Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

Али то је дискутабилно, јебига. Нема безброј слотова за мастер музичаре, ко у игрици, па свако ко је отишао на левел сто музичарства, има резервисан слот за готивно живљење од кидања.

Али невезано за то, нека буде та Хајлијева прича, да су се предали:) Какве то има везе са тим колико су они скиловити као музичари? Јер си ти рекао да би они зарађивали ко цареви по Америкама да кидају, нико није помињао њихову способност грижења, већ музичку способност.

Мислим, сад претерујеш у исфуравању поставке. Сад свако ко није Том Круз, а глуми исто или боље, он се предао.

Ja ne klasifikujem to "predao se" na nivou primanja. A i klasifikacija "gotivnog zivljenja" je rastegljiv pojam te zapravo imas dovoljno slotova, a na kraju krajeva taj broj slotova je merilo koliko si dobar.

Predali su se na nivou da otaljavaju nesto sto im je sranje jer je to sigurica. I to ne sigurica finansijska nego bilo kakva, sigurica od faila na primer.

Eto zamisli da ti na primer sad dobijes dobru platu da slikas novogodisnje razglednice i ceo zivot ostanes na tome ... Nema veze sto ti mozda tu imas koliku hoces platu, ti si se profesionalno predao i tavorices profesionalno, a razlozi za to mogu biti mnogi, a izmedju ostalog i strah da zapravo nisi dobar koliko mislis da jesi.

I ti razdvajas previse neke stvari. Dobar muzicar podrazumeva da taj covek ima samopouzdanja, a ne da je genetski sluhista ...

Tako je za svaku profesiju ....

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ја причам о објективним факторима, ти причаш о томе да ли су се они ухватили сигурице или да ли имају самопоуздања.

Није у свакој професији слот мерило колико си добар. У мојој рецимо јесте јер не постоји фактор популарности, не постоји фактор персоне, не постоји икс фактор, а фактор усера је драстично смањен. Тако да ја, ако имам објективно најбољи портфолио на свету, могу да уђем у активижн го, посерем се на тепих, оставим портфолио умазан говнима и сутра ће ме звати господин директор да им цртам за сто милијарди евра.

У музици није баш тако, као и рецимо у сликарству, глуми итд.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не само то, знаће да свира скале које није знао, такви су ти гибсони из седамдесетих!

na zalost, to nije sve, vec ce lakse svirati i one sto je pre znao, posto je gibson, gibson, a hammer je hammer i neke gitare prosto "same sviraju" :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

na zalost, to nije sve, vec ce lakse svirati i one sto je pre znao, posto je gibson, gibson, a hammer je hammer i neke gitare prosto "same sviraju" :)

Знам, свирао сам страта из тамо неке године, почео сам да свирам неке песме за које никад нисам чуо, после су ми рекли које су биле. Случајно сам и бубњеве одсвирао на њему и то без појачала и проца!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ajoj :fp:

onaj gitarista iz pepersa, koga je rollingstone svrstao u 20 najvećih gitarista ikada, je zbog manične depresije odlučio da ode i živi ispod mosta, bukvalno

Prvo kakve veze ima sto je lik oboleo od manicne depresije sa ovime sto sam rekao?

Drugo, nemam neko veliko misljenje o pepersima na stranu sto su se prodali, a kad vec pomenuh to, sigurno ce rollingstone staviti na tu listu nekog ko ne svira autorsku muziku, na koju se pride klinke loze.

Muzicar nije opis za muzicku nadu ili talenat ili sta vec. Kada kazes muzicar kao kada kazes pravnik misli se na profesionalca.

Izgleda da je potrebno da pomenem i ovo, sviranje nije umetnost, komponovanje i pravljenje muzike jeste.

Ја причам о објективним факторима, ти причаш о томе да ли су се они ухватили сигурице или да ли имају самопоуздања.

Није у свакој професији слот мерило колико си добар. У мојој рецимо јесте јер не постоји фактор популарности, не постоји фактор персоне, не постоји икс фактор, а фактор усера је драстично смањен. Тако да ја, ако имам објективно најбољи портфолио на свету, могу да уђем у активижн го, посерем се на тепих, оставим портфолио умазан говнима и сутра ће ме звати господин директор да им цртам за сто милијарди евра.

У музици није баш тако, као и рецимо у сликарству, глуми итд.

Ti si poceo da pricas o neobjektivnim faktorima navodeci da dobar muzicar moze da umire od gladi, a to je slucaj samo ako je hendikepiran u nekoj od nemuzickih zivotnih kategorija.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Знам, свирао сам страта из тамо неке године, почео сам да свирам неке песме за које никад нисам чуо, после су ми рекли које су биле. Случајно сам и бубњеве одсвирао на њему и то без појачала и проца!

