Jump to content

Gaming Laptop


SpC

Recommended Posts

Sta je po vama trenutno najbolja kupovina u ovom segmentu?
Pricamo o stvarima koje su dostupne kod nas, i ne kostaju basnoslovno (Tipa Alienware 18).

Moj glas ide za Lenovo Y50. 
http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/lenovo_ideapad_y50-70_-_core_i7_4700hq_-_59422483-38025#

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Može samo što je u Gigatronu 100e skuplje nego A mazeu - http://itsvet.com/proizvod/lenovo-ideapad-y50-70-59422483-intel-core-i7-4700hq-2.4ghz-8192mb-1tb+8gb-ssd--dvdrw-15.6-led-fullhd-freedos/comp_comp_laptop/194/14952

 

Ima i ASUS ROG za slične pare, sličnih ili boljih performansi pa čekiraj i to, nisu loši - http://itsvet.com/proizvodi/asus/comp_comp_laptop/producer/20

 

Cenim da ima možda boljih opcija u 17 inč varijantama za slične pare.

 

Naravno, moram da pomenem da za te pare može da se sklepa zver od desktopa, ovo jedino ako si mobilan ko zmaj pa baš moraš da prckaš po laptopu i 15ak inča.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Od mene preporuka za ROG, za to sto je pravljen je stvarno odlicno napravljen, samo sto kad to treba da se ponese negde to je stvarno pakao :) Pritom je dosta dobar u smislu i da kad se ne igras i koristis ga ono samo za surf i to traje baterija opusteno 2-3 sata, bas sam se iznenadio. Samo kad je pod full opterecenjem onda pozadi duva kao jaca grejalica :)

 

Lenovo ovaj deluje vrlo simpaticno, jedno sto me plasi jeste sto je relativno manjih dimenzija, tj pre svega sto je tanji, pa ne znam kako je reseno hladjenje. Mene zapravo nervira sto svi ti noviji gejmerski laptopovi, cak i na 15" imaju Full HD rezoluciju, dok bi mnogo lakse po pitanju hardvera bilo igranje u 1366x768, ali jbg, to je moda. 

 

I naravno moram da dodam da su po meni takve masine solidno besmislene :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sta bi onda rekao za Y50 sa UHD ekranom? :D

Generalno, hocu da se resim desktopa da bih mogao da ga nosim za posao a i neke freelance stvari. Posao mi je takav da dezuram u trecoj i onda ono, mora dubijam vreme sa necim, jebiga, na korporacijski racunar ne smeju igrice :D

Edit : @ Cili, nisam se ja ogranicio na 15.6", 17" je i bolje, ali sa ovakvom konfiguracijom je jos 200e skuplje :/

Edit 2 : I ovo mi deluje kao ok izbor : http://www.winwin.rs/laptop-asus-g550jk-cn268d-15-6-intel-core-i7-4700hq-12gb-1tb-gtx-850m-4gb-hdmi-4744933.html

http://www.winwin.rs/laptop-lenovo-ideapad-y50-70-15-6-fhd-core-i7-4700hq-8gb-1tb-8gb-ssd-gtx-860m-4gb-4743514.html

RoG ima vise rama a Y50 bolju grafiku, mrtva trka :/

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ima i ROG sa UHD ekranom, onomad pitah ljude iz Asus-a "a ko ce da se igra u toj rezoluciji?" nasta je odgovor bio - "ali to se lepo scaluje u 1920" [:D] Sto ce reci sve je marketing, pogotovu sto UHD trenutno postoji samo sa 15" ekranom jer niko ne radi UHD 17" ekrane za laptopove :)

 

Od ove dve varijante bolji je Lenovo, realno retko da ce ti trebati vise od 8GB rama, pogotovu za igre, a to uvek mozes i da dodas dok grafiku ne mozes. Doduse ovaj ROG sto sam ja koristio je bio 17" i 880M grafika :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hahah, ne bih se ni ja bunio za takav ROG, ali , za 2 soma e mozes auto da kupis jebote :D

Doduse, mozes i za soma, ali je dva opet previse :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

pazi, imaš i varijante strimovanja, pa ako imaš dobar net na poslu, možeš da probaš ovakve neke zajebancije i uštediš pare - http://www.tomshardware.com/news/kinoconsole-gaming-streaming-kinoni-windows-phone,27479.html

 

A taj Lenovo je gotivan, ROG sam lično probao i sve je kul, plus dobijaš Win 8.1 Pro. Računaj da najverovatnije nemaju na lageru ništa od toga pa ćeš morati da čekaš. Apsolutno jedini koji su bili u fazonu (a zvao sam sve skoro firme u Bg) da me ispoštuju da mi daju da vidim laptop pre kupovine su u Monitoru, gde nisu imali isto kao i svi ali su bili u fazonu "biće za sat vremena pa ćemo ti javiti", dva sata kasnije carevi, zovem ih ja "jao, mi zaboravili, stiglo je, svrati kad god". 

