Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Izgleda da je stvarno tako, i da sa jednom 'delta' pobedom napredujes pola divizije u placemet, tj. treba ti dve 'delta' pobede napredujes samo jednu diviziju (ne ligu). "Delta", visak, ili kako vec da nazovem... Zavrsis 7-3 u placement, to je 4 pobede razlike, znaci 2 divizije vise. E usrecicu se.

Znaci nikakav uticaj, idalje sam ono sto sam bio pre 6 meseci. A ne pravi mi se smurf account, imam skoro sve otkljucane heroje, kupovao sam i skinove, master skinove... Jebo im ja mater.

Link to comment
Share on other sites

Imamo 2 levela vise

 igramo 5v3

 tenk full hp

base fort 40% hp

 ceo team je preko 60% hp-a 

 2 lika respawn za 40 sekundi

 lik spamuje RETREAT

 4 imbecila retreat-uju

 Ja spamujem AHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

gubimo partiju 3 minuta kasnije

ja im kunem sve zivo

classic hots game. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Jbt ja imam skroz drugacije iskustvo!

 

U predsezoni HL je za mene bila apsolutno neigriva, mecevi bez tenka i healera, trolovi, afk, 50% forced win rate (bio je forced sta god neki pricali)... Nisam mogao da se mrdnem, taman pobedim dve, fali jos jedna za sledeci lvl, lik bira novu, poslednji ne bira hilera i puknem. Sledecu partiju npr. punisher likovi pinguju na merc.

Jebote, u novoj HL, ja sam silver i vec mi skor 14-6 u pobedama, dobijam jednu diviziju iznad ili ispod, niko bronza, niko gold, lik bira lili iako je hteo tralla, svi rade objektiv, svi slusaju, kada kazem idemo team fight za donji dragon shrine, svi dodju... Nisam sreo jednu budalu za ovih 20 partija - U SILVER! Tj. samo jedna u placement bio neki troll johanna rus i to je sve!

Ali najjace mi nema vise tog forced 50% win rate - matchmaking mi da moju diviziju, priblizan "moj skill", dovoljno samo da znaju sta su objektivi i da ne troluju, izivljavanje po beton ligi :):)

Evo i jedan lik iz diamonda deli sa mnom iskustvo.

Ne kazem, danas mi 4-1 u pobedama, tu jednu nas pregazili jbg. Njihova kerrigan bila odlicna, nasa jaina failovala sa damageom, falsad prosecan, cesto van pozicije i pukli smo, moze i da se izgubi :) Ali bar smo izgubili kao ljudi, a ne ko majmuni.

Nadam se da ce tako da se nastavi.

I da... Mislim da mi se cak svidja sto placement games ima impact +- samo jedna liga napredak, jer ako sistem radi, a utisak mi je da radi mnogo bolje, docice sve na svoje. Bolje tako nego da se opet neko prosvercuje na platinum, a da mi onda sa zmajem ide na gornji spoljasnji fort umesto na core kada su 3 njihova mrtva.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Ja iako imam 19-5 u HLu i sto sam usao sada u Platinum sa 100% sigurnoscu mogu da kazem da je isto govno MM mozda i gori :D

Pa ja kakve partije dobijam i sa kakvim bolidima to je neverovatno. Samo govori o nivou idiotizma koji konzumira protivnicki tim. Svaki put kad pobedim ni u jednom momentu ne pomislim da je to zbog skila nego zato sto su u drugom timu autisti. 

Sad sam upravo igrao za Platinum. Na top liniji smo ispred base fort-a, 5v2, fort 60% HPa. Retard u timu vristi BOSS i spamuje retreat. 4 imbecila se vracaju da rade bossa, ja vristim  i pitam ih bukvalno ovo. 
WE DID NOT PUSH AND DESTROY BASE FORT BECAUSE YOU WENT FOR BOSS, SO BOSS CAN PUSH AND DESTROY FORT, IS THAT IT?

Oni bezumne zivotinje cute, pretpostavljam da ni oni sami ne znaju sta da kazu na nebulozu koji je njihov game sense. Nista, uzimaju Boss-a, ovi se respawnuju svi, ubiju Bossa pre nego sto Boss srusi fort. Ja histericno vristim od smeha, ali ne zato sto mi je smesno nego zato sto mi se place..

