Jump to content

R9 280X Toxic konfuzija


ImbaQQ

Recommended Posts

Elem, pocastio sam sebe doticnom karticom. Da ne bude sve kako treba postarao se stari BIOS na maticnoj, pa dok to nisam apdejtovao slike na monitoru nije bilo ni kod komsije. Posle apdejtovanja BIOSa (H87 chipset) graficka radi, instaliram drajvere i prvo sto sam probao je naravno youtube jer sam se kod dosta ljudi sretao da komp zakuca dok se gleda YT i ukljucena je hardverska akceleracija za flash. Radi ko sat, ja hepi :) Palim Revit, ukljucim AA i pokrenem najtezi model koji imam, radi 200 na sat. Hajp! Ajde rek'o jos i WoW da overim, podesim ja odma' sve na ultra (sto da stedim je li :D) kad imam sta da vidim, prvo se na desnoj strani monitora pojavi neko sranje kao sahovsko polje (boja i dalje postoji, nije crno belo) i pikseli nekako titraju. Pa to nestane kad rotiram kameru, a onda pocnu da nestaju teksture. Sadface. Pomislih defektna je. Uzmem smanjim klokove memorije i jezgara i opet u wow, kad ono radi bez problema. Posumnjam na pregrevanje. Vratim sve na stock clock, pokrenem furmark, isprzi karticu ko jaje, temperatura na 75 stepeni ali artefakta nigde ni jednog. Zapravo, samo se u WoW-u desava. Fora je sto nemam volju da reinstaliram igru od 25+ GB a nemam niti jednu drugu da proverim da li se desava i tamo. Zbun :) Ima li neko neki savet/uskustva sta moze da bude i kako bih mogao detaljnije da testiram kartu? Ako je to ikako moguce ili je furmark THE SHIT. Evo relevantnih podataka za komp:
H87M-D3H
i7-4771

16GB HyperX 1333
samsung s830 ssd
r9 280x toxic

seasonic 620W modularno M12 II
1920x1200 24" LG vezan preko HDMI (kabl koji je stigao uz karticu)

 

nista nije klokovano, cpu je podesen da radi na turbo modu svo vreme tj. 3.9GHz umesto 3.5. Nemam komponenti koje bi vukle struju pa da kazem da nema dovoljno za karticu.

I da, diode koje kartica ima na sebi da pokaze koliko je opterecena, u WoWu se upali svega 3 od 6.

Znaci, artefakti samo i samo u WoW-u. AutoCAD u 3D modu, Revit, PS, Furmark, flash, filmovi... sve radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Elem, pocastio sam sebe doticnom karticom. Da ne bude sve kako treba postarao se stari BIOS na maticnoj, pa dok to nisam apdejtovao slike na monitoru nije bilo ni kod komsije. Posle apdejtovanja BIOSa (H87 chipset) graficka radi, instaliram drajvere i prvo sto sam probao je naravno youtube jer sam se kod dosta ljudi sretao da komp zakuca dok se gleda YT i ukljucena je hardverska akceleracija za flash. Radi ko sat, ja hepi :) Palim Revit, ukljucim AA i pokrenem najtezi model koji imam, radi 200 na sat. Hajp! Ajde rek'o jos i WoW da overim, podesim ja odma' sve na ultra (sto da stedim je li :D) kad imam sta da vidim, prvo se na desnoj strani monitora pojavi neko sranje kao sahovsko polje (boja i dalje postoji, nije crno belo) i pikseli nekako titraju. Pa to nestane kad rotiram kameru, a onda pocnu da nestaju teksture. Sadface. Pomislih defektna je. Uzmem smanjim klokove memorije i jezgara i opet u wow, kad ono radi bez problema. Posumnjam na pregrevanje. Vratim sve na stock clock, pokrenem furmark, isprzi karticu ko jaje, temperatura na 75 stepeni ali artefakta nigde ni jednog. Zapravo, samo se u WoW-u desava. Fora je sto nemam volju da reinstaliram igru od 25+ GB a nemam niti jednu drugu da proverim da li se desava i tamo. Zbun :) Ima li neko neki savet/uskustva sta moze da bude i kako bih mogao detaljnije da testiram kartu? Ako je to ikako moguce ili je furmark THE SHIT. Evo relevantnih podataka za komp:

H87M-D3H

i7-4771

16GB HyperX 1333

samsung s830 ssd

r9 280x toxic

seasonic 620W modularno M12 II

1920x1200 24" LG vezan preko HDMI (kabl koji je stigao uz karticu)

 

nista nije klokovano, cpu je podesen da radi na turbo modu svo vreme tj. 3.9GHz umesto 3.5. Nemam komponenti koje bi vukle struju pa da kazem da nema dovoljno za karticu.

