Jump to content

problem sa zvukom


MarvinPvP

Recommended Posts

Opis problema:

 

Zvuk (TeamSpeak, YouTube, Windows Media Player, stagod) ide potpuno normalno.

E sad, kad krenem da u browseru otvaram novi tab, novi sajt, krene da krci, testerise, gubi se i tako dalje, dok se ne zavrsi ta neka akcija.

Chrome je kriminalan i nervira me do zla boga, Firefox malo manje, ali i dalje postaje nepodnosljivo.

 

Komp nije problem, kupljen je u decembru, nije da kazemo najbolji available ali recimo da je 1.5 ili 2 klasa na trzistu, sve igra fura na Highest bez problema (ssd hard, 8g rama, r9 grafika, i5ica itd)

 

Kontam da nije neki virus ili neki shit jer ne idem po random sajtovima, bas pazim kompjuter, avast nista nije nasao usput eto i to sam pokrenuo da budemo sigurni

 

Temperature su sve u redu

 

Kopao sam neka resenja po netu, ali nista nisam uspeo da popravim

 

(rekli su na prvom mestu da ubijem neki djavo u chrome-u za flash, nije uspelo obv posto sam posle probao i firefox i isti problem imam)

(rekli su na drugom mestu da ugasim neke specijalne efekte u control panelu tamo u sound outputu, ni to nije pomoglo)

(rekli su na trecem mestu da rollbackujem drivere [taj topic je od pre par godina] za onaj network shit, family controller bla bla, ja tu ne mogu ni roll back jer je sivo, a ne mogu ni update jer kaze windows da sam updated e sad da li je windows pogresio u toj izjavi ili ne, ne znam zaista)

(rekli su na cetvrtom mestu da stavim high performance i nisam nista promenio time)

 

Jedino mi ostaje da stavim nove drivere za zvucnu samo ne zelim nesto da masno fuck-upujem, ne da mi se da reinstaliram windows 7 i sve ispocetka xD

 

Zato sam i dosao ovde, da pitam da li je neko imao taj problem i kako je sredio, da ne eksperimentisem, jeste da sam u garanciji ali sjebalo bi me poslovno i zivotno da ostanem bez kompa na par dana dok oni to sredjuju, evo dok kucam ovu recenicu zabada win media player, cpu usage ispod 20% , ram memoriju samo firefox guta jedno 600mb (6 tabova ako znaci)

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Probaj druge zvučnike na kompu. Druge kablove za komp i  zvučnike, drugi produžni, udalji zvučnike od monitora/kućišta, čega već...

 

Reinstaliraj sound drivere.

 

Probaj sa USB zvučnom, nove koštaju od oko 5 eura pa naviše, ili pozajmi od nekog. Ili ako znaš nekog gamera sa nabuženim sluškama koje imaju svoje posebne USB zvučne - mnogi SS modeli, na primer - pozajmi i probaj sa tim...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

 

"komp nije problem" se odnosi na to da nije matora krntija koja daje prvi ili poslednji signal da ide u vecna lovista

 

Jes, apdejtovanje drajvera za zvučnu je đavolja rabota koja je mnoge žrtve odnela u prošlosti. Srlsy dude

ne bi verovao koliko puta sam imao problem sa time na starijim masinama, ne pricam nista bezveze...

 

Nije ovo običan komp, vidiš da je klasa 1.5 ili 2.

da nisam naveo specifikacije krenuo bi bashing kako imam kantu od kompa ~~

 

sve u svemu jadno, posebno odgovor od administratora foruma...

Probaj druge zvučnike na kompu.

 

Reinstaliraj sound drivere.

