10 ht-a da ispamujem stormove i da očistim 200/200 zerga, već na neke druge stvari.

Ali eto, ako će ti biti lakše, dota je za noskill jednoruke retarde. :D

 

 

Prva recenica - logicka greska, gde se pozivas na argument u kome si ti, avaj, stajao sam i branio si stav dok su ti drugi govorili da gresis, pa se dokazalo da si u pravu i poredis to sa sadasnjom raspravom gde si opet u manjini i izvlacis konkluziju da to mora znaci da si i ovaj put u pravu.

 

Druga recenica - logicka greska gde poredis nebitne stvari. Kakve veze ima sto je Dota uznapredovala u odnosu na svoje ranije iteracije? Takodje, primer spellova ti je tendenciozan - a sta je sa onim Ghostovima i Lockdownom koji si sam spomenuo?

 

Treca recenica - logicka greska jer ja nisam uopste rekao nista priblizno tome niti sam aludirao da je Dota noskill igra, a ti vrlo podmuklo stavljas taj zakljucak u moja usta i opet izbegavas da odgovoris na bilo sta iz mojih originalnih postova na sta nemas odgovor.

 

Sve u svemu, jadno.

Link to comment
Share on other sites

mislim da covek hoce da kaze kako se taj nekadasnji "micro" na wc3 ne moze porediti sa danasnjim uznapredovalim u doti iako se koristi jelte "samo" 1 heroj

 

Okej - ima smisla, jer je potrebno mnogo vise koncentracije i skilla da kontrolises jednog heroja 99% vremena umesto grupe jedinica i nekoliko heroja na vise razlicitih delova mape. Ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Prva recenica - logicka greska, gde se pozivas na argument u kome si ti, avaj, stajao sam i branio si stav dok su ti drugi govorili da gresis, pa se dokazalo da si u pravu i poredis to sa sadasnjom raspravom gde si opet u manjini i izvlacis konkluziju da to mora znaci da si i ovaj put u pravu.

 

Druga recenica - logicka greska gde poredis nebitne stvari. Kakve veze ima sto je Dota uznapredovala u odnosu na svoje ranije iteracije? Takodje, primer spellova ti je tendenciozan - a sta je sa onim Ghostovima i Lockdownom koji si sam spomenuo?

 

Treca recenica - logicka greska jer ja nisam uopste rekao nista priblizno tome niti sam aludirao da je Dota noskill igra, a ti vrlo podmuklo stavljas taj zakljucak u moja usta i opet izbegavas da odgovoris na bilo sta iz mojih originalnih postova na sta nemas odgovor.

 

Sve u svemu, jadno.

 

Aj da se pravim sad ja pametan. To su pasusi.

Što se tiče prvog pasusa, to je relativna stvar. Ja nisam uzeo nikakav veći svetski turnir. Dogurao sam do top8 eu

Što se tiče drugog, to što su likovi igrali xyz showmatcheva u kojima publika i sami organizatori zahtevaju da ne bude svaka partija monotona, ne znači da se ne igraju stomp taktike na turnirima u kojima nećeš videti ni približno zajebavanja sa mikrom. Na WCG-u u SC-u su se mahom gledale prilično dosadne i slične partije.

Za treći

 

 

Okej - ima smisla, jer je potrebno mnogo vise koncentracije i skilla da kontrolises jednog heroja 99% vremena umesto grupe jedinica i nekoliko heroja na vise razlicitih delova mape. Ima smisla.

Sam sebi uskačeš u usta i pljuckaš

sasvim je drugačiji pristup mikromenadžmentu, ja prvi u doti pravim propuste oko kripovanja, da ne pričam oko spelova, a znam koliko je to na nekom većem levelu bitno, dok znam savršeno da pozovem 4-5 milicajaca i da okripujem žuti camp, sa mk-om i 2-3 foota... I apsolutno je drugačiji pristup između ta dva farma, kao što sam već dvadeset puta objasnio.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ako igras mipa sa aganimom, i sa svakim fokusiras razlicitog protivnickog heroja, koristis pravilno skilove na cdu, upravljas kurirom i sastavljas meku u shopu, sve to jednom rukom dok drugom okreces palacinku da ne zagori u tiganju, cak ni tad ne moze da se poredi sa mikrom potrebnim za high level wc3/sc.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

wc3 nikad nije dostigao taj nivo na kom je dota danas...to je ono kako ja shvatam poredjenje te dve igre,treba ti veci micro za wc3 ali je skill tog micra daleko veci sada na doti...

