Jump to content

Putovanje za dvoje


Recommended Posts

Koja je fora sa Istanbulom, zbog cega je toliko do jaja tamo? Cuo sam/procitao na vise mesta (osim Aje Sofije)

 

Ja sam dva dana proveo u evropskom delu, turistički, poslednji dan u azijskom, vozio se preko bosfora u gsp brodiću sa armijom navijača mislim bešiktaša, jebemliga, urlali, skakali, ali ne huliganisali, posle tamo skroz drugi svet na drugoj strani od čak ovog evropskog dela. Stvarno je Istanbul vredan za videti i kao što je vodič u autobusu gej rekao pred dolazak "istanbul je grad kome ćete se vraćati". Ja potpisujem i otićiću ponovo.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Meni je Istanbul toliki bio car, ne samo zbog impresivne koncentracije istorijskih objekata na evropskom tlu (u principu, mene smaraju manje vise ti mainstream tourist attractions, trudim se da upoznam grad na neki drugi nacin, ali Istanbul je zaista nesto posebno) vec sto rekose ovi pre, ceo taj VAJB je toliko do jaja, nekako opija. Cak se ne bih slozio sa Staljom da je sve ostalo manje vise, jer toliko toga ima za istraziti, nevezano za taj evropski deo Istanbula koji je zaista predivan, breathtaking. Ja sam isto u fazonu da se vratim prvom prilikom.

I meni je devojka plava, i sem povremenog dobacivanja "Lejdi Gaga" i "Shakira", nikakvih problema nisam imao. Turci su bre gospoda za Grke recimo.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

A i ti mnogo zajebano izgledaš, pa im je frka da dobacuju.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

bio sam pre metar dana u parizu, navatao sam neke presmesne kove za wizz air, 3500rsd po osobi povratna, bio je black friday:p

smestaj smo placali 60jura za dvoje po necenju sa doruckom, tako da ono, jeste kao van sezone ali moze da se prodje dosta povoljno.

Rim smestaj slobodno gadjaj oko glavne zel stanice, jes malo cudan kraj al je dojajno povezan metro-om ka svim pravcima a i nocnim bus prevozom, i jeftinije je od ostatka grada.

meni je uglavnom prob sa tim gradovima shto mi brzo postanu dosadni, znavi ono 4 dana max, s druge str, barsa car nad carevima... tamo bih mogao za zivim srecno do kraja zivota.

moj savet za trip je rim 4 dana, barsa 8 dana, letovi iz rima za barsu su bagatela redovnim kompanijama, tipa 70 jura povratna. a i do barse nema direktih letova a opvija presedanja je rim, pa shto ne ostati koji dan.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Istanbul, Rim i Pariz da imaju kolena, klečali bi pred Lisabonom!

  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

+1 za rim

+50 za carigrad (poz drale), jebe keve uzduz i popreko

 

U Konstantinopolj se ne ide s ribom, ne ide nekako :D

Ако идеш са девојком у та муслиманска подручја буди спреман на салетање од стране домаћина :) Поготову ако ти је девојка плава :)  мада можда сам ја преосетљив само :)

 

 

Da, oni se bas fasciniraju plavusama, dole na Kosovu je ista prica :P

~~

Link to comment
Share on other sites

Istanbul, Rim i Pariz da imaju kolena, klečali bi pred Lisabonom!

javim ti utiske za metar dana;)

neam pojma, u nekom sam tripu oko tog lisabona tako da ne znam sta da ocekujem tu.... mozda je tako najbolje:p

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

bio sam pre metar dana u parizu, navatao sam neke presmesne kove za wizz air, 3500rsd po osobi povratna, bio je black friday:p

smestaj smo placali 60jura za dvoje po necenju sa doruckom, tako da ono, jeste kao van sezone ali moze da se prodje dosta povoljno.

Može da se do pariza nađe i jeftina karta, i skroz korektan smeštaj za relativno male pare, ali vanspansionska potrošnja i sulude cene po parizu su boleština.

Dakle ili se nafatirš kešom ili na studentski obilazak :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

znaci, da preskocim pariz na neko vreme :)

 

Zavisi sta zelis da obidjes ali ja bih ti rekao 10 dana minimum.

Pripremi pare i bar neko znanje francuskog jer dosta ljudi ne voli da prica engleski.