I pobedim sa takvim likovima. Pisu GG [roflmao]

Link to comment
Share on other sites

Najjace mi je kada lik zbog koga za malo izgubis ili seta pogubljen po mapi na kraju napise GG :):):)

Pazi, moguce da imas takve meceve, ali mislim dokle god MM spaja divizije jedne do druge, na kraju ce to da se isfiltrira. Ono nije moglo da se isfiltrira jer recimo posle 5 pobeda ti si idalje mogao da dobijes nekog 1000 MMR manje od tebe i da celu ekipu povuce na dno. Ili ako i pobedite sa njim, njemu se belezi pobeda. I na kraju smo imali buckuris gde svi pobedjuju i svi gube. Svi su bili po svim ligama. Sada recimo, ako kazes da su protivnici bili losi, dovoljno je samo jos jednom, dva puta da izgube i ti ih mozda vise nikada ne sretnes. Ja recimo nisam sreo silver 5, a ne bronzu... I recimo ako moju ekipu izvucem na moj skill idemo gore, sledecu bez mene mozda izgube a ja opet pobedim i ja sam u novoj diviziji, dok oni mogu da propadnu. Ne znam, imam osecaj da drzim stvari u svojim rukama, ne uvek... ali nekako bre ljudi slusaju. Recimo napisem im da sjebemo donji fort pre nego sto uplatimo pirata, krenu svi usta ih jebem :) A u predsezoni bi zagara solirala gornju liniju, ne bi jebala novcice 2%.

Recimo cim imas takav skor (19-5 kazes), ocigledno da si carry... I sistem te nagradjuje, ne da ti neke teske majmune da bi odrzao 50% win rate. Tj. ne nagradjuje te direktno, nego je ravnodusan. Da ti priblizne divizije, pa ako si previse jak, ti ces da prelomis. Jbg. nekad ces da nagradis prosecnog igraca pobedom, ali u sledecoj on nece imati jakog igraca nego "obicni" gold, i izgubice. I ako padne diviziju mozda ga nikad ne setnes. Meni do sada sve padali silveri, nikada bronza ili gold, da bi se fazon namestio forced 50%.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Ako stvarno nema vise onog isforsiranog 2% na svakom ranku to je odlicno. I sto Milos rece ako su pomerili da te drzi na 50% win rate na 40%-60% ja cu da budem koliko toliko srecniji. Ali nesto sumnjam, mislim da je ovo samo honeymoon faza. I da ce veoma uskoro realno stanje da pokaze svoje lice..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SpiRo said:

Ako stvarno nema vise onog isforsiranog 2% na svakom ranku to je odlicno. I sto Milos rece ako su pomerili da te drzi na 50% win rate na 40%-60% ja cu da budem koliko toliko srecniji. Ali nesto sumnjam, mislim da je ovo samo honeymoon faza. I da ce veoma uskoro realno stanje da pokaze svoje lice..

Ovaj prvi boldovani deo je bila prvobitna zamisao jos u preseasonu, ali nikad nisu uspeli da postignu takvu raspodelu igraca po rankovima, stvarno ogroman broj ljudi je imao rank 1, bukvalno od ~2,3k MMRa (po hotslogsu) pa do 4,5k i sistem je bio do bola broken, gde bi igrac iz tipa top 200 EU bio po nekad uparen sa likom sa 100-200partija i ~2k mmrom, sto je smejurija i ne sme da se desava. Niko nista pozitivno nije izvlacio iz toga, low mmr lik bi bio stompovan a upropastio bi game svojim saigracima.

Nemam pojma da li ce uspeti ovo da poprave, ja sam placemente zavrsio sa 7-3, gde sam 2 gamea izgubio u draftu i sa saigracima koji su imali 3k gameova a igrali su ko prvi put da igraju heroja/role koji su izabrali. 3. poraz je bila uber partija sa dobrim igracima i timovima na obe strane, ispusili malom greskom sonje u late gamu. I dalje imam osecaj da je uber random, odnosno da ti sistem izdeli karte na pocetku i osudi te na pobedu ili poraz. Ni jedan win nije bio "vau koja partija!" nego je bio u manjoj ili vecoj meri stomp, porazi isto.

A drugi boldovani deo, to je  bilo dosadasnje stanje makar iz mogu ugla gledanja, da svi teze 50%, odnosno da najlosije igrace sa tipa 40-45% win rate-a sparuje sa boljima i pomaze im da se priblize 50%, i obrnuto. NADAM SE da ce ubacivanjem liga i divizija to malo srediti, odnosno kad se popnes na odredjeni nivo da neces dobijati bas uber slepce u timu. Posto je sezona tek pocela rano mi je da sudim o tome, ali po ovome za sad sto sam video u placementima, ni malo mi se ne svidja.

Evo juce jedan QM sa burazerom koji ima tipa 3 heroja i ostale iz free rotacije i mozda 40 partija iza sebe, igrali Battlefield of Eternity, svi sem buraza su imali hiljadu-dve partije, i solidno visok MMR, 2.5-3k range (3-3,5k range pre reseta). Pobedjujemo ali gusto, late game, dobili smo team fight, zavrsavamo immortala, ja trcim da vec poguram lane i srusim kapiju na jedinom preostalom laneu, nas lik ostavlja immortala i krece na hard camp i jos 2 magarca ga brate, samo moj buraz ostao na immortalu. Trebalo bi im bar 10 sec da ociste camp, 2 sec da kapuju, i jedno 30-45 da taj kamp stigne do kapije :D, i fala bogu poslusali su momentalno sta sam im rekao i batalili to i zavrsili immortala za par sekundi i zavrsili game. Imao sam srece da nisu bili apsolutna marva i da su citali chat, ali je neverovatno sta ljudima pada na pamet posle toliko partija i na toliko MMRu. Ovo nema veze sa HL-om ali po meni docarava kako je sistem pokvaren i kako mi se cini da 99% ljudi jos uvek apsolutno nemaju osecaj sta treba raditi da se pobedi nego gore od botova imaju decision making.