kolko ti lupas nekad brate.. :D wc3 je bio na mnogo vecem nivou nego sto je dota ikad bila (skillwise), a sc necu ni da pominjem. to sto si ti saznao za pro gaming pojavom dote 2 i sto je majebeni posle 10 godina od kad je dota izasla provalio da postoje te male ingame stvari (koje on naziva micro) pa su mu se otvorile oci i novi pogledi na pro dotu nije razlog da se poredi uopste micro/macro u mobi i ozbiljnom rts-u kao sto je sc2. 

 

micro i macro mogucnosti u sc i wc3 su neuporedivo kompleksnije i teze u odnosu na dotu i onaj ko to ne vidi, nece da prizna ili ne razume sta prica. u doti nema mesta za napredak sto se micra tice, jer pomeras JEDNU jedinicu i koliko god tu bilo malih tajni velikih majstora, kad pobacas sve spellove, ostao si sa jednom jedinicom koju vodis po mapi i tu ti nikakav jebeni micro skill ne treba, jer kad je moja baba naucila da klikne na folder dva puta brzo posle 4 godine na kompu, naucila bi da klikce sa lifestealorm po kripovima... majebeni i mohr ocigledno da imaju problema sa razgranicavanjem mehanike i osecaja za samu igricu sto su dve razlicite stvari. dota je napredovala na ovom drugom nivou, a mehanika i kliktanje ce uvek biti na strani rts strategija jer su mogucnosti i sloboda kretanja jedinica beskonacne u odnosu na mobu.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

prvo sam napisao 1 poogroman post ali posto svi vi ovde imate bolji micro od notaila,obrisao sam i suzdrzacu se komentara :),ipak sam ja jedna obicna nubarda !

 

Ovaj potez cemo zvati "ma jebeni" gambit.

 

Porede se igre, ne porede se igraci. Na svakog takvog notaila ima jedan boxer, a bez obzira koliko je dota skillovita igra, nikad, ali nikad nece biti ni blizu po potrebnom mikru u odnosu na ozbiljan RTS.

Link to comment
Share on other sites

prvo sam napisao 1 poogroman post ali posto svi vi ovde imate bolji micro od notaila,obrisao sam i suzdrzacu se komentara :),ipak sam ja jedna obicna nubarda !

 

ovo prvo niko nije rekao, notail sabija igricu i ne bih mogao da mu pridjem po skillu. to niko nije ni tvrdio. 

 

ovo drugo sto si napisao je tacno.

 

barcas je na najkraci i najlepsi nacin objasnio tvoju situaciju mohr.. ne moramo dalje da diskutujemo, jer je ocigledno da neces ili ne mozes da shvatis oko cega se ovde raspravlja. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Da li su ljudi ozbiljni kad kazu da je dota vise micro intensive od wc i sc?Da li su odgledali ijedan bw pro FPVOD?Evo jedan random,nebitna partija,prosecan bisu game.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2caM57f6n7E

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

da li ti jebeno vidiš da ovde čovek više makruje, i ofrlje "mikruje", zato što jebeno nema vremena za isti, i zato što mu isti nije presudan, pogotovu što je toss :)

ono, "bacio sam sa arbiterom na svoj shuttle sa 4 ht-a stasis, a hteo sam samo njegovog sidža" :D

pa lika apsolutno boli kurac za to, nije mu toliko presudno za partiju kada štanca iz 12 gejtova, i mora da se trudi da hronično štanca i split pušuje

imao si više konkretnog mikra sa onim likom što igra mipa, koji swapuje bot sa tredsima, odradi blink, i onda skida aggro od fontane, a njemu je bitno to da radi, zato što ako jedno govance umre, umiru svi :)


i tom istom vašom logikom je Vanilica trebao da pere sve nas u WC3-u, a prosto nije, pošto se i za taj WC3 isto pričalo kako je "no micro" kada je izašao, pošto je neko vreme i bio auttoattack i autocast simulator :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Divna logika,u ovoj partiji on je vise ''microvao'' gradjevine(za to je kriva matorost igre),nego sto dota pro igraci micruju svog heroja.Sta ti  ocekujes da svaki army trade bude u tratoss marine micro stilu

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...