 

Probaj sa USB zvučnom, nove koštaju od oko 5 eura pa naviše, ili pozajmi od nekog. Ili ako znaš nekog gamera sa nabuženim sluškama koje imaju svoje posebne USB zvučne - mnogi SS modeli, na primer - pozajmi i probaj sa tim...

sluske i zvucnici - ista dijagnoza (ukljuceni su u druge dzekove)

 

idem da zdrkam drivere onda ;_;7

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

E, da i nemoj da sviraš kurcu da ti mašina ne valja, ekstra je, i uvek navedi specs dak nešto pitaš :-)

 

Sećam se svakojakih muka sa nekim starijim, inače mega kvalitetnim i skupim pločama koje su imale integrisane Creative zvučne, i za koje nije bilo leka nego ugradnja posebne. Da bi neko potencijalno identifikovao takav mogući problem, ipredložio ti adekvatno rešenje, treba da zna model poloče, recimo :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Dobro, i šta, bude problema sa instalacijom novih drajvera, i šta te sprečava da vratiš stare?

jednom sam imao problem koji ne bih da objasnjavam jer bi trajalo dugo :D

 

E, da i nemoj da sviraš kurcu da ti mašina ne valja, ekstra je, i uvek navedi specs dak nešto pitaš :-)

 

Sećam se svakojakih muka sa nekim starijim, inače mega kvalitetnim i skupim pločama koje su imale integrisane Creative zvučne, i za koje nije bilo leka nego ugradnja posebne. Da bi neko potencijalno identifikovao takav mogući problem, treba da zna model poloče, recimo :-)

znam da je ekstra, iskesirao sam pre nego sto je skocio porez, bilo je sad il nikad jer sam vukljao stari komp koji jedva na facebook moze da izadje ~~ i to mi je investicija za narednih 5 godina da nista ne menjam, nego mora da se ubaci neko kome je zadovoljstvo da bashuje da kazemo mladje clanove po broju postova itd...

 

 

malo sam se sad igrao u panelu

 

i resetovao sam komp pa sad kao radi ok, videcemo da li ce opet da jede govna...

1BT9aRb.png

 

po mom shvatanju AMD mi je bio zaduzen za zvuk da se tako izrazim, i kad sam disable-ovao sve i resetovao komp, nudio mi je da mi enable-uje taj AMD kao resenje o.O dafuq is this shiet.

Edited by MarvinPvP
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da ne znaš da je AMD High Definition Audio Device u stvari audio kodek na grafičkoj kartici zadužen za prenos zvuka preko HDMI-ja, odnosno faktički druga zvučna kartica koju imaš u kompjuteru, ni ne čudi me što si imao "nerešivih" problema ranije...

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da ne znaš da je AMD High Definition Audio Device u stvari audio kodek na grafičkoj kartici zadužen za prenos zvuka preko HDMI-ja, odnosno faktički druga zvučna kartica koju imaš u kompjuteru, ni ne čudi me što si imao "nerešivih" problema ranije...

I cek sad treba da me smaras zato sto ne pratim moderne kompjuterske tehnologije jedno pola decenije i neupucen sam?

ne znam u cemu je problem, imam problem koji ne znam da resim, treba mi pomoc razumnih ljudi poput milanceta a ne budzenje post counta od nekog poluautisticnog basement dwellera...

 

pretpostavljam da si se ti rodio sa svim znanjem ovog sveta, ajde reci mi kad cemo ostvariti kontakt sa vanzemaljcima i kad cemo naseliti neku drugu planetu?

 

oh wait, nemoj, ides na ignore, necu se uopste raspravljati dalje `~` ... 

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Tako je mene, slično, zajebavala integrisana Creative zvučna. Meni se nekad palio računar bez zvuka, nekad sa zvukom, pa posle izgubi, i bilo je do zvučne.

 

Zaista, ako ne veruješ ivanu, mada bi trebalo, dobar je on dečko, i znade :-) , ti poslušaj mene - stvarno je pravi trenutak da ili

 

1. Cimneš nekog ko zna šta znače sve one hd/audio/codec mambo-džambo iz ivanovog posta :-), da on instalira drajvere i podesi uređaje u device manageru i Control Panel/Hardware and Sound

 

i/ili

 

2. poteraš neki neutralan OS sa butabilnog fleša ili lolCD-a, i vidiš kako to radi. da utvrdiš da li je problem softverski ili hardverski.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...