Jump to content

Gotham - TV serija


Slađan

Recommended Posts

Izašao je pilot, šta znam, nije loše, nije ni toliko dobro. Lolovao sam na ridlera i Barbaru, i dalje ne kapiram koja im je to fora da je žena Džima Gordona odjednom postala Barbara Gordon?! Tako je bilo i u Nolanovom Betmenu.

 

Bilo kako bilo, ima potencijala ali ova prva epizoda je nako, može i bolje.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

da si guglao pre originalnog posta gde bi ti bio kraj ;o))

 

Meni se pilot Gothama svideo,

Donal Log je cool,

mekenzi je dobar kao neka verzija Gordona (jel neko gledao seriju Southland sa njim? preporuka),

Dzhejda se defintivno najbolje zabavlja od svih na tom setu, njen lik je upadljivo najinteresantniji u pilotu....

ja sam uvek najvise gotivio verziju alfreda koji je neki zajebani ex military i nadam se da je zato castovan pertvi (ono, da bude neka epizoda sredinom sezone gde alfred krene u totalnu osvetu vs nekoga ;o))

Sve u svemu i meni je bilo wtf da su svi toliko interconnected u pilotu (kolika je verovatnoca da je standup lik na pozornici u glubu zapravo future dzhoker?) pogotovo sto je hart hensen (lik koji vodi seriju, tvorac bonesa) x puta tokom proslih godinu dana ponavljao da mu je bitnije da napravi dobru policijsku seriju nego da pretace betmena iz stripa na tv...

 

cini mi se da je neverovatna pobeda network sistema da ova serija nije totalni bulshit i gledajuci prvu sezonu arrowa i shielda mislim da ima snase da do kreje sezone krene nekim svojim solidnim tokom

Link to comment
Share on other sites

yup, gordon je glavni lik serije, i gpd bi trebalo da je u fokusu, sve ostalo, ukljucujuci i malog brusa su sporedne stvari koje daju "flare" ;o)

tako da je wayne murder samo framework, a point serije je da pokaze nastanak grada kome je potreban betmen kao i evoluciju likova od relativno normalnih do onih prenaglasenih kakve znamo iz stripova

Link to comment
Share on other sites

sa tim da će biti jako glupo ako Džim Gordon nekako reši sve probleme pre Betmena, jer alternativa tome je da Gordon fejluje iz epizode u epizodu, a nisam siguran koliko je to "dobra televizija" za velike TV mreže kao što su FOX i standardne nilsen porodice. Meni bi bilo super da je sve sranje i postaje sve gore i gore i da serija istražuje koliko je Gordon u stvari bespomoćan ali sumnjam da će tako ići.

I treća alternativa je da sve bude neka limunadica, ni vamo ni tamo, čisto se ubija vreme dok mali Brus Vejn raste, malo Gordon hapsi u fazonu "jao, šašavi ste vi momci xexe", pa ih onda puste i tako u krug.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

sa tim da će biti jako glupo ako Džim Gordon nekako reši sve probleme pre Betmena, jer alternativa tome je da Gordon fejluje iz epizode u epizodu, a nisam siguran koliko je to "dobra televizija" za velike TV mreže kao što su FOX i standardne nilsen porodice. Meni bi bilo super da je sve sranje i postaje sve gore i gore i da serija istražuje koliko je Gordon u stvari bespomoćan ali sumnjam da će tako ići.

I treća alternativa je da sve bude neka limunadica, ni vamo ni tamo, čisto se ubija vreme dok mali Brus Vejn raste, malo Gordon hapsi u fazonu "jao, šašavi ste vi momci xexe", pa ih onda puste i tako u krug.

 

Naprave novi Homicide, samo u Gotamu! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozitivno sam iznenađen serijom!!! Mislio sam da je neću gledati, ali, ovamo, onamo, uspeo sam da nađem vremena (!) i pre svega se šokirao koliko su spucali keša u glumačku postavu, svaka čast. Naročito mi je toplo oko srca kad vidim nekog iz The Wire-a. Koliko je svaka serija bolja kada su glumci ozbiljni. Čak i da nije bolje napisana, a jeste, osetna je razlika u odnosu na primer na Arrow. Sviđa mi se i taj stripski osećaj koji, za mene, Arrow nema. I mislim da su sjajnog lika izabrali kao jednog budućih Betmenovih nemezisa da bude glavna sporedna radnja. I klifhengeri su neobično dobri, baš neočikivani, bar za mene.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

edit: možda spoileri, mada i nisu baš.

 

jebote, da su prekinuli epizodu 3 minuta pred kraj kad ovaj ode po jaja i ovaj se pojavi iz šume pa se pozdrave drugarski, bilo bi kul, a ne ova nakaradna ekspozicija koja je usledila odmah potom. Zakolutao sam toliko očima, da me zabolela glava. I previše je normalan Zaz, ne sviđa mi se to.... a i ne sviđa mi se što je bukvalno sve jebeno povezano i što čak Gordon kaže u jednom trenutku "it's all connected". I tu sam rolajzovao tvrdo.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...