Jump to content

Svetsko prvenstvo - Španija 2014


grb1tj

Recommended Posts

Хајмо још да причамо ко је све бржи, јачи, спретнији, искуснији, паметнији , покретнији од Бирчевића на његовој позицији и ко би све могао да буде у 12 уместо њега . Само обавестите нас остале која је фора да се и ми забавимо :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Хахах не залећи се превише . Момак је доведен као 11 12 играч и наравно да је "непотребан". Тројке је шутирао 41,7%  5/12 на првенству . Против Египта је дао 11 поена . Селектора већ имамо који је узео сребро кад нико није очекивао дакле ових 12 играча је требало да игра сада . Постоји и атмосфера у екипи која је битна можда је то олучило између Митровића и Бирчевића.....

Brate ali on je igrac na nejdificitiranijoj poziciji da je iole kvalitetniji imao bi neku minutazu jer je realno Bjelica umirao svaku tekmu. To poslednje stoji, jer ja drugacije ne bih mogao da razumem izbor Birca umesto Mitrovica, cak i ta kenjaza sto je govorio da vodi toliko centara zbog grupe, nije ih ni koristio, budimo realni...

Link to comment
Share on other sites

Jel jos neko deli isto misljenje samnom da je Bjelica NBA ready? Sa 209cm bio bi jedan od brzih i agilnijih power forwarda u ligi. Mozda cak i small forward iako je visok. Ima sut i dribla carski. Voleo bih da ga neko angazuje.

 

 

edit: Timberwoolfsi drze pravo na njega, taman da zameni Kevin Lova :D

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, nerealno. Nerealno je iz prostog razloga koji je naveo i autor teksta. Novac. A to je mešanje baba i žaba sa svetskim prvenstvom (i bilo kojim drugim neprofesionalnim prvenstvom). Niko se nije zapitao kako je top igrač na laganom treningu polomio nogu? Da se nije možda prenapucao nečeg "nedozvoljenog". A i koga zabole što je on polomio nogu? Jedino njega, što je ok i njegovog menadžera koji ide da lobira kod "objektivnog" novinara. Nikad nisam u životu pročitao (polovan doduše) tekst sa toliko lažne retorike u životu. Koja budalaština.

 

edit

http://sports.yahoo.com/news/nba-needs-to-pull-stars-from-usa-basketball--which-is-showcasing-only-duke-s-coach-044717393.html

 

Originalan tekst. Istina je, sad kad sam malo manje ljut, da je ovo tekst upućen Amerima, ali ostaje sve gore šta sam rekao. FIBA ih ionako ne forsira da šalju najbolje igrače, neka rade šta hoće i meni je to sve kul. Da je Evropska košarka opet daleko od NBA, isto je istina. Nek se ugledaju malo na pro fudbalere.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Brate ali on je igrac na nejdificitiranijoj poziciji da je iole kvalitetniji imao bi neku minutazu jer je realno Bjelica umirao svaku tekmu. To poslednje stoji, jer ja drugacije ne bih mogao da razumem izbor Birca umesto Mitrovica, cak i ta kenjaza sto je govorio da vodi toliko centara zbog grupe, nije ih ni koristio, budimo realni...

Ја само не разумем шта ти то покушаваш да мени саопштиш све време ? :)

Jel jos neko deli isto misljenje samnom da je Bjelica NBA ready? Sa 209cm bio bi jedan od brzih i agilnijih power forwarda u ligi. Mozda cak i small forward iako je visok. Ima sut i dribla carski. Voleo bih da ga neko angazuje.

 

 

edit: Timberwoolfsi drze pravo na njega, taman da zameni Kevin Lova :D

Бјелица по мени нема шта да тражи у нба. Нема снаге да чува НБА четворке ( нема ни европске четворке ) а НБА тројке исто тешко...Прошао би као Весели :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Auu nemoj molim te da poredis Veselog koji jedino ima odlican skok, sa Bjelicom koji je doktor kosarke... Mislis da nema snage na osnovu fizickog izgleda ?