I da, diode koje kartica ima na sebi da pokaze koliko je opterecena, u WoWu se upali svega 3 od 6.

Znaci, artefakti samo i samo u WoW-u. AutoCAD u 3D modu, Revit, PS, Furmark, flash, filmovi... sve radi kako treba.

 

LOL LOL LOL NUB, pa sto ne uze nvidiju.

i da, "I da, diode koje kartica ima na sebi da pokaze koliko je opterecena, u WoWu se upali svega 3 od 6.", bahahaha pa jel to graficka ili zvečka za decu, umirem, diode na grafičkoj

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Probao i to. Medjutim malo pre se pojavili artefakti i na desktopu, kad uradim aero preview tabova u browseru iseckane linije kurci palci. Ipak cu da vratim ovo i ostanem na jebenoj integrusi HD4600. sa klokovima 1000 za gpu i 1350 za vram radi ok. al necu tako /sadface

Link to comment
Share on other sites

nece morati da ceka 6-7 nedelja..koliko sam skontao iz njegovog posta grafiku je kupio pre dva-tri dana...tako da moraju ili da mu je odmah zamene ili da mu vrate pare...tacnije morali bi, da se ispravim malo...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Update situacije za slucaj da nekome zatreba nekad (ne daj Boze):

software kojim sam testirao graficku je Unigine Valley i Heaven
prilikom testiranja korisceni su stock clock, fan speed na auto itd.
probao sam drajvere 14.4, 14.6 beta i rc2, 13.3 i 13.6.

Rezultati za Valley i Heaven su ovakvi: cim temperatura skoci na preko 60 stepeni dolazi do pojave anomalija kako u samom software-u tako i po desktopu.
To vazi za driver-e 13.3, 14.4 i 14.6 beta i rc2.

Sad kad sam instalirao driver 13.6, opteretio graficku koliko sam mogao (pustio hd snimak, heaven bench, pokrenuo WoW) pri istim uslovima kao i za ostale drivere, u Unigine vise nema anomalija, dok se na desktopu samo na 1ms pojavi retardirana linija na aero preview prozorcicima. WoW jos uvek brljavi ko blesav cim se temperature prebace preko 60 stepeni.

 

Sad stvarno vise nisam pametan. Mislio sam da se memorija kartice pregreva jer je sve ukazivalo na pojavu anomalija sa povecanjem temperature. Sad Unigine testovi rade bez problema, niti jednog artefakta evo ni nakon vise od 1h loop-a. Revit takodje vise ne brljavi ako nesto graficki zahtevno radi u pozadini. Pokrenuo sam ga uz Heaven koji trci na 1600x900 ultra podesavanja i radi bez ikakvog stucanja ili anomalije slike cak i sa ukljucenim realistic view.
Jos cu sutra da probam kod druga na MSI ploci (kod mene je Gigabyte) i sa Corsair napajanjem (kod mene je Seasonic). Morao sam da update-ujem BIOS maticne da bi graficka uopste bacila sliku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam uzeo gtx 580 gainward jedne prilike i upalio karticu,sve radi super iz pocetka. Odjednom upalim neku igru da je probam malo jace,eto artifakti. Ja menjaj drajvere podesavaj ovo ono jok. Odjednom pocese artifakti i na desktopu. Konacan ishod, graficka je bila defektna. Taman je izasla tada 7970 nju sam uzeo odmah je clocknuo na 1125 i gg, evo 3 godine ne cuje i nema igre koju ne gura na full detalje a temperatura ide do 72 najvise. To mi je kupovina koja mi se isplatila nevidjeno. Jedina mana je mozda sto uporedo sa gamingom ponekad iz hobija radim modelovanje pa me i nije impresionirala bas renderovanjem u Maji. Ali opet mozda i ne moze bolje od toga posto nije namijenjena za to :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...