Jump to content

Twitch i Hearthstone


Failure.Sanitarium

Recommended Posts

Prvo nek pocne da strimuje....ono, cisto za svoju dusu, bez donacija, dok se ne snadjete. Secam se, moj drugar je to radio jedno vreme, i za pocetak nije bas tako lako ni da se krene strimovati, koristiti pravi program itd.
Onda tek nakon ne znam koliko vremena ce moci da udje u PARTNERSHIP sa twitchom pa ce gledaoci moci da menjaju rezoluciju u kojoj ce gledati (u pocetku ide samo u jednoj rezoluciji, a onda low/medium/high/source..) sve u svemu, kad odgonetnete sve cari strima, lako je za donacije. odes na stranice nekih cuvenijih Streamer-a i vidis kako oni to rade. nije komplikovano.

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Vec sam ja pogledao nacine, problem je sto 90% njih koristi Paypal.

Sa tim ne mozemo uraditi nista. Takodje, veliki broj koristi posrednika kao sto su https://streamtip.com/ , gde je opet Paypal neophodan. Ili Bitcoin :)

Nisam jos detaljno proucio ovaj sajt, mozda oni mogu da prikupljaju novac putem Paypal donacije, a da isplacuju putem neke druge transakcije.

 

Partnership sa Twitchom je dobijanje dela zarade direktno od sajta, ne od viewera. Poenta mog pitanja je bila kako da omogucimo gledaocima da lako i brzo posalju tip.

Lako ćemo kasnije za Twitch kad dodje do toga.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da morash da gulish jedno mesec dana da bi nekome palo na pamet da ti da neke pare, osim ako nece da pokazuje sise k'o vecina zena tamo (nhf).

 

Koliko sam skapirao pochinje paypal da radi u Srbiji uskoro pa cesh valjda moci tad da primash pare. Ili da nadjesh nekog u inostranstvu ko ima paypal pa on da ti salje pare na skrill pa ti ovde da dizesh.

.

Link to comment
Share on other sites

Moras nesto originalno da uneses na stream ako ne planiras da budes kao Kolento i kompanija slicnog kvaliteta u igranju. O tecnom engleskom i da ne pricamo. To ti je vise kao da oces za nekog castera da ides, ljudi vole interaktivne streamere koji edukuju a zatim i zanimljive, opustene i slicno. 

Link to comment
Share on other sites

sto se streaminga tice moras imati dobar upload, odmah zaboravi na adsl sem ako ne zelis strimovati na 360p ili 480p(fps igre zahtevaju veci bitrate, nisam probao hearthstone)

potrebno ti je bar 2mbps upload-a za neki relativno komforan stream

da bi usao u partnership sa twitch-om moras imati 100ak aktivnih gledalaca, bar je tako nekad bilo

paypal bi trebalo da ti bude najmanji problem ako imas 18+ godina, odes u hrvatsku i otvoris devizni racun sa srpskim pasosem, ja sam otvorio u PBZu i sve je normalno radilo

 

od softwera bi ti preporucio Open Broadcast Software - free je i imas gomilu uputstva online kako i sta sa njime da radis

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Upload je 7 Mb/s, kamera je 1080p Logitech C920.

Ovo sa Paypalom je dobra ideja, verovatno cu tako nesto i da uradim. Svako leto sam u Hrvatskoj u svakom slucaju.

Nisam znao da mogu da otvaram devizni racun kao nerezident tamo. Kakvi su uslovi, troskovi i to? 

 

OBS je vec setovan :) Kao da sam unapred sve uradio sta si predlozio (sem Paypal ;) )

Link to comment
Share on other sites

ja sam otvorio racun u PBZ banci(oni spadaju u bankarski krug u kojoj se nalazi i intesa) pre 3 godine, najbolje ti je da odes na sajt i pozoves internacionalni broj pa da se raspitas o detaljnim informacijama, ja se secam da sam nesto morao uzeti u poreskoj ili nesto tako, zaboravio sam tacno, pozoves i lepo ti sve objasne

 

http://www.pbz.hr/gradani#.VBcawhaKXLQ

 

 

p.s. mrzim te sa tih 7Mb/s uploada :P

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...