Jump to content

2014 procenjeni prihod od igara - Srbija na mestu 57 ?


Recommended Posts

Ako je verovati ovome:

 

http://www.newzoo.com/free/rankings/top-100-countries-by-game-revenues/

 

Srbija je na 57. mestu od 100 zemalja po predviđenom prihodu od video igara, najbolje plasirana od SFRJ zemalja i ujedno 10. po listi u Istočnoj Evropi + Rusija.

 

Znajući kako vrh ide prodaja u retailu (možda lažu!) to znači da verovatno na Steam i mobile otpada veliki deo.

 

Iskren da budem, meni cifra deluje neverovatno, 46 miliona dolara! Po njihovim podacima ima 5 miliona korisnika interneta u Srbiji (što mi je takođe sumnjivo) a broj igrača je definitivno mnogostruko manji, pa nije baš lako proceniti potrošnju po igraču, ali ovako odokativno bi ispala nekoliko prosečnih srpskih plata.

Link to comment
Share on other sites

sad baš čitam ovaj njihov izveštaj i malo mi ovo sve nadrealno deluje.

 

1.7 milijardi gejmera u svetu? Ove godine prihodi će biti 80+ milijardi dolara??? Mislim da je "odokativno" preblag izraz. Kontam da mobilne igre imaju ogromnu ulogu u brojkama, ali ne ovoliko. Takođe ne mogu da zamislim brojku veću od 7 cifara da godišnje kod nas ode na igre, bio to retail ili digital.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

sad baš čitam ovaj njihov izveštaj i malo mi ovo sve nadrealno deluje.

 

1.7 milijardi gejmera u svetu? Ove godine prihodi će biti 80+ milijardi dolara??? Mislim da je "odokativno" preblag izraz. Kontam da mobilne igre imaju ogromnu ulogu u brojkama, ali ne ovoliko. Takođe ne mogu da zamislim brojku veću od 7 cifara da godišnje kod nas ode na igre, bio to retail ili digital.

 

Prognoze koje sam čitao (a koje nisu od ovih, objavljene su u nekim biznis magazinima) kažu da će industrija igara vredeti tj. imati prihode 100 milijardi do 2017. U tom svetlu ta cifra ne deluje nerealno, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda je i dobra cifra, nemam pojma. Uzimaju u obzir sve, konzole, facebook, retail.

 

Console, MMO, PC download/boxed, tablet, smartphones, online casual/social.

 

 

U proseku izadje 8.2$ po internet korisniku, nije to neshto puno realno.

Edited by Zr.ninja
Link to comment
Share on other sites

Ulazi ceo gaming, tu spadaju i konzole. U njihovom slučaju, kupovina i ovamo iz  prodavnica ali i preko njihovih online shopova.

 

I ja razmišljam, gde su te "trošadžije" kada svi ljudi koje poznajem a koji su kao igrači, ne potroše više od tog proseka, što bi zapravo značilo da negde postoje neki gameri koji troše 200evra godišnje pa i više.

Link to comment
Share on other sites

@ Ninja - ma nema leba da imamo 5 miliona internet korisnika, šta je sa tobom. Čak i ako se uzme da imamo, tu se verovatno računa da neko tipa ima mobilni telefon sa paketom koji ima internet pa je onda on - internet korisnik. 

 

A čak i da je tako, 9,2$ u proseku je po meni previše. A previše je zbog toga što čak i da je 5 miliona igrača, od toga oni koji PLAĆAJU spadaju u recimo 10%, kao i za sve drugo na svetu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...