Jump to content

"opasne" rase pasa


Recommended Posts

niko nije preživeo da bi potvrdio to, taj doberman kad ubije svog vlasnika obuče njegovu kožu i nastavlja život svog vlasnika, čak mu prca i ženu

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

tempirana bomba :D

 

 

 

evo papir jedine zenke koje sada imam, mozete da idete nazad do 19. veka :p

 

http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=100471

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

to je valjda bitno ukoliko vodiš kera na izložbe, jer u principu svaka rasa ima propisane atribute (veličinu, težinu i slično), pa je tu pedigre bitan.

ali ja ne razumem ni ljude koji se lože na te izložbe tako da se potpuno slažemo ovde :D

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

zar nije logicno da uzmem dobrog/kvalitetnog kera kome znam poreklo i predispozicije nego neku random dukelu? 

 

pitovi se (barem kod nas) ne vode na izlozbe, ali poshto ih ja sada drzim iskljucivo iz ljubavi prema rasi, logicno je da uzmem dobre "primerke"

 

pogotovo ako mu "znam" roditelje tj bili su kod mene ili drugara a imaju odlican papir

 

papir nije uopshte bitan u smislu da ih ja ja nigde ni ne registrujem, ali je bitan meni da znam shta imam u dvorishtu, pogotovo ako su potomci nekih mojih starih kerova =) + ja ne prodajem shtenad nego ih podelim drugarima za koje znam da su zaljubljenici (zaludjenici) kao i ja

 

i najbitnije, pokushavam da odrzim originalan kvalitet pit bulova koji je (barem u srbiji) poceo debelo da opada a ljudi su na tome radili kod nas od 80ih a u usa od 19. veka

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Мени је нпр. тај менгеле трип најгори аспект целе те приче. Да се разумемо, у пракси, да пазарим куче, вероватно бих се и ја руководио тиме, бар донекле, тако да не причам о томе. Причам о генералном концепту, који ми је, мало је рећи, одбојан. Кад бих дао себи дваес минута да се удубим у размишљање око тога, вероватно бих почео да плачем од туге.

Али добро, кажем, у пракси нисам у том фазону, ово је мој трип о самом концепту. Исто тако не готивим концепт превозног средства на нафтне курце, па имам ауто.



Jbg sad, kada budem pravio dete, biracu ribu sa dobrim genetskim predispozicijama a ne iz ljubavi.

Све се плашим да ће те привући, не знам, ружна, ретардирана риба са пет хроничних болести. Мало ти је лош пример.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Све се плашим да ће те привући, не знам, ружна, ретардирана риба са пет хроничних болести. Мало ти је лош пример.

Ali sta ako ima skrivene mane :tf:

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Мени је нпр. тај менгеле трип најгори аспект целе те приче. Да се разумемо, у пракси, да пазарим куче, вероватно бих се и ја руководио тиме, бар донекле, тако да не причам о томе. Причам о генералном концепту, који ми је, мало је рећи, одбојан. Кад бих дао себи дваес минута да се удубим у размишљање око тога, вероватно бих почео да плачем од туге.

Али добро, кажем, у пракси нисам у том фазону, ово је мој трип о самом концепту. Исто тако не готивим концепт превозног средства на нафтне курце, па имам ауто.

Све се плашим да ће те привући, не знам, ружна, ретардирана риба са пет хроничних болести. Мало ти је лош пример.

 

bez te selekcije ne bi postojala ni jedna rasa pasa, tako da se tu svaka prica zavrshava, a mi bi ovde diskutovali o vukovima

 

cak se i u divljini, nebitno dal je u pitanju vuk, tigar ili morski slon, pare najbolji sa najboljima.

 

tako da je to po meni sasvim ok, pogotovo kod pitova gde je glavni atribut koji se trazi hrabrost, atletske sposobnosti i slicno, dakle neshto najslicnije onim shto bi "bilo na ceni"u divljini. za razliku od onog shto se trazi kod vecine drugih pasa  (izgled) 

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Мени је нпр. тај менгеле трип најгори аспект целе те приче. Да се разумемо, у пракси, да пазарим куче, вероватно бих се и ја руководио тиме, бар донекле, тако да не причам о томе. Причам о генералном концепту, који ми је, мало је рећи, одбојан. Кад бих дао себи дваес минута да се удубим у размишљање око тога, вероватно бих почео да плачем од туге.

Али добро, кажем, у пракси нисам у том фазону, ово је мој трип о самом концепту. Исто тако не готивим концепт превозног средства на нафтне курце, па имам ауто.

 

Pa jebiga, tako je zamisljen sistem, nije bas dobar ali kao takav postoji vec vise hiljada godina i uvek ljudi izvlace karakteristike koje su im u tom momentu iz ovog ili onog razloga pozeljne pa takve stence dalje razmnozavaju. Pritom je sad to i humano jer se najcesce stenci koji "nisu ispali kako valja" (iako su im roditelji super pedigrirani, genetika uvek moze da napravi mutaciju) najcesce budu poklonjeni nekome i za njih se ni ne vade papiri. Nesto sam pricao sa veterinarom i generalno dobio odgovor da kada je ta selekcija pocela da se radi u Kini su bili uzasno rigorozni, tipa nadju jedno ili dva steneta u leglu koja imaju odgovarajuce karakteristike a sve ostale pobiju/pojedu i sl da se ne bi dalje sirile negativne karakteristike (po njihovom misljenju u tom momentu negativne). Mislim sustinski je i pocelo tako sto su slucajno selektovani najpitomiji vukovi i od njih se dalje razvijali jos pitomiji primerci (jer su oni koji nisu bili pitomi prosto pobegli od ljudi ili su ih ljudi ubili). E onda su skapirali da se isti princip moze primeniti da se dobije agresivniji pas, pitomiji pas, pas koji lovi ptice, pas koji je prijatan da ti sedi u krilu, pas kome mozes da oblikujes frizuru i sve ostale kurcobocije. Danas se tu malo ide i u ekstrem, ali se ide i na drugim poljima. 

