Jump to content

The International 2014


towerrr

Recommended Posts

Ljudi prvo pitanje je kada pocinje finale, posto vidim komentare na twitch-u da pocinje u 21h, mada, not sure if you are trolling or serious...

Takodje, zanima me, ako neko naravno zna, iako to sigurno varira od organizacije do organizacije; REcimo da Vici osvoji, i uzme 5 miliona $, koliko ide organizaciji u proseku ? 20% ? samo nagadjam ali bas me zanima :) cisto prosek, jer verujem da je kod svake drugacije

Link to comment
Share on other sites

ALI TO JE 15 BO1 MECEVA!!!

 

Jos je momak sarkastican i u fazonu "I give up" /facepalm

 

ajd stavi tih 15 bo1 mecheva u 15 bo3 mecheva,ruke obe dajem da bi timovi i poredak bili totalno drugaciji,eto,to je moja poenta,5-to mesto koje je osvojio na'vi sa 8-7 i timovi koj su ispadali sa pobedom ili 2 pobede manje,krajnje smesno da ljudi to ne razumeju...format takmicenja je najgluplji ikada a i ja sam lud sto se obaram s vama...

Link to comment
Share on other sites

ajd stavi tih 15 bo1 mecheva u 15 bo3 mecheva,ruke obe dajem da bi timovi i poredak bili totalno drugaciji,eto,to je moja poenta,5-to mesto koje je osvojio na'vi sa 8-7 i timovi koj su ispadali sa pobedom ili 2 pobede manje,krajnje smesno da ljudi to ne razumeju...format takmicenja je najgluplji ikada a i ja sam lud sto se obaram s vama...

 

ajd stavi tih bo3 u bo9, ja ti garantujem rukama i nogama da bi poredak bio totalno drugaciji od tvog zamisljenog poredka... kakve to veze ima? jel si video jos nekad da se igra bo1 osim internationala, posto ja jesam i nisam primetio da se ljudi zale. bo1 se obicno igra u pocetnoj fazi nekog takmicenja i ne vidim sta je tu nepravedno i kako to ide u korist odredjenim ekipama. istripovao si gadno ili si na mnogo vecem nivou razumevanja igrice, ekipa i takmicenja generalno od nas ovde i ljudi iz valve-a. 

 

ne postoji relevantniji sistem od "svako sa svakim" , ali zato sto takav format zahteva dosta vremena, iscpljujuce bi bilo za igrace i za gledaoce, da se igra bo3 . onda bi glupo bilo da se finali igraju bo3 isto, nego bi relevantno bilo bo5, a grand finals bo7. mozda takav sistem odgovara arrow gamingu, ali to nikad necemo znati. pravila su ista za sve, tako da onaj ko nije prosao u dalju fazu, najmanje moze da krivi bo1, losu karmu ili sta god ti mislio da se desilo kod alliance, dk-a i ostalhi velikih ekipa.

 

btw, navijam za newbee jer mi deluju kao slabija ekipa. mada, gledao sam previse vicija prethodnih dana, pa sam istripovao mozda da su previse jaki :)

Edited by Mitch
  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

ajd stavi tih bo3 u bo9, ja ti garantujem rukama i nogama da bi poredak bio totalno drugaciji od tvog zamisljenog poredka... kakve to veze ima? jel si video jos nekad da se igra bo1 osim internationala, posto ja jesam i nisam primetio da se ljudi zale. bo1 se obicno igra u pocetnoj fazi nekog takmicenja i ne vidim sta je tu nepravedno i kako to ide u korist odredjenim ekipama. istripovao si gadno ili si na mnogo vecem nivou razumevanja igrice, ekipa i takmicenja generalno od nas ovde i ljudi iz valve-a. 

 

ne postoji relevantniji sistem od "svako sa svakim" , ali zato sto takav format zahteva dosta vremena, iscpljujuce bi bilo za igrace i za gledaoce, da se igra bo3 . onda bi glupo bilo da se finali igraju bo3 isto, nego bi relevantno bilo bo5, a grand finals bo7. mozda takav sistem odgovara arrow gamingu, ali to nikad necemo znati. pravila su ista za sve, tako da onaj ko nije prosao u dalju fazu, najmanje moze da krivi bo1, losu karmu ili sta god ti mislio da se desilo kod alliance, dk-a i ostalhi velikih ekipa.

 

btw, navijam za newbee jer mi deluju kao slabija ekipa. mada, gledao sam previse vicija prethodnih dana, pa sam istripovao mozda da su previse jaki :)

 

prosle god su bile 2 grupe ali se igrao bo1 x2,to sprecava veca iznenadjenja,i ako failujes 1 game protiv slabijeg tima,imas sansu za 1-1 i bilo je mnogo manje iznenadjenja,ove god su to bili bo1 gejmovi gde su ispali timovi poput fnatica,alliance-a i empire-a a prosli nesto slabiji timovi poput titana,liquida koji u bo3 nemaju neke sanse protiv gore navedenih slozio se ti ili ne...alliane,fnatic,empire, sa skorom 6-9 ispali su iz takmicenaj,na'vi sa skorom 8-7 bio je 5-ti,to su 2 pobede u bo1 takmicenju a razlika u standingu je ogromna,ne pokusavam nikog da omalovazavam ovde ali zar je stvarno toliko tesko videti da bo1 ne daje tacno stanje i kvalitet ekipa ...

 

@game,iDEMO VG,jos samo 2 pobede :)

Link to comment
Share on other sites

Prilicno sam siguran da bi bo9 bio mnogo blizi bo3 poredku nego bo1.