 

Cene su toliko strasne da ti je hotdog tipa 8 evra. Najbolje je da ne kupujes nista na ulici vec da kupujes u supermarketima pa da pravis sama. Mozda neki AirBNB da nadjes.

Link to comment
Share on other sites

Poštovani korisnici,

Zbog učestalih poruka koje mi ovih dana stižu u inbox, prinuđen sam da se javno obratim na ovoj temi.

Svim korisnicima koji su mi pisali sa zahtevom da se javim ovde želim da saopštim da ja nisam TURISTIČKI vodič, stoga vam ne mogu reći u kojoj agenciji radim, niti koja agencija ima najbolje ponude, niti da li je u ovo doba godine atraktivinija destinacija Prag ili Rim.

 

Dakle, ja sam RUR vodič, speijalizovan za pitanja u vezi sa snalaženjem na Klan RUR forumu, otvoren za sva pitanja pristilga od novih, ali i od starih članova Klan RUR foruma.

Hvala vam na razumevanju, ukoliko imate još neka pitanja (koja nisu u vezi sa turizmom) stojim vam na raspolaganju.

Prijatan dan želim.

 

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kada ćete početi sa organizovanjem RuR tura za novije članove, a zašto da ne, i za nas malo starije koji smo upali u kolotečinu?

 

Za početak par tematskih daily digest postova koji bi obuhvatali kako biodiverzitet tako i društvene odnose u ređe posećenim ili specijalizovanim delovima foruma ili svojevrsne Danteovske ture po WoT/CS odeljcima.

 

Siguran sam i da bi serijski sadržaji tipa "Pustolovine Pustolova" ili "Državni Posao" sa istaknutim članovima u ulozi protagonista naišli na podjednako dobar prijem kod publike.

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Na kraju krajeva potpuno je nebitno gde ćeš otići, samo idi i vrati se i to je to. Prcaj, držite se zaruke, prcaj, šetaj, prcaj, jedi, prcaj, spavaj i prcaj. Nema tu brate mnogo mudrolije naročito ako si imao malo prilike da putuješ.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nema grada gde ne mozesh otici on a budget shto bi se reklo. u svakom gradu imash hotdog za 8 evra i pivo za 15, ali ne idesh u pariz da bi zdrao puzeve i mislio na to shta cesh sledece da pojedesh. smadrljash nesto u meku i palish dalje. cene u ff restoranima su maltene kao i kod nas, u prodavnicama cene kao da si usao u neki mali maksi, dobro jeste, ponesto je skuplje, al ima dosta toga shto je i jeftinije. na svakom koraku mozehs da navatash sendvidh i pecivo neko za par jura. i ne znam koje su sad to ostale vanpansionske potrosnje bez kojih ne mozesh a da nisu hedonizam.

i ko je postavio tu granicu kao pariz minimum 10 dana. zna se shta je must za videti, a za 3 dana mozesh da obidjesh top 5 atrakcija i da se zajebavash do mile volje, osim ako naravno nemash zelju da dobro prostudirash taban mumuje u luvru, sad, da li si svratio u neku crkvu tamo na vrh brda ili ne, koga je jos briga...

 

poenta je da je bolje biti bilo gde 4 dana, nego ne otici uopste.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

hoces ono shto je must, ne moras sad da zalazish u crevca, govorim o sebi, ko voli drugacije nek izvoli...

 

Pa ne govoris o sebi ako si rekao "moj savet" vec si nekoga savetovao, a osim ako taj neko nije tvoj savrsen klon postoje dobre sanse da ga zeznes..

 

Jebiga ako savetujes nekoga moras biti realan, a realnost je da nijedan veliki evropski grad neces lepo videti za 4 dana. S obzirom da smo u startu izasli iz okvira topika, glupo je na osnovu svog ukusa savetovati nekome 8 dana u jednom, a 4 u drugom velikom gradu.

 

Na primer meni Pariz i nije nesto ali necu sigurno nekome reci da ode tamo na 4 dana, a u rim ili lisabon na 8.

 

Sto se tice okvira topiksa, ovo sto je bole rekao je najrealnije, poenta je pobeci negde iole zanimljivo na par dana, stoga je sustina da bude jeftino i gotivno, a kad se sve podvuce kontam da su to Prag, Budimpesta, Rim i Bec.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...