Jump to content

"opasne" rase pasa


Recommended Posts

nemas pojma nista o kerovima, gtfo. pitbullovi su mice, samo im treba kanalisati energiju na pravi nacin i treba im autoritet. a za random ubijanje male dece, samo cu reci lol. procenat neuracunljivih pitova koji napadaju decu random je zanemarljiv, jer su to uglavnom psi koji su prosli psihicku/fizicku torturu. ako se ponasas prema psu kao da je pas a da si ti gazda neces imati problem ni sa jednom rasom, pogotovu ne sa pit bullom.

npr.

 

objasni ti ovom coveku da je njegov pas opasan i ubica dece, oces kurac.

...

ja mogu da ti dam link od hardinaja i tacija koji se igraju sa decom...

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Btw ne znam sto svi kao mice pominjete zlatne retrivere koji umeju da budu namcori. Slicno kao i za dalmatince posle crtaca, a dalmatinci su jedna od nadrkanijih rasa.

 

Po meni je genetski najveca mica od psa njufaundlend.

 

To je zbog marketinga :) Ja sam pomenuo u prethodnom postu jer je generalno takvo neko misljenje o njima, ima ih i bas nadrkanih. A Dalmatinci su prgavi najstrasnije, to isto stoji. Njufaundlenda fakat nisam video mnogo uzivo da bih mogao da cenim. 

ja mogu da ti dam link od hardinaja i tacija koji se igraju sa decom...

 

Cenis da ovaj pit ima u glavi da mu je to dobro za PR? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

potpuno su drugi razlozi, ali ne postoji video koji moze da porekne mogucnost nasilnog ponasanja kod zivog bica... ako covek moze da poludi i pobije porodicu, a da pre toga nije mrava zgazio, moze i pas... i mene su "trenirali" 33 godine, ali nikada ne bih nosio pistolj sa sobom... razlog je jednostavan... ubicu nekoga... to bi iz moje perspektive bilo dobro za ljudsko drustvo, ali jako lose za mene... :P



za ljude postoji sud u oba slucaja... posto su ljudi odgovorni za ponasanje svojih zivotinja... nazalost uzeto je kao aksiom da su ljudi intelektualno superiorniji od svog ljubimca po difoltu... :D

Link to comment
Share on other sites

Sa roditeljske strane gledano ja zelim da svi kerovi bez obzira na rasu imaju brnjicu. Ne zelim uopste da razmisljam sta bi se desilo da mi neciji ker cak i gricne dete ne daj Boze neke ozbiljnije povrede. To sto su svima njihovi psi carevi i mice mi je sasvim ok ali setajte ih sa brnjicama.

Razumem te.

Ali recimo da si u parku sa klincem, devetoro dece se igralo vec sa mojim psom, i trazi od mene da ga pustim opet, i njihovi roditelji su saglasni sa tim. Sta ces ti uraditi u tom slucaju?

Link to comment
Share on other sites

pa taj fazon, moj ker je bebi u kolicima iz ruke jeo plazmu, najpažljivije moguće, dobro vaspitani psi koji znaju sa decom paze da slučajno ne povrede bebu/dete ... oni agresivniji psi kojima ni vlasnik ne veruje naravno da trebaju biti na povodcu/sa brnjicom, ali sve pse voditi sa brnjicom je lol... ako je dete malo trebalo bi biti sa roditeljom napolju, ako je dovoljno odraslo da je samo napolju valjda će poslušati ako mu vlasnik agresivnijeg psa da ne prilazi psu (na povocu ofc) ...po meni je brnjica za ekstremne slučajeve

 

ovde u parku je bilo 20ak pasa lutalica (većina je potrovano)... a njih su hranili deca, tj deca su im bili vlasnici i igrali se sa njima, nikad ni jednoj lutalici nije palo na pamet da napadne dete, potrovani su iz straha a ne zbog neke realne pretnje

Link to comment
Share on other sites

Razumem te.

Ali recimo da si u parku sa klincem, devetoro dece se igralo vec sa mojim psom, i trazi od mene da ga pustim opet, i njihovi roditelji su saglasni sa tim. Sta ces ti uraditi u tom slucaju?

To sto su drugi roditelji saglasni i sto se pas igrao sa devetoro dece meni ne znaci nista. Kreteni su na sve strane, ne uzimam njihovo misljenje kao merodavno :)

 

U datoj situaciji kao odgovarajuce postupke vidim sledece opcije:

 

- Pustam i moje dete da se igra ali sam ja sve vreme pored tako da mogu u svakom trenutku da zaustavim psa ako nesto "krene po zlu", igram se i ja sa kerom jer obozavam iste. 

- Odvodim dete sa tog igralista 

- Oteram tebe sa igralista

 

U principu sama reakcija zavisi od mog raspolozenja u tom trenutku. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo realno, ako vec imas takav stav. Dete ne bi odveo, a ni mene ne bi oterao. Ker bi se igrao sa detetom i mi bi smo zablejali.

