Jump to content

Baterije za mobilne telefone


kblo11c

Recommended Posts

Riknula mi baterija za moj Samsung galaxy note N-7000 i pokusavam da nadjem adekvatnu zamenu. 
Jurim po netu raznorazne radnje i svuda gde sam naleteo nema originalne zamene. 
Postoje samo po kupindu i limundu neke koje lice na original ali su kineska kopija od 1500 mah.
Sve ove ostale sto su zamena poput http://www.svebaterije.net/proizvod-info/baterije-za-mobilni/baterija-za-samsung-galaxy-note--eb615268vu i http://www.mobilnispajz.rs/baterija-teracell-za-samsung-n7000i9220-galaxy-note-?filter_name=n7000 citam po raznim forumima i neko prica da su extra,a neko prica da su djubre. 
Kakva su vasa iskustva ? Koja je prava zamena za bateriju ? Gde naci ? Da li postoje kvalitetnije baterije od originala i koje su to ?

Edited by kblo11c
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio fasciniran kad sam drzac za kola s punjacem originalni za Galaxy S2 video pre neki dan u Tempu za tipa 3-4k dinara. A kad sam to isto trazio u Samsungovoj radnji u Uscu pre 2 godine, kada mi je i trebalo i kada je taj telefon zapravo i bio aktuelan, su me gledali kao da sam jeo pecurke...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ajde da se nadovezem ovde, da li je normalno da mi vec posle 4 meseca baterija na n4 izdrzava jedva ~12 sati?

 

U pocetku sam mogao ceo dan da izguram a sad jedva od ranog jutra do nekih 16-17h...

Pri tome intenzitet koriscenja se nije promenio:

Oko sat vremena surfovanja, pola sata razgovora, 20-30 poruka, wifi je iskljucen, bluetooth iskljucen dok je phone idle, brightness smanjen skoro skroz...

Battery usage kaze otprilike da je ovako: Chrome 25% /screen 25% / Androis OS 15% / Voice Calls 10% / ostalo...

 

Da li imam problem s baterijom ili je to-to, odnosno da li postoji nacin da dodatno racionalizujem potrosnju baterije?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav, fatboy, kako se pokazala ta Teracell baterija za Samsung Galaxy S2? Ja uzeo neku extreme, kao pojacanog kapaciteta, krs zivi, jedva izdrzi pola dana, uz normalno koriscenje. Sad vratih originalnu bateriju, staru skoro 2 god i bolja je od ove 100 puta. Rekoh da pitam prvo za ovu teracell pa ako je ok da kupujem, da ne bacam pare ponovo. Uopste ako neko ima iskustva sa zamenskim baterijama, neka podeli :).Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...