Jump to content

Питања(е) око МТБ


overkind

Recommended Posts

Видех да овде има људи које возе бајс профи да рекох да питам пар ствари.

Купо сам пре пар дана МТБ, или нешто што изгледа као МТБ. У радњи ме питао лик да ли хоћу 26 или 29. Немам појма одговрим и он као објасни шта је шта. Како имам мали кар, ја се одлучим за 29. Занима ме прво да ли сам се, како строги рекретивац који може да опегла и пар десетака км, али по мање више равном зајебао? Нисам сконтао да су 29 теже или незгодније за вожњу, али мени је поприлично тешко да јашем ово чудо иако има Ал рам и точкове. Знам да је 29 мало тежа од 26 али не би требало баш толико. Ако је битно висок сам цца 175 цм.

 

Ово води и другом питању. Бајс има диск кочнице. Ја сам поприлично сигуран да се дискови тару о пакнове, ваљда се тако каже, док возим. Бајс је бучан у вожњи, не само звук котрљања крампонки по асфалту него има још нешто. Колико сам ја успео да чујем, а не могу лепо да видим целу површну диска која је у контакту са кочницом, тару се. Обрно сам бајс, завртео точове и принео ухо диску. Да ли ово може да се поправи, подеси, наштелује шта год? Односно могу ли ја то некако сам да подесим а да не идем у сервис? Имао сам и раније бајс са дисковима и није се овако чуо. Поред буке, бајк је некако спор и по равном и на низбрдицама и рел. брзо губи брзину. Тако да, сума сумару, мислим да ме кочнице мало јебу. Јесам матор и дебео, јесте да нисам сео на бајс 3 год, али нисам се баш толико офуцао.

 

И задње питање, како ми не требају крампонке ич, могу ли да се на 29 монтирају гуме за цестовни бајк величине 700?

 

Фала унапред.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...