Jump to content

Garancija Graficka!


killYg0r

Recommended Posts

Izgleda da mi riknjava grafika

 

u winu i kad drzim hearthstone upaljen radi sve uredno

 

a cim upalim nesto zahtevnije, tipa wow ili d3 i igram duze od 45min izlazi mi

 

videodriverhascrashed.png

 

u garanciji mi je sve jos godinu dana

 

dajte neke savete kako da im odnesem komp a da mi zamene graficku za novu/istu samo da radi

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

onda je najverovatnije do nje. skini PC Wizard i proveri temperaturu grafike, možda je riknuo kuler. Ako nije, probaj da odeš u Device Manager i tu desni klik, uninstall sve drajvere za grafiku, poteraj neki registry cleaner tipa GlaryUtilites, CCleaner čisto da obriše neke zaostatke ako ih ima pa skini http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool i poteraj to. I to tim reodsledom. Meni je tako jedno vreme zezalo pa mi zabodu drajveri, pa sam otišao u my computer, desni klik, properties i stavio da odradi onaj windows experience rejting i restartuje drajvere. Posle toga me nije zezalo više.

 

Ako to sve ne pomogne, nađi račun, garanciju, zovi i traži zamenu.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

meni je ovo isto počelo da se dešava na 6750 nakon apdejta drajvera pre par meseci.

probao sam različite drajvere pa sam na kraju i reinstalirao windows i nakon toga je grafička radila isključivo sa najnovijim drajverima (ne znam zašto :D). nakon novog apdejta sve se vratilo u normalu i nisam skoro imao sličan problem.

 

ti u svakom slučaju reklamiraj tu grafičku pošto je u garanciji ali očigledno se ove stvari često dešavaju sa ati karticama pa očekuj da krenu da te smaraju kako si ti kriv.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Fokusiraj se na taj problem sa freezovanjem računara, to je ključno, da te ne bi smarali kao što Doca. kaže.

 

A ovo je interesantan problem, imao sam ja to sa starom 3870 u nekom PESU, recimo 10 ili 11, ne sećam se više tačno. I ni u jednoj drugoj igri. Problem je nestao ili sa novijim driverima ili prelaskom na sledeći PES, jebiga, davno je već bilo. Hoću da kažem da postoji mala šansa da možda i nije kartica kriva, barem ne hardverski, da je možda do drivera, igre, ili sistema...

 

E, sad, freezovanje je ozbiljan problem, i tu već nema sumnje da mora da ide mašina na reklamaciju... Komp obično freezuje zbog loše matične ili harda, nisam nikad video da failing grafike freezuju komp. Pucanje igara, artefakti, totalni gubitak slike a komp i dalje radi, nemogućnost instalacije drivera, to su neki češći znaci da grafika crkava ili se pregreva...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ima, ja sam tako čuo da u nekim državama porodice mogu da imaju i dva auta, recimo, pa što ne i dva kompa, šta fali... Verovatno je registracija kod njih jeftinija, ili šta već...

 

Barem dok ne uvedu stoevra godišnje registraciju za kompove da se plaća državi, i tu uključe muzički dinar, tv pretplatu (jer bi mogao da staviš tv kartu) i naknadu za priobalje, jer bi mogao da ga ćušneš u reku...

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, kili, zato sam ja svojevremno i počeo da nabavljam polovan hardver, pre svega da u takvim situacijama prođem povoljnije, sa što manje utrošenog novca, i vremena bez kompa :-) Slično kao lik u onom genijalnom crtaću, kad se izgubio na petlji, pa otvorio hamburgeriju da ne bi umro od gladi :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...