 

Inače, ja sam baš izrovario svašta pre mesec i po, dva kada sam tražio skuplji laptop, (inb4 čili baca 1200€ na laptop, ludilo... nije bilo za mene, već za ortaka kojem se žurilo samo tako, a zahtevao je isključivo ekran od 15 inča) pa sam uzeo na kraju ASUS ROG sa tada 760M grafikom, pošto 8xx serija nije bila aktuelna. On na tome radi radi CAD, Maya-u i ostalo i sve mu radi wrx.

 

E sad, to kažem jer se sećam da sam našao u tom procesu i neke možda bolje varijante za iste pare ali su 17 inča. Tako da sedi, pogledaj maks koliko bi dao, pa pregledaj lapove na ITSvetu (Lenovo, ASUS, MSI, Toshiba). Gledaš procesor/RAM/grafika kombo, ostalo je sve sekundarno. Smara malo ali lepo ćeš da isfiltriraš šta i kako.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

a i tu je vecito pitanje, sta ces da igras na laptopu ?

 

ako je fazon bf4 i slicno posle desktopa ce ti trebati lepo vremena da se naviknes na laptop gejming

zar nije bolje da se fokusira na grafika-procesor kombo, memoriju uvek moze da nabudzi

 

u svakom slucaju, obavezno nabudzi stalak sa ventilatorom tamo gde ces da igras igre sa laptopom, jeftina investicija a znaci mnogo (plus ti podgine displej u ravni sa ocima)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a i tu je vecito pitanje, sta ces da igras na laptopu ?

 

ako je fazon bf4 i slicno posle desktopa ce ti trebati lepo vremena da se naviknes na laptop gejming

 

U kom smislu to mislis? Kao komplikovanije zbog malog ekrana i tastature ili performansi? Posto realno taj 860M koji on gleda je negde malo sporiji od 750ti na desktopu, sto je sasvim solidno. Ovaj 880m sto sam ja probao je bio brzi od gtx670 na desktopu kad smo probavali, sto je po meni odlican rezultat. Naravno problem je sto to kosta djavo ipo :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ako bih igrao igrice poneo bih malu tastaturicu pa bih je koristio, msm, ako se ispostavi da je neudobno mnogo :/

S ovim i sada igram kanter :D

1204860.jpg

Plus, gledao sam da se ovaj Y50 lepo greje tamo u predelu gde su wasd.

A sto se tice koju bih igricu igrao, pa, sada na desktopu i ne mogu bas mnogo igara da teram uglavnom zbog cpu-a (imam c2q q8300 i msi gtx460 twin frozr), tako da bih peglao sve sto mi padne na pamet.

A za postolje naravno, samo ne znam da l' bi i ono moglo da stane u neku prosecnu torbu za laptop..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu to mislis? Kao komplikovanije zbog malog ekrana i tastature ili performansi? Posto realno taj 860M koji on gleda je negde malo sporiji od 750ti na desktopu, sto je sasvim solidno. Ovaj 880m sto sam ja probao je bio brzi od gtx670 na desktopu kad smo probavali, sto je po meni odlican rezultat. Naravno problem je sto to kosta djavo ipo :)

 

pa prvo mislim na perfomanse

kako mislis sasvim solidno ?  750ti je budzetska varijanta za desktop , a 860m je slabija od toga, i tako je uvek sa grafikama u laptopovima

pa 660 je mid range prethodne generacije koji dere 750

 

sve u svemu htedoh reci da se ne nada preudobnom igrnju ni po pitanju perfomansi, ni po pitanju ergonomije ali ok mozda je moj pojam udobnosti sasvim izvitoperen :)

 

svakako kada napravis izbor sigurno imaju perofmanse u igrama datog laptopa i na youtubetu i na forumima i na testovima, ukrsti sve pa se sracunaj i nek ti je sa srecom :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sasvim. Mislim imaš izbora, samo eto da vidiš koji ti najviše paše. Tu su svi negde slični sa performansama, realno za 1100-1200€ na laptopu ćeš terati sve novije na mid uglavnom, možda malo i na high i radiće ok. Pošto monitor nije 24 i više, nego 15, nećeš ni primetiti neku razliku. Za sve preko toga ti treba 2000+€. Pogledaj i malo jeftinije modele, možda uštediš koji dinar pa možeš da uložiš u ssd ili desktop.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ma ja hocu da se ratosiljam desktop racunara.

A u ovom mislim da ima hibridni hdd koji ima 8gb kesirano pa mu dodje kao izmedju ssd i klasicnog hdd :confused:

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Meni ti hibridni SSD-ovi koji imaju tih par gigabajta kao keš mi deluju kao da rade gore nego mehanički diskovi, a kamoli SSD (mislim nije, ima svega ali mi deluju nekako kao promašen slučaj). Mada realno možeš da zameniš to sve usput. Izbaciš dvd/br drajv i ubaciš fijioku za jedan punokrvni ssd, a taj hibrid koristiš kao storage.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Lol acer lol

A ne znam, zato i pitam :/

S jedne strane Intel platforma treba da bude ista kod svih proizvodjaca, a sa druge, otkud znam nisam cuo ni od koga nista spektakularno dobro..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...