Jump to content

Net problem


Sinistral

Recommended Posts

Prestao je da mi radi internet na mom kompu.

Juce sam dobio novi hard disk, instalirao Windows 7, vecinu programa koje koristim i uvece samo prestao da radi net. I to iskljucivo na mom kompu, svi ostali rade normalno. Posto je bilo kasno rekoh danas cu da se bakcem sa time, ali ujutru normalno radilo sve. I nesto kasnije, odjednom samo prestane da radi. Znaci nije bio ni neki windows update ni restart ni nista, nego samo odjednom. I krenem ja da trazim resenje, menjao i adresu DNS servera i razna neka resenja koja sam nalazio po netu, koja su delovala razumno i apsolutno nista. Desilo se bilo u jednom trenutku da je uspevao da se konektuje na 10 sekundi, pa opet pukne veza, pa onda pokusava da se nakaci i tako u krug. Medjutim, i to je prestalo. Skinuo sam i nove drajvere za mreznu kartu, opet nista. Pingujem je iz command prompta i dobijem reply. Isto za IP adresu. Naravno, resetovao sam ruter vise puta tokom toga i odradio flushdns.

Jel ima neko jos neko resenje, ja stvarno vise ne znam sta da probam? :(

Link to comment
Share on other sites

Isto sve.

Sad sam jos nesto ceprkao i izvalio sam da ja ne dobijam IP od rutera, iz nepoznatog razloga. To mi je rekao onaj network diagnostic, a ofc nemam pojma zasto. Ostali kompovi u mrezu nemaju taj problem i nemam pojma da li je to do mog kompa, do modema, ili sta vec...

EDIT: Sad sam nesto izmenjao kablove na ruteru, i sad dobijam IP adresu, medjutim sad se opet vrti u krug connected/disconnected.

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

pa proveri na ruteru u dhcp delu, da li tvoj komp uopste dobija ip.

ako dobija proveri da li je isti ip kojimkaze ruter i koji ti je zaista na kompu. zvuci glupo, ali imao sam problem sa wdtvlive tog tipa, ruter kaze da mu je dao adresu, na uredjaju je privatna adresa, pravio je kurslus u mrezi, i konacno sam ga skinuo sa mreze i sve je proradilo. drugimuredjaji su radili na tom kablu, i bla bla.

dakle

proveri koju adresu kaze ruter da ti daje (ako daje)

koja je adesa na kompu

nakaci komp direktno na kablovski modem ako je kanlovska

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Meni se isto desavalo mada ja nemam racunare na mrezi, direktna je linija izmedju modema i kompa. Na kraju se ispostavilo da su spliteri koji granaju net i televiziju po kuci tj. ona sekcija koja dovlaci net do moje sobe e pa jedan od njih je vrisnuo. Zoves ljude da ti zamene to ali gledaj da se pogodi da nemas net u tom trenutku jer stoka samo prikaci onaj govnjavi merac i kaze kako imas signal a 5min posle njega vise nema. I posle zamene mi se desavalo isto ali sad samo uzmem i odvijem na prvom spliteru od kompa kablove, i zavijem ponovo pa sve normalno radi. Stim sto je meni razvuceno to jos od KDS-a kad je bio po KG-u, znaci kablovi i spliteri su vise od 10 godina stari, treba sigurno sve da se menja. Recimo, kad se desilo da net nemam a majstori dodju, receno mi je da od 2 vrednosti koje se mere ona sto treba da je veca je duplo manja i da imam gubitak signala vise od 60% od prvog splitera do kompa.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Sad je opet poceo da dobija IP adresu, a bez toga da sam ja nesto uradio. I sad opet imam net, ali... Net je sada na stanju od jutros, odnosno imam neke mini-diskonektove, ne prekidaju mi rad, osim Skajpa, koji se odma poveze nazad. Po tome sam i video da net nesto zeza. Tako da i dalje nesto nije u redu, a vidim po ikonici da konekcija malo malo pa prsne, pa se opet brzo poveze. Tako da ce ovaj problem sa nedobijanjem IPa verovatno da se ponovi, a nemam pojma kako da resim.

Proverio sam IP i poklapa se. Koristim ADSL, a kablovi su nam sprovedeni po kuci, tako da ne mogu direktno do modema nikako jer mi je desktop komp.

I evo, sad dok sam pisao ovo sa laptopa opet poceo da zeza, i sad opet nemam net.

Link to comment
Share on other sites

Da, to je upalilo.

Tj. nisam ugasio dhcp jer bih onda morao da stavljam staticke ip adrese svim kompovima, a posto se ceo dan jebem sa ovim, sad bih samo malo da iskuliram, ali za sad radi. Ima i dalje po neki disconnect, nadam se da nece ni to biti kad ugasim dhcp.

Hvala Doco, 5 sati se sa ovime drkam...

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...