Prilicno sam siguran da bi bilo tacno kako sam naveo. Koja opcija bi samo zavisilo oko toga koliko sam opusten/nervozan. Ne pricam o sbbkbb ako je gazda neko sa foruma ili tako nesto, pricamo o gazdi nepoznatoj osobi. Naravno i ako procenim da je ta nepoznata osoba ok takav scenario je moguc ali takvih malo ima :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ja mog psa, micu koju jasu deca i vuku za brkove, nikad ne bi odveo u park medju decu koja se igraju, ja znam da je car i da nece nista al ne znaju roditelji te dece i plus od desetoro dece ima bar jedno dete koje se plasi, pa nesto ne planiram da traumiram decu, naravno kad deca pridju dajem im da se igraju sa njim(kad je bio stene bio je dosta vremena sa malom decom i tad je zgotivio igru sa njima), ali nikad ne bi pustio psa samog sa malom decom iako znam da nece nista da se desi, moram biti tu iz predostroznosti.Takodje kad ga setam kroz ljude, drzim ga uz sebe, i kad prolaze ljudi dajem im prednost jer mi pas izgleda kao djavo i mnogi se plase, ja ga sklanjam od svakog jer ne mogu da gledam u pasulj dal se tripuju ili ne. Pored svega ovoga, ne planiram da psu stavljam brnjicu dok ga setam, zato sto je to mucenje za psa a nikad nije pokazao ni najmanji znak agresivnosti prema ljudima. Ako nekim slucajem u buducnosti pokaze bilo koji vid agresivnosti, stavljam mu korpu naravno i to bez ijedne jedine dileme.

 

Moram pohvaliti celu i njegovo odgovoran pristup!

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u nacinu uzgoja samog psa, nebitno da li je u pitanju apbt ili bilo koja druga rasa. Kompletna odgovornost je na vlasniku a ne zivotinji. Naravno da vecu odgovornost ima vlasnik apbt-a nego vlasnik pudlice iz prostog razloga sto nisu iste posledice ako pesaka udaris vozeci bicikli ili kamion. Opet kazem, nije odgovornost ni na bicikli ni na kamionu vec na vozacu. Sad drugi je problem sto je velika vecina vlasnika apbt (ne svi) ozbiljno psiho poremecena pa im zivotinja dodje kao velika kita da lece neke frustracije i komplekse.

...

Link to comment
Share on other sites

Botom lajn je da je brnjica preterivanje ali svaki pas mora biti na povodcu, a ako ces da ga pustas imas usca kosutnjake i sl.

 

Da imam dinar za svaki put kad je lik sa pustenim kerom bio u fazonu NECE ON, a onda nastalo sranje imao bi mnogo dinara.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Imam jednog retrivera u kraju, koji se jednostavno ne slaze sa mojim psom ( mesanac americkog bludoga i belgijskog ovcara...buldog sjebo ogradu, prosao u susedno dvoriste i napunio ovcarku).

 

I zena kada vidi da dolazim u park uvek ga stavi na povodac, a mene iskreno zabole, posto ga moj pas totalno kulira, ovaj na povodcu, laje, rezi, cvili, ma sta sve ne. Moj ga ne jebe dva posto. I zena vidno iznervirana, uvek ode iz parka) Posto meni je svejedno dal je na povodcu ili ne, njen ker ce da peni. Sigurno necu ja da odem.

 

A opet sa druge strane, ima jos jedan brutalan pit i sibirski malamut, cim ih vidim, komandu keru stoj, dok ga stavim na povodac. Sa njima vec nisam siguran nikako, posto znam x puta da su se klali sa drugim kerovima. Zanimljivo je da vlasnik tog malamuta, kao zaljubljenik u pse( tako se predstavlja ) , kada su se njegov malamut i pit poklali, kako se hvalio kako je "dobio" pita, iako mu je pit pocepao uvo i sta sve ne i sad ne moze da ga vodi na izlozbe. 

 

btw, psa do parka uvek obavezno na povodcu, u svakom slucaju. Iz postovanja prema ljudima koji se plase ofc.

Link to comment
Share on other sites

Botom lajn je da je brnjica preterivanje ali svaki pas mora biti na povodcu, a ako ces da ga pustas imas usca kosutnjake i sl.

 

Da imam dinar za svaki put kad je lik sa pustenim kerom bio u fazonu NECE ON, a onda nastalo sranje imao bi mnogo dinara.

 

Ovde se sve slazem.

 

Mislim da ste malo prosirili pricu o psima i deci, jer postoje neke norme gde bi pse trebalo voditi gde ne i to generalno gledano zavisi od vaspitanja i gazdi pasa i roditelja i dece i pasa. Mislim da se tu svi slazemo.

 

Ja sam samo pricao u kontekstu da se seta pas ulicom i onda iz cistog mira napadne dete ili drugog psa na ulici, tj neka da kazemo "neutralna" situacija.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...