Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Zackoljica je jedan vid upozorenja. Upozorenje kao samo ima svoju rec. Caveat mu dodje kao upozorenje na nesto skriveno. Primera radi kada se koristi mnozina caveats misli se na skrivene lose stvari necega. Sa mojim skromnim znanjem srpskog sve se to objedinjuje u zackoljice.

I link sa vikipedije govori ovo o cemu pricam

Caveat may refer to

Latin phrases:

Caveat lector ("let the reader beware")

Caveat emptor ("let the buyer beware")

Caveat venditor ("let the seller beware")

To je ono sto malim slovima pise na proizvodima, a bitno je. Zackoljica, a ne samo warning.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

И даље кавеат није зачкољица, не значи то. Можеш га превести као ''упозорење на нешто скривено'' или ''опрез на нешто скривено'' или ''обрати пажњу на нешто скривено'' или ''пази се следећег''. Или чак и ''обрати пажњу, има једна зачкољица''. Али не као зачкољица.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

[from Latin, literally: let him beware]

Pa ok ja sam uzeo svoj slobodan prevod ali nije ni upozorenje koje si ti uzeo kao svoj slobodan prevod onda.

A neuki rebel moze da ostane tamo gde mu je i znanje, 10ak postova ranije.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

[from Latin, literally: let him beware]

Pa ok ja sam uzeo svoj slobodan prevod ali nije ni upozorenje koje si ti uzeo kao svoj slobodan prevod onda.

A neuki rebel moze da ostane tamo gde mu je i znanje, 10ak postova ranije.

Зато сам и написао ''у принципу значи упозорење'', јер јебга, кавеат значи кавеат, зато се и код нас и код амера исто каже

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

I dobio si savet da ucis jos.

Такав савет је увек значајан, поготово кад га добијеш од неког с нижим степеном образовања, а ко је притом старији 5 година.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Такав савет је увек значајан, поготово кад га добијеш од неког с нижим степеном образовања, а ко је притом старији 5 година.

Pa se zapitaj sto neko sa nizim stepenom obrazovanja zna vise od tebe.

Nisam ti ja kriv sto si buthurt.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Да сам батхрт марменовао бих као ти и покушао да сопствено незнање прикажем као знање. Ал нисам несигурна лезбејка, па не плачем за потврђивањем заједнице, тако да ме није било срамота да питам оно што не знам.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

cekaj, koje su ovo stavke bracni status, vojna obaveza, zaposlenje roditelja, da li ti roditelji ili supruznik imaju privatnu firmu i GDE ZIVIS I KO JE VLASNIK

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...