Recimo Tayshaun Prince koji je u svom prajmu igrao u Detroitu i koji je sabijao izgleda kao da je anoreksican , Durant isto tako nije nesto napucan pa je trenutno broj 1. Bjelica ima tehniku pleja, odlican shut, visinu i osecaj za skok. 

Mislim da bi se odlicno snasao u NBA.

Jbt protiv Brazila je u par navrata cuvao  Vareza-a i Splitera i to odlicno...

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Пируне анализа ти је површна. Узмеш један аспект и онда њега користиш како би потврдио своју причу. Узмеш Принца и кажеш ето он је мршав а игра . И то је аргумент ? А то што је момак скочнији, бржи у ногама, агилнији од Бјелице то није битно ? А Дурент и он је мршав је ли ? Нема везе што је он исто бржи од Бјелице што је скочнији, експлозивнији, јачи бољу шут , игра леђима и не смета му контакт . А тек што је Бјелица сачувао у ПАР наврата Варежаа ( који је одбрамбрени играч ) и Сплитера  (који такође игра неког асистента / одбрамбреног играча ) . Какав је то аргумент да је у пар наврата сачувао неког јачег од себе ? У пар наврата и ја бих могао да играм у НБА  :) У пар наврата је Нелсон чувао Богдановића али је овај на крају имао просек 30 поена по утакмици. Бјелица има солидан шут, осећај за скок нема ( осећај за скок је када се нађеш на правом месту у право време а не кад се као Бјелица залећеш са тројке и скачеш :) ) дакле Бјелица има добру навику да иде на скок :)  Технику плеја такође нема.

Ето Теодосић има боље параметре од Бјелице али ни он не може да игра у НБА јер тамо прво мораш физикалију да имаш да би играо ( што се и видело на првенству америка није имала ни једну акцију већ се све сводило на надскакање и претрчавање противника ) .

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Пируне анализа ти је површна. Узмеш један аспект и онда њега користиш како би потврдио своју причу. Узмеш Принца и кажеш ето он је мршав а игра . И то је аргумент ? А то што је момак скочнији, бржи у ногама, агилнији од Бјелице то није битно ? А Дурент и он је мршав је ли ? Нема везе што је он исто бржи од Бјелице што је скочнији, експлозивнији, јачи бољу шут , игра леђима и не смета му контакт . А тек што је Бјелица сачувао у ПАР наврата Варежаа ( који је одбрамбрени играч ) и Сплитера  (који такође игра неког асистента / одбрамбреног играча ) . Какав је то аргумент да је у пар наврата сачувао неког јачег од себе ? У пар наврата и ја бих могао да играм у НБА  :) У пар наврата је Нелсон чувао Богдановића али је овај на крају имао просек 30 поена по утакмици. Бјелица има солидан шут, осећај за скок нема ( осећај за скок је када се нађеш на правом месту у право време а не кад се као Бјелица залећеш са тројке и скачеш :) ) дакле Бјелица има добру навику да иде на скок :)  Технику плеја такође нема.

Ето Теодосић има боље параметре од Бјелице али ни он не може да игра у НБА јер тамо прво мораш физикалију да имаш да би играо ( што се и видело на првенству америка није имала ни једну акцију већ се све сводило на надскакање и претрчавање противника ) .

Moja analiza jeste površna isto koliko je tvoja konstatacija da Bjelica nema snage površna. Ja sam ga uporedio sa ta dva igrača zato što si rekao da nema snage za NBA, predpostavljam na osnovu fizičkog izgleda. 

Link to comment
Share on other sites

Пируне научи да користиш термине исправно јер те ја не разумем ништа . Прво си рекао да је у пар наврата сачувао Варежаа и Сплитера а сад кажеш да си Бјелицу упоредио са Сплитером и Варежаом. Чувати некога и упоредити некога са неким није исто :) 

Ја сам образложио шта Бјелици недостаје да игра позиције 4 и 3 у НБА  ти си рекао да може али ништа конкретније .