I za kraj ranta, mrzim da supportujem, jedino ako bas moram i ostane support da se uzme, najdosadnija i najpasivnija rola, premalo zavisi od tebe i odvratan je osecaj kad puknes a znas da nista nije zavisilo od tebe, u HLu iskljucivo tanka biram ili nekog jako impactful carry-a, najradje KT-a, Thralla, Falstada, Sonju, Lunaru.. trebalo bi da se nakanim i sa Li Ming da ustosim al' me mrzi nesto..kurva :D . 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SpiRo said:

Izgleda da su malo popustili sa sajlensovanjem ljudi. Jos nisam sajlensovan [roflmao]

Buy account, only 99e just today, if you call right now.. 

Nemoj spiro, pa ko će sa mnom da igra kad jednom opet budem odigrao pokoju :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

Nemoj spiro, pa ko će sa mnom da igra kad jednom opet budem odigrao pokoju :)

Nema brige od tih para kupujem Overwatch i idemo u pobede ^^


Ovo rankovanje od Gold 3 do GM zovem, The Great Ascend of SpiRo. 

Cak je i @Sa1Nt place-ovan celih 5 tirova iznad mene [V]

Link to comment
Share on other sites

Igrao danas dve partije HL, 2:0... 16:6 ukupno. Definitivno ima razlike u odnosu na predsezonu.

Cak sam se vise nervirao u TL, koju sam danas igrao celo vece, jer stvarno ljudi svasta dodaju za prijatelje, a pri tom imaju neki lazan platinum i diamond MMR, samo nam padali tezi protivnici zbog njih (sta da kazem kada u 20. min nasa Diamond li ming, ode sama na donjeg terrora, i naravno siluju je dole... I jos napise sorry. Vazno da joj se plavi rank gore). Dok u HL, padaju samo silveri i lepo znas na cemu si.

Protecice vreme dok se sav taj sljam iz diamonda i platinuma (a ima ih vala i u goldu) ne isfiltrira, bar dve sezone (ova i sledeca), ali mislim da ce HL posle toga imati mnogo veceg smisla nego sada - naravno ako blizzard ne podlegne pritisku proseka i ne vrati hard forced 50% win rate. Sve dok matchmaker sastavlja ekipe samo iz iste lige (dve divizije gore dole), nemouce je manipulisati win rateom (u onolikoj meri ko sto je bio slucaj u predsezoni), tj. mnogo vise se ti sam pitas.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

On June 16, 2016 at 10:14 PM, SpiRo said:

Posle 10 odigranih u kojima sam imao 8-2 zakljucio sam da je ranked bukvalno do poslednje tacke isto smece. Samo izgleda drugacije. Dobio sam Gold 2 sto je isto kao i rank 25 vise manje. U sustini se nista nije promenilo osim kako se prikazuje. Isti smecarski igraci, isti mmr, isti rank. Kapiram da su morali da pozlate govno da bi izgledalo primamljivije za zagrizaj. 

Oce da kupi neko  acc za 100e? ^^

wtf.. ja sam 2x igrao HL pre ovog patcha, nikad nisam odradio placement mecheve.. sad posle patcha odradim 10 komada (6 dobijem, 4 izgubim) i stavi me u platinum 4.. na koji fazon sam ja bolji od tebe bre?? :D

edit: sad vidim da si video haha :) odigrao sam samo placement i nisam igrao od onda (OW jebga).. mogli bi ovih dana nesto! :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shale said:

udjem da odigram placement, odma i bez upozorenja krece СУКА БЛАТ ПИЗДЕЦ ВОДКА ПУТИН

....

Inace tih 10 placementa imaju istu tezinu kao narednih, recimo, 50 partija. Nije kao da tih 10 partija odlucuju tvoju sudbinu (kao sto je bilo sa onim predsezonskim placementima). Nego sistem gleda sto pre da ti dodeli neki rank,  a sami placementi mogu da te pomere mozda 2-3 divizije gore dole od one gde si zavrsio predsezonu, nista spec.

Ja sam u placementima imao samo jednog ludog rusa, sve ostalo je bilo idealno bukvalno, ali to je silver. Najvise sljama ima po diamondu i platinumu :):):) (a ne treba tako da bude, vec verovatno obrnuto).

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...