 

 

tako da je to po meni sasvim ok, pogotovo kod pitova gde je glavni atribut koji se trazi hrabrost, atletske sposobnosti i slicno, dakle neshto najslicnije onim shto bi "bilo na ceni"u divljini. za razliku od onog shto se trazi kod vecine drugih pasa  (izgled) 

 

Ovde se ne slazem, isto kao sto ne bi moj Mops preziveo u divljini jer ima xy degenerisanih osobina, ne bi ni pit. Stoji to sto ti kazes da ima atletske sposobnosti, ali recimo mozda bi mu bio problem bas ta hrabrost jer bi se zaleteo na medveda koji bi ga pokidao. Moje misljenje je da bi, ako bi uopste prezivela neka rasa pasa a da nije vuk, bi to bilo nesto najslicnije obicnoj beogradskoj lutalici. Dakle relativno manji pas koji moze da prezivi od strvinarenja i moze da prezivi sa relativno malo hrane dnevno (sto pit ne moze). Nazalost jaka gradja pit bula bi, po mom nekom skromnom misljenju, zapravo bila njegov najveci problem, jer nije dovoljno brz da uhvati srnu, a nije dovoljno jak da ubije medveda. Ali naravno to je sve nesto sbbkbb... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

o cemu pricate, kakvo prezivljavanje u divljini, vuk ne jede po mesec dana ako ne i vise, psima su skracena creva, moraju da jedu svaka dva dana, nijedan pitomi pas ne bi mogao da prezivi vise od nedelju dana u divljini.

 

a sto se tice pedigrea, kod FCI priznatih rasa koje idu na izlozbe, sampioni su vecinom retardirani psi zbog dobrog pigmenta i boje dlake a ne na osnovu svojih radnih sposobnosti, te izlozbe unistavaju rase, sve rase koje idu na izlozbe postaju retardirane vremenom.

 

Kod pitova i ostalih radnih kerova (za lov itd.) sampioni su kerovi koji su dokazani u svojoj nameni, sampioni se razmnozavaju,i te rase ne propadaju brzinom kojom propadaju popularne rase sa izlozbi.

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Ovde se ne slazem, isto kao sto ne bi moj Mops preziveo u divljini jer ima xy degenerisanih osobina, ne bi ni pit. Stoji to sto ti kazes da ima atletske sposobnosti, ali recimo mozda bi mu bio problem bas ta hrabrost jer bi se zaleteo na medveda koji bi ga pokidao. Moje misljenje je da bi, ako bi uopste prezivela neka rasa pasa a da nije vuk, bi to bilo nesto najslicnije obicnoj beogradskoj lutalici. Dakle relativno manji pas koji moze da prezivi od strvinarenja i moze da prezivi sa relativno malo hrane dnevno (sto pit ne moze). Nazalost jaka gradja pit bula bi, po mom nekom skromnom misljenju, zapravo bila njegov najveci problem, jer nije dovoljno brz da uhvati srnu, a nije dovoljno jak da ubije medveda. Ali naravno to je sve nesto sbbkbb... 

 

 

nisam ja pricao o bukvalnom prezivljavanju u divljini, nego sam rekao  da je selekcija koja se vrshi kod pitbulova najslicnija onoj koja vlada u prirodnim uslovima, dakle, uproshceno receno, pare se najbolji (najsposobniji/najjaci) a ne najlepshi

 

normalno da u divljini ne bi dugo poziveo ni jedan od "domacih" pasa

 

a shto se tice "retardiranih" pasa, verovatno je mislio na to da psi koji se gaje za izlozbe vremenom izgube vecinu osobina koje su nekada imali osim milimetarski preciznih dimenzija... 

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

vremenom standard kerova za izlozbe se menja, i kerovi gube svoju namenu(kao sto sam napisao u proslom postu). Primer ti je vucjak, pogledaj im zadnje noge, jos par godina i nece moci da potrce.Nemacka doga totalno upropascena rasa, mastifi koji sad u svakom leglu imaju jedno stene koje se plasi apsolutno svega, od svoje senke pa do padanja kise. Ovakvih primera ima milion i bice sve gore i gore. Sa druge strane pogledaj pitove, lovacke pse, pastirske pse, sve radne pse, u ovim rasama najbolji primerci rase prosiruju rasu i zato one opstaju onakve kakve su bile i kakve trebaju da budu.Izlozbe su najveci neprijatelj pasa.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

A kako se to utvrdjuje koji je pit bul najbolji za parenje?

 

Imate psecu olimpijadu ili dobre stare borbe pasa? I pre nego odgovorite, zar nisu bese borbe pasa nelegalne?

 

Dakle ostaje sta? Ciji pit ima veci biceps?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

borbe i gejmnes i radne osobine su merilo naravno.Pa tako 2 pobede = titula ch(sampion), 5 pobeda bez poraza - gr ch (grand sampion), rom - register of merit , takodje imaju jos titule por, dg itd. pa na osnovu ovih titula i skora znas koji pas je kakav, i zato je vazan pedigre.

borbe su zabranjene ali taj sport je napravio od ove rase najbolju rasu kakva jeste, i on je cuva od propadanja.

Sad ubacuju titule u legalna takmicenja, tug of war, highjump, longjump itd ali ove discipline ne mogu da zamene sport, i kerovi iz sporta ce uvek biti najbolji primerci rase.

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...