Jump to content

Torchlight 2


Al Bundy

Recommended Posts

Najbolja stvar koju sam uradio, a vezano za igranje igrica je sto sam prodao D3 i ceo BN acc. i kupio TL2 . Pazite sad ovo. Kad se zavrsi igra postoji opcija da igras sistem mapa gde vendor prodaje mape. Npr: ako si 60 lvl, on ti nudi mape izmedju 40 i 75 lvl sa razlicitim specifikacijama (neka mapa daje 15% veci xp, ali su zato protivnici duplo jaci). Ovo je samo jedan od segmenata gde TL cisti pod sa djavolom za pickice. Da sede narednih par godina i da smisljaju sta da promene, ljudi u Blizzu ne bi smislili ovo. Bliz upucaj se u koleno, odmah.

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

Najbolja stvar koju sam uradio, a vezano za igranje igrica je sto sam prodao D3 i ceo BN acc. i kupio TL2 . Pazite sad ovo. Kad se zavrsi igra postoji opcija da igras sistem mapa gde vendor prodaje mape. Npr: ako si 60 lvl, on ti nudi mape izmedju 40 i 75 lvl sa razlicitim specifikacijama (neka mapa daje 15% veci xp, ali su zato protivnici duplo jaci). Ovo je samo jedan od segmenata gde TL cisti pod sa djavolom za pickice. Da sede narednih par godina i da smisljaju sta da promene, ljudi u Blizzu ne bi smislili ovo. Bliz upucaj se u koleno, odmah.

To je to, odigraš Torchlight uz malo Fate-a (ali vrlo malo) i na kraju dobiješ Mythos, pa malo li je na ovaj opšti kreativni bankrot industrije [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

presao sam danas ... zavrsio na 52 lvlu... e sad ima fazon , ja sam mislio da kao i u diablu i pre sto je bilo udjes prvo na najmanji nivo tezine pa onda kada predjes ides sledeci i tako do poslednjeg. ovde je drugacije ovde udjes na nivo tezine i onda kada predjes igricu imas opciju da uzmes NG+ ( gde pocinjes sve iz pocetka , sa tezim protivnicima i par novih questova i gde ispadaju legendary / ultra rare itemi ) . U prevodu krenite igricu na normal/veteran ili elite mode i onda kada predjete uzmite ovo... ja sam na zalost krenuo od casual tezine i sad se smorio ... :/

takodje ako uzmete NG+ , a igrate sa nekim preko interneta necete moci vise zajedno da igrate...

aj gl hf!

ps. ako ima neko ko hoce da kupimo 4 acc-a preko steama za 57e nek se javi, meni trebaju dva koda ...

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Torchlight 2 je sjajan! Sada znam zasto su cekali ovoliko da prodje od Diabla 3. Da nas smori D3 kao sto jeste i da predjemo na Torch!

Da li neko zna da li moze da se podesi taster za mapu kao sto je u D3? Mislim da se samo pritiskom tastera pojavi fullscreen providna mapa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Морам и ја да рекнем да је ово сјајно:)

Нису ми се свиђали ни ранији Торчлајт ни Фејт, ал за ово су заврнули рукаве. Све су исправили из Дијабла двојке што је требало и иствиковали. Почев од два стеша, преко портала, па до риквајрмента за опрему... Мапе су царске, готивно дизајниране, триста нових кураца, фејз бистови, босови на све стране, фајт...

Пар ствари ми није јасно додуше, па нек ми елдери игре одговНоре:

-јел то нема оног респавновања непријатеља/мапа? Мислим, игра снима позицију тамо где си и мапа је у стању у ком си је оставио, са све мртвим ликовима. Како чојк да ради ''мефисто ранове''?:)

-јел се добија нешто куповином игре што се синглплејера тиче? (иначе лол, пазарићу ово и то ће ми бити прва игра коју ћу да пазарим из трипа ''ево вам паре, па направите и трећи део'', а не ''морам да пазарим јер је ММО'' или нешто у том фазону:) ). Питам зато што ћу да испазарим вероватно у следећих неколико дана, а за то време ћу да излевелујем лика доста, па да видим јесам ли се зајебо што сам уопште играо.

-у вези са првим питањем, људи помињу ''рирол врлд'' опцију и бирање оће ли ти мапе и непријатељи бити ко у дијаблима или ће да буду статични и ван шат. Ја сам 12 и шта је ово, зато што нигде нисам нашао те опције.