 

Dal da se nadam da ce Vici osvojiti.. 

 

za sad deluju spremnije od newbee-a, kao da vise zele tih 5 mil

 

za ovaj bo3579 stvarno ne znam vise sta da napisem. svi nagadjamo (osim mohra, jer bi on dao obe ruke) i svi smo pomalo upravu. pogledaj ovaj poslednji gejm, vici ih je pojeo i ako budu ovako igrali i sledeci gejm, to znaci po meni da je vici jaca ekipa. vise partija ide u korist slabijm ekipama, isto koliko i manje partija jacim ekipama. 

 

@mohr

prosli ti je bio podeljen u dve grupe, tako da mufc gaming nije mogao da igra protiv virtus pro-a na primer, a mozda bi njima uzeli gejm i ne bi imali 0-14. mozda mouz-u nisu odgovarali timovi iz grupe A, ali format im nije dozvoljavao da se oprobaju protiv nekog iz grupe B. to sto su tebi fnatic, alliance i empire jaka imena (i meni su) ne govori apsoulutno nista o formatu takmicenja. da neces da se zalis mozda na fifu i svetsko prvenstvo zato sto je spanija (mnogo jaka ekipa) ispala u grupoj fazi. jel to znaci da je spanija slaba ili sistem takmicenja los?

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

jel me trollujes ili...vise partija ide u korist slabijim ekipama ? objasni mi ovo,sve vreme pokusavam da objasnim da bo1 ide u korist slabijih ekipa i da cesto ne daje pravi kvalitet i odnos snaga izmedju 2 tima dok je bo3 mnogo precizniji,sto vise gejmova,to ce realnije stanje izmedju 2 ekipe da se pokaze,zato se finale i igra bo5...

Link to comment
Share on other sites

mufc se bas protiv virtus pro-a sastao u loser bracketu prvo kolo i izgubio ako me pamcenje ne vara,onda su potom (VP) izgubili od zenita(drugo kolo LB),nisam siguran ali cini mi se da je tako bilo...a i ta jedna pobeda koju bi MUFC ostvario kako ti kazes mozda bas protiv tog VP-a nece mnogo da promeni,bitnije je za ove ekipe koje su na ovom TI4 ispadale zbog jedne/dve pobede...nemoj da poredis fudbal i dotu mitch :),tamo je nebitno napadas li s desna na levu ili s leva na desnu stranu :),bo1 u doti nikada ne moze da ti da realno stanje ...

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

jel me trollujes ili...vise partija ide u korist slabijim ekipama ? objasni mi ovo,sve vreme pokusavam da objasnim da bo1 ide u korist slabijih ekipa i da cesto ne daje pravi kvalitet i odnos snaga izmedju 2 tima dok je bo3 mnogo precizniji,sto vise gejmova,to ce realnije stanje izmedju 2 ekipe da se pokaze,zato se finale i igra bo5...

ide u ova pravca, kapiras? veci broj partija povecava sanse slabijoj ekipi da uzme jednu partiju od tih 10, dok jedna partija gotovo sigurno ide u korist jacoj ekipi. ne znam sta ti tu nije jasno? ako igras 1v1 mid protiv dendija, vece sanse da pobedis imas kroz 20 partija, nego u 1. imas samo vece sanse, ali dendi ako je bolje on ce te usrati svih 20. tako isto, alliance, navi i dk kao jace ekipe treba da razbiju sve te bo1 meceve. 

 

sebe sam smorio vise :D  odoh da gledam 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

lepo si to rekao,veci broj partija povecava sanse slabijoj ekipi da pobedi JEDAN game,ne 2...,igras ti mid 1 vs 1 protiv dendija i dobijes ga prvi game,usere te FB ili mu srusis tower,bolji si od dendija ? odete preko bo3,oprace te u 99.9 % slucaja,forum i sluzi za komentarisanje,nemas sta sebe da smaras :))

 

@game AJMO VG !

Link to comment
Share on other sites

ok, samo sto ovde ima 16 ekipa od kojih su neke jace i dobile su invite bez prethodnih kvalifikacija, a imas i slabije koje su morale da se bore da dodju na international. reci ti meni, kako to ide naviju na stetu sto moraju da odigraju samo jedan game protiv autsajdera umesto 3? zamisli sebe kako igras basket protiv deteta od 5 godina, igrate na jedan poen. kako to detetu od 5 godina ide u korist, kad ces ti uzeti loptu i zakucati mu preko glave odma jer si logicno, jaci i bolji od njega. 

 

stoga, bolja ekipa>losija ekipa u bo1. international ima drugi problem, a to je sto su sve ekipe prilicno ujednacene i nema toliko losih ekipa. zato se ti tripujes da bi drugacije bilo sa bo3,bo5, a zapravo su opet nijanse izmedju timova u pitanju. zato sam ti i rekao da lupas sto se EG-a tice, jer sabijaju igricu isto koliko i ostali na turniru. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

veci broj partija povecava sanse slabijoj ekipi da uzme jednu partiju od tih 10, dok jedna partija gotovo sigurno ide u korist jacoj ekipi.

Kakvu kontradikciju si napravio sa onim sto si do sada pisao.

Prosta matematika (nije bas prosta, verovatnoca i slucajni procesi, uci se nesto osnovno u srednjoj skoli (kombinatorika), a detaljnije na nekim fakultetima):

ako slabija ekipa moze da pobedi jacu u 2 partije od 10, onda je njena sansa da pobedi u bo1 20%, a u bo3 im je sansa 10.4% (nije me mrzelo da izracunam).

Edited by dovlaa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...