Jump to content

Како повезати телефон и телевизор каблом?


SpC

Recommended Posts

Да ли има неко искуства са овиме?

Треба да повежем Nexus 4 и UE-40D7000, видео сам по Амазону неке "уређаје" који ово завршавају, да л' то има игде да се купи код нас и да л' се исплати да то уопште купујем?

Усрани Samsung не подржава Miracast, тј ја још нисам нашао начин како да их повежем :/

Покушавао сам да нађем верзију Samsung Smart View-a која може да ради на телефону који није Samsung, али нема 'леба од тога..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Pa ne treba kupovati neku ozbiljnu tehniku, u smislu nemoj tablet da narucis odande, kabl bas ne mogu da zaseru. Ako si ipak pre za "sigurnu" varijantu evo ti http://www.kupujemprodajem.com/Slimport-Hdmi-za-Nexus7-LG-G-Pad-8-3-10555608-oglas.htm?filter_id=1479950

 

Samo sto imaj u vidu da su verovatno i ovi likovi narucili s aliexpress-a ili necega slicnog :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress isto tako salje i posiljke s tracking brojem pa mozes lepo da vidis gde ti je posiljka svuda po svetu. Najcesce se onda "zaglavi" kad stigne u Srbiju. To sto se carini po ubrzanom postupku ne znaci da je isti brz i moze da traje od dan do 20 dana, pogotovu recimo sad u periodu kad su bili praznici kolega je narucio neku majicu sa njihovog sajta, stigla u Srbiju 18. decembra, postar mu je isporucio 23. januara, bez carine. Ali bitno je da ti znas da ja lupetam ali nisi siguran kako ti postar donosi papire za carinu... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Treking posiljke koji dobijes sa Aliekspresa za free slanja obicno govori samo o lokaciji gde se nalazi, na primer stiglo u Srbiju je vrlo cest status na kome se najcesce zaglavi. Nije precizan kao npr DHL koji ti kaze da je "na carinjenju i sl". Dakle u Srbiji moze da bude ili u Posti ili na carini, u svakom slucaju sustinski ne postoji opcija gde ces se samo pojaviti tamo i oni ti naci sta treba, ali pretpostavljam da si ti pet puta pametniji od svih ljudi koji cekaju da im nesto stigne i nerviraju se pa bih ovde zakljucio tu raspravu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A pa ti tacno znas koliko vremena treba da stigne kabl sa aliekspresa i da prodje domace procedure? Pa sto ne kazes onda lepo coveku? Taman i mi ostali da naucimo nesto novo.

Ili sam ti uvredio bivse kolege carinike da su lenji i da im treba sto godina da nesto prodje njihovu proceduru pa si se nasao povredjenim?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vico, ne znamo se uzivo, ali na internetima pises kao mali prepotentni kretenko...

 

Nije problem u tome sto ti znas nesto bolje, vec su svi za tebe idioti, a ti si jedini pametan.

 

Ako pratis ovaj forum, znas da nisam covek koji se lako nervira zbog internet ratnika, ali stvarno preterujes.  Zato me i ne cudi moto RUR foruma vezan za tebe.

  • Upvote (+1) 2

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Zwerko je momak sa cvikama.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rYaM1oL8z-Y

 

On je nešto video i to je državna tajna.

 

 

Batali me tih "lizanje sa državom" pričama, to je tvoj obraz i tvoja ljaga koju nećeš sprati time što je prebacuješ na drugoga.

 

 

Više puta sam pričao šta se dešava, ali ajde da ponovim.

- pošiljka stiže u CI i dobija svoj kontrolni, magacinski broj,

- carinik dobija papire i u zavisnosti od slobodne procene, ocenjuje da li pošiljka podleže carinskoj proceduri ili ne,

- ukoliko pošiljka podleže carinskoj proceduri, carinik ima obavezu da uradi jednu od sledećih par stvari:

- carini po ubrzanom postupku ukoliko su svi dokumenti potrebni za carinjenje tu,

- ukoliko neki papiri nedostaju, šalje obaveštenje da je pošiljka prispela i da osoba treba da se javi zbog kompletiranja procedure,

- ukoliko carinik odluči da pošiljka ne podleže carinjenju, ista se odmah šalje dalje na isporuku i ne stoji u carinskom magacinu.

 

I kako to misliš "da sustinski ne postoji opcija gde ces se samo pojaviti tamo i oni ti naci sta treba", voleo bih da objasniš čisto da ti se još malo ispišam u oči koliko ne umeš da prestaneš da se praviš pametan gde ne treba :)

 

Ja mogu da potvrdim iz ličnog primera dva faktora koji utiču na slanje pošiljki iz Kine.