-да ли постоји дијабласта репетитивност - мислим на ону позитивну, грајндолику репетитивност? Оно, пређеш, па прелазиш после опет са зајебанијим ликовима и дроповима и тако у бесконачност?

Е да, још једно питање, јел су бољи дропови на већим нивоима тежине или је само ствар у челинџу мене као Дулета играча?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja cu na brzaka da ti odgovorim sta se meni cini da je tacno, pa neko neko ispravi

- mislim da je respawnovanje neprijatelja i dandzna upravo samo preko te "reroll world" opcije, a tu opciju vidis kada odes na internet dugme, a ne na single player dugme. mozda ima ta opcija i kada odes na lan dugme, al nisam probao pa ne znam

edit: odgovoreno ovde

- verovatno nece praviti treci deo neko vreme, tako su rekli, nesto novo bi hteli, pa ako ti je to razlog da kupis :D mislim da ne dobijes nista, osim achievementa :D

- sto se tice repetitivnosti, meni je iskreno do jaja, al bolje da se javi jos neko. ja sam, recimo, izlevelovao inzenjera do 35-og levela, pa sam se drkao sa nekim respec potionima tako sto sam ubacivao neke fajlove, steam cloud reagovao i skinuo neke starije verzije tih fajlova i vratio mi endzija na 25 lvl. ja se smorio i krenuo od starta sa berzerkerom, i za sad mi je do jaja iako sve isto prelazim, jel

- mislim da je quality dropova uvek isti, medjutim, na vecim nivoima tezine ce biti vise mobova pa je tim veca sansa da ces dobiti nesto do jaja. recimo, u single playeru sa endzijem sam igrao na normalu i dobijao sam to sto sam dobijao. onda sam uzeo da igram preko neta i podesio nivo tezine na veteran, i primetio sam da dobijam bolje ajteme, bogami. inace, ne gubis nista ako istog karaktera igras nekad preko neta ili single ili lan - sto se tebe tice, sve ti je isto, kreces tamo odakle si stao.

Edited by Mr. Nobody
  • Upvote (+1) 1

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ноубади, фала на одговору:)

Узо сам пре пар сати, саћу да се играм мало да видим о чему се ради. Генерално сам необавештен што се тиче мултиплејер принципа за дијабло-лајк игре. Значи, у принципу, да бих радио ранове, ја треба да направим мулти игру, у којој сам ја једини лик? Прогрес и те форе ми такође не зависе од тога колико, кад, да ли сам играо мулти или сингл?

Другим речима, шта се дешава ако нпр. стигнем ја до двајс петог нивоа у синглплејеру, онда зовем другара, па онда идемо заједно, па онда њега отерам, па наставим сам? Јел то може и где сам и кога сам све побио, како ми то игра рачуна?

Ма ја купио ето тако, да им дам паре зато што је игра двајс долара, а оно, скроз је наслов конкурентан и по квалитету и по квантитету. Па као исправљам неправду великих чика, шта већ:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Значи, у принципу, да бих радио ранове, ја треба да направим мулти игру, у којој сам ја једини лик? Прогрес и те форе ми такође не зависе од тога колико, кад, да ли сам играо мулти или сингл?

ne zavise, sve se racuna. primer, recimo da si stigao do akta 2 u singlu, tu i nastavljas kad se joinujes kod nekoga u multiju, nezavisno od toga gde je on i sta radi on. da bi radio ranove, da, odes da napravis multi igru (bilo lan ili internet), reroll world i rolas.

edit: ili koristis mapworks, ili ng+.

Другим речима, шта се дешава ако нпр. стигнем ја до двајс петог нивоа у синглплејеру, онда зовем другара, па онда идемо заједно, па онда њега отерам, па наставим сам? Јел то може и где сам и кога сам све побио, како ми то игра рачуна?

igra ti racuna sve, prilicno ste vi odvojeni entiteti, da se tako izrazim. i loot kada pada, njemu pada njegov i tebi tvoj, i ne vidite tudji loot osim svoga. vidite jedino ako ocete da se trejdujete. sve sto si ti uradio, nezavisno od njega, ti se uvek racuna i pamti. kad zavrsite, ti se vratis u single i nastavis normalno. u sustini, jedino sto igra radi drugacije u situaciji kada ti nisi sam, nego sa ortakom, je da pojaca mobove i bossove i daje razlicite lootove svakom ponaosob. sve ostalo, nema razlike. drugim recima, multiplejer nije u fazonu da si ti server pa se on kaci na tebe, ili obrnuto, nego ste povezani peer-to-peer, niko ne hostuje nista.

mozda sam lose objasnio, pa cu aj ovako, korak po korak, ne zato sto mislim da si retard, nego zato sto je meni lakse :D

ti udjes u igru, i imas continue opciju:

1. single player - nastavljas gde si stao. bio si, recimo, 25-i lvl si, i u drugom aktu tamo negde. svaki put kad udjes tu, bice isto kao pre, mrtvi mobovi gde su i bili, ubijeni bossovi itd.

