Jump to content

Unepic


Atomic

Recommended Posts

Jako interesantna rpg platformica. Super igriva, sa simpatičnom grafikom i sa gomilom "pop culture" i game referenci.

Ima ~200(!) soba za prelaženje. Humor je hit and miss, al' generalno dopadljiv. Ja sam na neke scene lolovao irl, a to se retko dešava.

Obavezno probati. Demo igre je dug čitavih dva sata i nešto, ako se lagano gustira.

Naravno, narodna igra je uveliko na dobro nam poznatim sajtovima.

unepic-5.png

Link to comment
Share on other sites

Skoro da sam prešao, igra je lagana skroz, questova nema mnogo 2-3 po zoni i 7 boss fightova koji umeju da budu predobro urađeni (pišam u oko svim AAA naslovima) tipa

"Mind" boss koji te najpre zbuni i invertuje ti levo-desno a onda počne da te tera na samoubistvo, lupaš sam sebe oružjem iz inventara, piješ napitke kakve god, bacaš spellove sopstvene na sebe, ako ništa ne uspe, natera te da upotrebiš teleport scroll/item i spase se :)

hint:

pre summonovanja pobacajte SVE ofanzivne iteme na pod, SVE teleport iteme/scrollove, sav essence za spellove inače ćete završiti kao budistički monah, samospaljujući se :)

also, imun je na ranged :D

Takođe, sistem skillova i magija je preteran za ovako cakanu platformicu, 7 tipova oružja (dagger, sword, mace, axe, polearm, bow, wand), stamina, potions, armor + škole magije... sandbox za buildove ftw.

I da, platforming ume da jebe, inače su svi skokovi u "toleranciji" otprilike u širini koliko zauzima lik ali do zajebanijih mesta se stiže "pixel perfect" (nisu toliko baš:)) skokovima.

I standardno za RPG tu su zamke, nevidljivi zidovi, nevidljiva stvorenja (tek puno kasnije, ne tripujte se na početnim nivoima, ako nešto ne vidite to je samo crni slepi miš u neosvetljenoj sobi sa braon teksturom zida, design win zapravo :)), petovi... (petovi su carevi, manje više ti svaki dođe pred deonicu kad je najkorisniji, mnogo olakšavaju igru)

humor je onako, referencijalni:)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ja reviewer, nabacao sam utiske :) Ne mogu da preporučim, kapiram da ljudi koji imaju vremena da se igraju normalno imaju "preča posla", ja kući ne mogu da sednem ni sat vremena za komp obično, ovo sam pregazio zato što sam između projekata na poslu a ovo je neopterećujuće (sad se igra zlo smeje sa svojih 18 sati u prvom play through ubijenih al dosta toga je alt-tab :)) :) Jel sad jasnije? :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

http://www.unepicgame.com/en/game.html

 

Ja sam kornsterniran koliko je ovo dobra igričica. Sve je odrađeno u fazonu platfomrskih igara sa Amige, ali sa jakim RPG elementima. Malo smeta što su okruženja prilično jednoslična, ali su sa druge strane puna manjih unikatnih eventova ili detalja koji su odlično tempirani. Zvuk je posebna priča, dijalozi su tehnički odrađeni perfektno, a i napisani su odlično (uz puno prozivanja ili referenci na sve moguće aspekte geek kulture (knjige, filmovi, stripovi, igre i dr.)).

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

I stand corrected.

Sad se valjda pojavilo za Wii pa su ga ponovo pustili i za PC (nemam pojma dal je nešto dorađeno, nabudženo i sl.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, sad gledam nešto ovaj skrin prvo što je okačen na temi, ovo šta ja igram ima neke dodatne elemente HUD-a, plus ta kocka (kvadrat) na sredini sobe izgleda drugačije u ovoj verziji što ja igram (osim ako ovo nije neki skrin iz pre-release faze još onomad).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...