 

1. One prosto sporo putuju. Tri nedelje, mesec dana, nekad se dogodi i ludilo (ne znam kakozašto) da dođe i za 10, ali jednom u 20 dosad kod mene.

2. Domaća pošta. Jako se događa ovo što je Miloš rekao i za šta si ga neopravdano naduvao kurcem, valjda po automatizmu, personal grudge, šta li.

    - Domaća pošta, scenario pred novu godinu. Paket došao pre nove godine, tipa 27.12, mrzi me sada da potežem tracking broj. Isporučen mi 17. januara. 15. januara sam, uplašen da nisu zadržali paket na carini, a meni obaveštenje da se javim nije stiglo, odem direkt u Poštu u Savskoj, 5 sprat, ooogromna soba prepuna paketa (treći četvrti put tamo, svaki put kad treba Ljilja ili Snežana carinica čini mi se da se šarmira treptanjem da mi pusti paket, jao jadan ja šmrc, bio popust, navukli me Kinezi, zato sam naručio 20 komada tih čudnih čipova u malim kutijicama, za konzole). Elem, došao ja tada, nije Ljilja ili Sneža tu, neki visoki lik, prosed, uputi me na Peru magacionera da mi po broju nađe paket. Ja spremio i fejkovan račun od Paypala, na 62 umesto 162 dolara. On pogleda u kompjutoru, pita kada je ušlo u zemlju, ja mu kažem nekog tog dana po trackingu, on kaže "nije to još došlo na red, gužva oko nove godine, ladili smo jaja (ne tim rečnikom ofc), pali kući, stićiće ti za koji dan". I na kraju i stiglo, sa skoro 3 nedelje zadrške u domaćoj Pošti.

 

Ovoliki hold nije uobičajen, stvarno je bio oko nove godine. Moje iskustvo kao civila, ne firme je sa njima levo desno, toplo hladno i dešava se da zaglavi paket kod njih, 2, tri, pet dana, bespotrebno.

 

Naručujem često i obilno, a tako jedem i prcam.

 

Ne prcam ni često ni obilno, jedem normalno, ali jako često naručujem iz Kine.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Somi naruci slobodno, stize za metar dana. Carina nemoj da te opterecuje, bude tamo 3 dana. Svake nedelje narucujem nesto i price vezane za carinu su budalastina. Fazon je da carina nekada ne obavesti tebe da trebas da dostavis papire za nesto i nakon 8 dana vrate jer nisi dostavio, a nisu te ni obavestili. Kapiram da za usrani kabl nece ni da otvaraju posiljku jer je paket mali. Slobodno naruci i ne sekiraj se.

Pogledaj ovde da li imaju : http://www.fasttech.com/

Narucivao sam kojesta odatle, daju ti tracking i sve potrebno, cak i slikaju paket koji su poslali. Proveri prvo da li imaju na stanju to sto ti treba.

Link to comment
Share on other sites

Vico, ne znamo se uzivo, ali na internetima pises kao mali prepotentni kretenko...

 

Nije problem u tome sto ti znas nesto bolje, vec su svi za tebe idioti, a ti si jedini pametan.

 

Ako pratis ovaj forum, znas da nisam covek koji se lako nervira zbog internet ratnika, ali stvarno preterujes.  Zato me i ne cudi moto RUR foruma vezan za tebe.

 

Pravdas brata ili svoju odluku da ga zaposlis?

Edited by mohican
  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Somi naruci slobodno, stize za metar dana. Carina nemoj da te opterecuje, bude tamo 3 dana. Svake nedelje narucujem nesto i price vezane za carinu su budalastina. Fazon je da carina nekada ne obavesti tebe da trebas da dostavis papire za nesto i nakon 8 dana vrate jer nisi dostavio, a nisu te ni obavestili. Kapiram da za usrani kabl nece ni da otvaraju posiljku jer je paket mali. Slobodno naruci i ne sekiraj se.

Pogledaj ovde da li imaju : http://www.fasttech.com/

Narucivao sam kojesta odatle, daju ti tracking i sve potrebno, cak i slikaju paket koji su poslali. Proveri prvo da li imaju na stanju to sto ti treba.

Hvala, bacicu pogled :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Sad meni samo ostaje pitanje sta od onoga sto sam rekao da zapravo paket sa aliekspresa moze da putuje izmedju dve nedelje i mesec ipo dana nije tacno? :)

 

Fazon je da carina nekada ne obavesti tebe da trebas da dostavis papire za nesto i nakon 8 dana vrate jer nisi dostavio, a nisu te ni obavestili. 

 

Iskren da budem za ovo prvi put cujem da se nekome desilo. Ja sam samo ukazivao na to da je nepredvidivo koliko tacno moze da traje procedura u carini i posti. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...