Jump to content

Active Directory trust relationship?


Trooper

Recommended Posts

Ajmo Igore Pero i ostali, help plox!

Imamo externi server koji sedi van corpnet-a, na kome je neki random IIS-hosted web app. Trenutno koristimo LiveID da se autentifikujemo na njemu. Da li postoji neki prost nacin da se na tom externom serveru podigne neki AD servis kome bi nas intranet AD "verovao", tako da mozemo da koristimo corpnet credentialse da se autentifikujemo toj web aplikaciji?

A thousand internets to you.

Link to comment
Share on other sites

tebi zapravo treba one way trust gde taj eksterni server veruje ms ad-u a ne obrnuto kao što si napisao u poslednjoj rečenici, ako se ne varam.

 

hipotetički je tehnički izvodljivo ali čak i da uspeš da upostaviš trust skoro sam siguran da ćeš vrlo brzo dobiti na mail molbu od IT-ja da ne radiš to :)

znam da je to bio slučaj sa ljudima koji su, primera radi, koristili teamviewer da pristupe svom kompu gajbi a kamoli nešto ozbiljnije kao što je trust. raspitaj se u vezi sa tim.

 

edit: pogotovo ti je drkanje da uspostaviš vezu između corpneta i tog eksternog servera (vpn ili da), možda čak i nemoguće ako je IT to zabranio a verujem da jeste.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

imaš dve opcije

1) upravo ovo što je doca rekao, treba ti one way selective trust gde taj externi domen veruje vašem AD-u, a selective trust je jer je u pitanju samo jedan IIS, a ne ceo domen sa resursima

2) http://en.wikipedia.org/wiki/Active_Directory_Federation_Services Odličan link je ovaj http://www.zulfikar.co.uk/ad/2-idiots-ad-fs

Za AD FS 2.0 ti treba Windows 2008R2 na extranet stani, DC mogu da budu 2003 R2, i domain/forest funkcionalni nivoi mogu da budu 2003

Takođe ti treba AD Certificate services, ili public root CA. 

 

AD FS ne znam toliko dobro, nameštao sam ga samo jednom u životu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ajmo Igore Pero i ostali, help plox!

Imamo externi server koji sedi van corpnet-a, na kome je neki random IIS-hosted web app. Trenutno koristimo LiveID da se autentifikujemo na njemu. Da li postoji neki prost nacin da se na tom externom serveru podigne neki AD servis kome bi nas intranet AD "verovao", tako da mozemo da koristimo corpnet credentialse da se autentifikujemo toj web aplikaciji?

A thousand internets to you.

IZBINGUJ KAKO!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...