Jump to content

Modulacija imunog odgovora


Recommended Posts

Nisam znao gde da postujem ovo, ako nije pravo mesto prebacite molim vas. : )

Elem, par kolega i ja radimo studentski naucno istrazivacki rad na institutu za imunologiju medicinskog fakulteta u Beogradu, u vezi sa popularnim sredstvima za modulaciju imunog odgovora i marketingom kojim se oni prezentuju. U anketi je sve objasnjeno te vas molim ko ima 5 minuta slobodnog vremena da nam pomogne u dobijanju prave slike o zastupljenosti pomenutih preparata kod nas.

Hvala unapred. ; )

 

https://docs.google.com/forms/d/1RVyOwAM_L_4lrBl34d95VRxNkeuBUEBnoq9V_ZdevdI/viewform

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

popunio sam formular (mada nisam od preterane koristi jer slabo gledam tv i nikad nisam koristio to đubre), a topik je na pravom mestu :)

 

zar ova tematika nije više za farmaceute nego za lekare?

Link to comment
Share on other sites

Aj sad ozbiljno.

 

Mene zanima Dzonijevo misljenje.

 

Pijem "Ekomer" poslednje dve godine i od tada se nisam ni jednom prehladio/razboleo. Svaki dan jednu tabletu kad se probudim na prazan stomak.

Kakva je tu problematika i "marketing", ako sam ja realno zdrav poslednje dve godine, a do tada sam realno svaki put zakacio neko sranje 2-3x godisnje.

Link to comment
Share on other sites

Aj sad ozbiljno.

Mene zanima Dzonijevo misljenje.

Pijem "Ekomer" poslednje dve godine i od tada se nisam ni jednom prehladio/razboleo. Svaki dan jednu tabletu kad se probudim na prazan stomak.

Kakva je tu problematika i "marketing", ako sam ja realno zdrav poslednje dve godine, a do tada sam realno svaki put zakacio neko sranje 2-3x godisnje.

Odgovoricu ti veceras kad se vrnem sa faksa, a do tada imam ja pitanje za tebe, al dobro razmisli :-)

Zasto bi rekao da je od to od ecomera? (ozbiljno je pitanje)

Link to comment
Share on other sites

Pa uvek sam imao problema sa prehladama, uglavnom zato sto mnogo putujem i menjam klime stalno. Kada je epidemija gripa na primer, a svi oko mene su bolesni, tada povecam dozu na 2-3 tablete dnevno. 

Evo bas primer iz Crne Gore, bio sam 4 meseca tamo, i tamo vlada neki usrani virus koji te drzi dva dana. Bukvalno svi zaposleni su ga prosli osim mene. Ovu i proslu sezonu nisam imao problema, a do prosle godine, kacio sam ga i po dva puta za 4 meseca. Ista situacija u Rusiji, prvi put kada sam dosao, bukvalno sam se odmah razboleo. Posle par dana krenuo da gruvam ekomer i od tada nikakvih problema.

Bukvalno od momenta kada sam poceo da ga pijem nisam se nijednom razboleo.[ pu da se ne ureknem]

Jebi ga, mozda gledam crno na belo, ali ja sam tip koga interesuju rezultati. Dal je neka vrsta placebo efekta, ili nesto drugo, ne zanima me. Bitno da sljaka.

Link to comment
Share on other sites

odlican post dzoni. 

 

avaj, ne znam zasto ti to toliko smeta kad znas da svaka roba ima svog kupca posebno ako je dobro izreklamirana? u danasnje doba globalne krize gde preovladava glad i siromastvo ljudi postaju ocajni, toliko ocajni da su spremni da probaju i prodaju bilo sta ne bi li zasitili svoju glad za "bogatstvom". neki zbog neobavestenosti drugi zaslepljenosti dok su treci preobavesteni a oni uglavnom i zive na racun prva dva slucaja. farmaceutska industrija je jedna od najvecih, ako ne i najveca mafijaska industrija u svetu, rame uz rame sa bankarskom i prehrambenom. ne treba biti genije da bi uocio kako sve to funkcionise, hrani se kod nas leci se kod njih uzmi kredit od ovih da bi imao para za nas, i naravno da je to zacarani krug iz kog se ne moze pobeci. ono sto sam hteo da kazem, jeste da smo mi samo majusni deo okeana punog zamki i ajkula, a pitanje je vremena kad ce nas upecati ko ce nas upecati i gde ce nas upecati.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

nisam nigde rekao da mi ne smeta, ali reci mi sta ti i ja ili neko treci mozemo da uradimo po tom pitanju?

Au bre Fato sa tim stavom, mnogo si negativan! : ) Pa ako ne mogu da promenim zakon o reklamiranju mogu da napisem na ruru bar svoje misljenje pa ce sigurno to nekome koristiti te on moze da posavetuje svoju porodicu i prijatelje a to je vise nego da nisam uradio nista. :*
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...