Jump to content

Pomoć, šta činiti - kako apgrejdovati?


Doggy

Recommended Posts

Narode, primećujem da mi konfiguraciju gazi vreme. Šta činiti?

Kupio sam gotovu konfiguraciju u Comtradeu pre xy godina, evo šta se nalazi unutra:

CPU Intel Core 2 Duo E6550 @ 2.33GHz - Socket 775

MB Gigabyte P31-DS3L

RAM 2GB - DDR2

GPU NVidia GeForce 8600 GTS @ 256 MB vRAM - PCI-E

Šta dodati/oduzeti/promeniti u nekom normalnom cenovnom rangu do 100-200 evrića, da bi ovo sve bilo normalnije i sve išlo tečnije?

Kućište je neko kulermasterovo sa odličnim CM hlađenjem

efgPeca - e-frag.net

Link to comment
Share on other sites

Eventualno sad da uzmeš tu grafičku, pošto je ona dovoljno jaka da neće zastareti za godinu dana, a tad da promeniš ostalo.

Obrnuto ne važi, ako ostaviš grafičku a promeniš CPU itd, biće ti isto u igrama a za godinu dana će moći da se kupi solidno bolji CPU za iste pare.

Mada je i varijanta samo sa menjanjem grafičke sviranje kurcu, ostatak kompa je prespor da je isprati.

Link to comment
Share on other sites

Pa mozes da uzmes procesor Q6600, jos nesto rama koji je jeftin i dobru grafu, samo ne znam koji je odnos cena i performansi, to jest, da li ti je ipak bolje da uzmes ovo sto su ti preporucili.

Ovo sam ja uradio sa slicnom konfom u nadi da cu videti neke promene - cisto bacanje para, ne vredi davati 100 evra za polovan 4 godine star Quadcore, nece videti nikakve razliku u odnosu na svoj C2D.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...