Pa moguce, ako je fenderov meksikanac, a ako si imao nekog astera iz kine, onda tesko. Mada, eto, ima izuzetaka, ja imam nekog pivija raptora, uzeo ga za 50 jura od nekog pajdomana sa bezanije, isto kina, mada, on ima i hambaker, mozda je do toga. Aj mi baci neke akorde na pm ako si me odblokirao.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je potrebno da pomenem i ovo, sviranje nije umetnost, komponovanje i pravljenje muzike jeste.

Paganini begs to differ. Covek je svirao violinu na jednoj zici. Reci da nije umetnik je u najmanju ruku bezobrazno.

Da dopunim sa

An artist is a person engaged in one or more of any of a broad spectrum of activities related to creating art, practicing the arts, and/or demonstrating an art.
Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Ti si poceo da pricas o neobjektivnim faktorima navodeci da dobar muzicar moze da umire od gladi, a to je slucaj samo ako je hendikepiran u nekoj od nemuzickih zivotnih kategorija.

Није тачно, ал добро, нема везе. Слотови, слотови.

Pa moguce, ako je fenderov meksikanac, a ako si imao nekog astera iz kine, onda tesko. Mada, eto, ima izuzetaka, ja imam nekog pivija raptora, uzeo ga za 50 jura od nekog pajdomana sa bezanije, isto kina, mada, on ima i hambaker, mozda je do toga. Aj mi baci neke akorde na pm ako si me odblokirao.

Не могу, не сећам се тих акорада јер није џитра више код мене, ја сад имам ибанеза и арију и неког страт клона, то све заједно можда скупи двадесетак акорада.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Paganini begs to differ. Covek je svirao violinu na jednoj zici. Reci da nije umetnik je u najmanju ruku bezobrazno.

Da dopunim sa

Moze da bude virtuoz koliko hoce, nije umetnik.

A fraza "umetnost" kada neko pokida kako svira je upravo zato sto nije umetnost, a toliko je dobro da bi, kao, moglo da bude.

Aj sada pusti cike da pricaju.

Није тачно, ал добро, нема везе. Слотови, слотови.

Pa rekao si "nije mu dobro".

Kod mene je to, nema za pristojan zivot.

Mozda je tebi to, nema da smrce koks sa drugih sisa svaki dan.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш пет слотова са шмркањем кокса, десет слотова са готивним живљењем и двадесет слотова са пристојним животом, а педесет ликова који кидају, шта се дешава?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не могу, не сећам се тих акорада јер није џитра више код мене, ја сад имам ибанеза и арију и неког страт клона, то све заједно можда скупи двадесетак акорада.

evo, ako hoces, bani na probu sa ja, da cujes kako lepo svira gibson LP reishu uz mesu dual rektifajr u odnosu na to

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Moze da bude virtuoz koliko hoce, nije umetnik.

A fraza "umetnost" kada neko pokida kako svira je upravo zato sto nije umetnost, a toliko je dobro da bi, kao, moglo da bude.

Aj sada pusti cike da pricaju.

Mohi ne lupaj. Ako ce svako od nas smisljati definiciju za sve reci koje postoje necemo moci ni o cemu da pricamo. Ono, ja cu sad reci da je kamion ono sto leti i ima krila, kao sto ces ti reci da umetnost nije izvodjenje. Bas zato postoje i pravila i generalne definicije za pojmove da bi mogli da komuniciramo. Umetnost ima svoju definiciju koju sam ti citirao. Ne znam zasto cemo sad izmisljati da belo nije belo vec zuto samo da bi ti bio u pravu. Deder jednom prihvati da nisi.

Link to comment
Share on other sites

Mohi ne lupaj. Ako ce svako od nas smisljati definiciju za sve reci koje postoje necemo moci ni o cemu da pricamo. Ono, ja cu sad reci da je kamion ono sto leti i ima krila, kao sto ces ti reci da umetnost nije izvodjenje. Bas zato postoje i pravila i generalne definicije za pojmove da bi mogli da komuniciramo. Umetnost ima svoju definiciju koju sam ti citirao. Ne znam zasto cemo sad izmisljati da belo nije belo vec zuto samo da bi ti bio u pravu. Deder jednom prihvati da nisi.

Pa sta si citirao?

Praktikovanje? Praktikovanje cega? Sviranja je umetnost?

Muzika i stvaranje iste je umetnost.

Jel onda svaki klinac koji svira metalika tribjut umetnik?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...