Jump to content

3D TV Pomoc


vukashinp

Recommended Posts

Проблем је следећи. Спојио сам лаптоп са тв-ом да пробам тај 3Д, међутим, када претиснем дугме за 3Д оно каже да 3Д није подржан, пробао сам да гледам неке клипове, али ништа. Спојио сам са ВГА каблом, да ли је можда у томе проблем? Да ли треба ХДМИ? Хвала унапред.

Link to comment
Share on other sites

Ako imas Samung TV ne radi 3d preko D-sub, moras da imas HDMI ili DVI, verovatno je slicna stvar i sa ostalim proizvodjacima, pise to i u uputstvu :)

Za pustanje 3D-a ti inace ne treba nista specijalno, treba ti film koji je u odgovarajucem formatu (dakle ili side-by-side ili over-under kombinacija, biras na samom tv-u u zavisnosti sta si skinuo), treba ti obican komp (ne trebaju nikakvi drajveri, komp to pusta kao i bilo koji drugi video fajl) i zgodno je imati plejer sa vise opcija vezanih za 3d, recimo Stereoscopic player (besplatan je za download, ali mislim da ima neko ogranicenje koliko dugo moze da se korisit, lako se nalazi na torrentima). Mada ovo poslednje nije preduslov, prosto olaksava neka podesavanja i sl.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Нашао сам од ћалета ХДМИ кабал. Али, опет имам проблем. Убацим ХДМИ кабал, упалим све што треба, што се тиче подешавања пробао сам и аутоматско и Side by Side и још нека, али... Side by side ми дели слику на два дела ако ме разумете, на леви и десни, и уопште се не види лепо и притом као да нисам ставио наочаре, нема никаквог ефекта. Такође, и на осталим подешавањима нема никаквих ефекта, не знам шта више да пробам...

Link to comment
Share on other sites

Shta pokushavash da pustish?

1. Ako je u pitanju Blu Ray 3D, onda ti kao minimum treba HDMI 1.4 kabl i neki besan player (naprimer PowerDVD v11). Iskreno, mogu da kazem da B3D nikada nisam uspeo normalno da pustim sa kompa poshto se nisam trudio da kupim specijalni HDMI kabl...

2. Ako je 3D rip u pitanju, treba da pogledash koji format 3D-a je u pitanju - Side by Side, Top-Bottom ili josh neki. U zavisnosti od vrste ripa birash 3D mod na ekranu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Нашао сам од ћалета ХДМИ кабал. Али, опет имам проблем. Убацим ХДМИ кабал, упалим све што треба, што се тиче подешавања пробао сам и аутоматско и Side by Side и још нека, али... Side by side ми дели слику на два дела ако ме разумете, на леви и десни, и уопште се не види лепо и притом као да нисам ставио наочаре, нема никаквог ефекта. Такође, и на осталим подешавањима нема никаквих ефекта, не знам шта више да пробам...

Malo informacija dajes - aj bar reci koji ti je tv i sta oces da pustis. Ono sto meni pada na pamet je da ako vidis sliku pored slike prosto nisi ukljucio 3d mod. Treba da bude slika pored slike, ali kad ukljucis 3d one se kao preklope, vidis sve malo duplo, kao tipa da si pijan :) E sad sto se naocara tice tu je opet pitanje televizora, ako koristis LG ne moras nista da radis. Ako koristis Samsung ili bilo koji drugi TV moras da sinhronizujes naocare sa tvom (obicno drzanjem jedinog dugmeta na naocarima 5-10s, napisace 3d glasses connected to TV, bar na Samsungu, verovatno nesto slicno na ostalima). Sinhronizacija naocara omogucava da slika prestane da bude "pijana" i da vidis 3d normalno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da pokrenem opet temu, da ne otvaram novu :)

Nasao sam nekoliko filmova na netu, probao i side by side i ostalo, i nista se ne desava, kao da gledam bez naocara. Slika je retardirana sa ovim Side by Side, mnogo toga se ne vidi, rasiri mi sliku jako, veoma mali kadar zahvata. P.S u pitanju je Telefunken TV.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ponovo :) Prvo jel vidis sliku pored slike ili su ti preklopljene? Ako su preklopljene jedna preko druge, samo ivice izgledaju unisteno to je onda dobro, znaci da si ukljucio 3d mod na TV-u. Drugo, jesi li siguran da imas naocare koje su kompatibilne s tvojim tv-om, najcesce samo naocare tog proizvodjaca rade s tim TV-om, ili u redjim slucajevima ima neka compatibility lista. Tipa znam da postoje Hama naocare za Samsung televizore, ali najcesce samo Samsung radi sa Samsungom ili Telefunken sa Telefunkenom. Takodje, ako su naocare dobre i sve kako treba moras da proveris da li si ih sinhronizovao sa tv-om, pogledaj negde u uputstvu kako se to radi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Preklopljene su slike, ali mali je kadar, ne vidi se sve, ako me razumes. Dobio sam 4 para naocara uz televizor kada sam kupio, mada, na njima pise samo 3D FPR GLASSES...

Kada stavim Side by Side, dole u podesavanju ima AUTO, LEFT, RIGHT. kada stavim Left, vidim samo levu stranu, Right za desnu, a kada stavim auto, nekako ih spoji ali tekst se ne vidi, i malo je cudno, ne mogu da provalim u cemu je problem...

Link to comment
Share on other sites

Aha, pa ako si naocare dobio uz televizor onda mora da su te. E sad, ostaje pitanje da li su aktivne ili pasivne, najverovatnije su aktivne (ako imaju u sebi bateriju i sl) i verovatno traze da se upare s televizorom, pogledaj u uputstvu kako se to radi za konkretan model.

Ocigledno da ti dobro prikazuje ako ih imas preklopljene, a sto se tice aspekta skini Stereoscopic player koji sam ti preporucio, on u opcijama ima i mogucnost promene aspect ratio-a, pa se to da srediti (koliko se secam pustas s kompa). Ako si dobro upalio naocare kada gledas kroz njih bi trebalo da vidis cistu sliku, ne bi trebalo da ima nekih cudnih artifakta. E sad jedino tekst moze biti problem ako koristis titlove ili tako nesto jer ih obicno ne podesi na dobru lokaciju pa ispadnu cudni, s tim se nisam previse zajebavao. I naravno, proveri da li si skinuo neki materijal koji je side by side, a ne npr over-under, ali ako ti lepo prikazuje levi i desni kanal to ne bi trebalo da je problem.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Aj da ne otvaram novu temu.

 

Odlučio sam da prekinem pokretanje 3d filmova preko tv-a jer onda ne mogu da slušam zvuk sa 5.1 zvučnika koji su prikačeni na komp.

Koji player za komp da kortistim? Pokušavao sam preko Stereoscopic player-a ali jako često puca iz meni nepoznatih razloga. Da li da skinem licenciranu verziju pa će prekinuti ili postoji još neki player?

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim neku verziju 

Stereoscopic Player v1.8.1 Final + Portable ML_RUS

I radi kul. Problem je jedino sto recimo uvek pukne kada vracas frejm po frejm pa dodjes do pocetka klipa, ali inace ne puca. Mislim da ti je on najbolje resenje jer ima najvise podesavanja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...