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

" Бјелица по мени нема шта да тражи у нба. Нема снаге да чува НБА четворке ( нема ни европске четворке ) а НБА тројке исто тешко...Прошао би као Весели :)"

 

To si zaključio na osnovu čega ? Fizičkog izgled ? Primere Duranta i Princa sam naveo upravo zbog tog fizičkog izgleda (nisam ga poredio sa njima lol )... Rekao sam da ima tehniku pleja, i stojim iza toga, jer je bezbroj puta i u reprezentaciji i u klubu preuzimao organizaciju napada, prenosio loptu itd. Kad kazem tehniku pleja ne uporedjujem ga sa Jason Kiddom po tehnici, nego konstatujem da ima tehniku koja je potrebna da bi igrač mogao da igra na poziciji playmakera odnosno da organizuje napad. 

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

" Бјелица по мени нема шта да тражи у нба. Нема снаге да чува НБА четворке ( нема ни европске четворке ) а НБА тројке исто тешко...Прошао би као Весели :)"

 

To si zaključio na osnovu čega ? Fizičkog izgled ? Primere Duranta i Princa sam naveo upravo zbog tog fizičkog izgleda (nisam ga poredio sa njima lol )... Rekao sam da ima tehniku pleja, i stojim iza toga, jer je bezbroj puta i u reprezentaciji i u klubu preuzimao organizaciju napada, prenosio loptu itd. Kad kazem tehniku pleja ne uporedjujem ga sa Jason Kiddom po tehnici, nego konstatujem da ima tehniku koja je potrebna da bi igrač mogao da igra na poziciji playmakera odnosno da organizuje napad

Примарна позиција му је 3 у европи. Он може понекад да игра четворку у зависности од противника и састава своје екипе али није кадар да чува четворке пре свега због снаге . Као што кад га чувају нижи играчи он се ретко спушта да игра леђима против њих јер не може да их угура. Бјелица не може да чува европске четворке  Новица Мачван Ерцег Гонлум Хријапа Лорбек Рејес Савовић Гист Бјелица 2 Ловерњ Принтезис Дерик Браун итд како би тек могао оне из НБА ?. Плејмејкер је у глави а не у техници :)Што се види са Богданом који је играо плеја формално али ни п од плеја ту није било или рецимо са Нелсоном.  Предности Бјелице јесте што он у европи може да буде поливалентан играч. Понекад и четри понекад и један понекад да преузме и петицу и сачува  али понекад у НБА он то губи и тамо би лоше прошао( играчки, финансијски вероватно не би :) )

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ја само не разумем шта ти то покушаваш да мени саопштиш све време ? :)

Бјелица по мени нема шта да тражи у нба. Нема снаге да чува НБА четворке ( нема ни европске четворке ) а НБА тројке исто тешко...Прошао би као Весели :)

 

 

Birchoglu realno jedan od najlosijih igraca koji je nosio nacionalni dres :0

ovo :D

ali nije ni bitno vise :D

Edited by trn
Link to comment
Share on other sites

to da li je bircevic trebalo da ide na sp je usko povezano sa tim da li bismo dobili amere bez njega... ako ne bismo onda je trebalo... posto niko drugi ne bi ucinio vise od onih koji su otisli... :D

kao sto ni lebron nije trebalo da dodje na isto... :)

a to sto bjelica ne igra ledjima, ne znaci da ne moze... jos manje znaci da ne bi doziveo transformaciju kao rebraca onomad...

uostalom, bjelici nisu potrebni misici njemu je potreban danilovicev mozak...

ako kalinic moze da igra vs amera isto kao da su ujedinjeni arapski emirati onda to moze vecina njih... bjelica pogotovo... ne pricamo o katicu FFS... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...