2. internet - pravis svoju igru ili se joinujes u tudju igru. tu je lista igara koje su napravili drugi. ako igra koju izaberes sa liste nije pasword-protected, onda mozes da se joinujes kod njih. osim sifre, tu su i drugi kriterijumi: max lvl koji mozes da imas da bi igrao u tom gejmu (da ne bi bilo da si triput jaci od njih pa da njima bude smor pored tebe), broj igraca (1-6), i nivo tezine (casual/normal/veteran/elite). kada udjes u njihov gejm, stvaras se u gradu akta u kome se nalazis. e sad, u svakom gradu postoje waypoint portali, kao u diablu. kada dodjes do tih waypointova, videces opciju da se tp-ujes do tih likova. ako ste u istom aktu, moci ces da se tp-ujes, u suprotnom neces (mada mozda gresim za ovo, nisam vise siguran).

ako odes na 'create game', onda isto biras one kriterijume, plus imas opciju reroll world, da refreshujes sve mobove i randomujes ambijent. ako ne ides reroll game, sve ti ostaje isto kao sto je bilo. no, svaki put kad se joinujes u tudji gejm, svi mobovi koje si ubio ce biti zivi, kao i bossovi, ja mislim. to je u sustini novi gejm za tebe. ako oces da ti ostane ubijeno ono sto si ubio, vrati se u svoj gejm.

edit: greska i ovde, za single player

The game stores the last two zones you've been in. If you visit a 3rd zone, the first zone will re-roll.

3. lan - mislim da je sve isto kao pod 2., samo sto je lan u pitanju :D

edit: izeditovao sam malo, pa pogledaj ponovo ako si citao pre edita, a sasvim moguce da je ovde bolje objasnjeno :D ili ovde.

Edited by Mr. Nobody
  • Upvote (+1) 1

:-)

Link to comment
Share on other sites

Е, свака ти дала:)

Сад ми је јасно скроз. Значи ако оћу да се ''дијаблатам'', могу да играм рецимо сингл, пређем боса, па ако оћу поново, изађем, узмем истог лика, али чекирам лан/интернет, креирам игру за себе и ставим рерол.

Ако играм са Перицом и дођемо до другог акта код оног тамо дрвета, изађем из игре, узмем истог лика и одем на сингл, настављам исто од тог дрвета своје путешествије.

Само још да те питам за овај мапворкс, пошто је штуро објашњење на линку. Колико сам читао, кад завршим игру, имам две опције, једна је да кренем опет само теже (као у дијаблу нормал, најтмер и ти трипови), а друга је да одем у тај мапворкс, јел тако? У принципу, најготивније би било да обрнем игру пар пута док се не излевелујем скроз, па онда да одем у мапворкс? У ствари, највише ме интересује да ли је тај избор реверзибилан, тј. јел могу ја из мапворкса да одем опет код то двоје и да бирам?

И шта је тачно мапворкс, прочитао сам и капирам да је као неки портал за ранове, да се тако изразим. Ако је тако, лол, до јаја:)

Фала још једном:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

kada zavrsis igre, dve su opcije, da:

1. ostanes tu gde jesi, obilazis dandzne koje si ocistio, jelte, a koje su se same rerolovale, ili rerolujes preko multija

2. kreces ispocetka sve, samo teze ("new game +", pa posle toga "new game ++", i tako dalje), to je diablo najtmer teror hel trip

e sad, nezavisno od ovoga i na kom levelu tezine igras, mozes da koristis mapworks. a do toga dodjes tako sto prvo predjes igru:

Defeat the Netherlord on any difficulty settin (poslednji boss)

Return to Minehead.

Talk to the Automaton.

Portal opens, giving you access to the Mapworks.

Talk to Compass the Map Seller.

Purchase a Map.

Access the Map Selector.

Select Map, and enjoy the hunt!

na mapi ti pise za koji su lvl prilagodjene (tipa, ime mape (lvl 66-75)), pa ti onda kupis mapu koja odgovara tvom levelu i to je to.

ovde je bolje objasnjeno

The Mapworks allows players the ability to buy random generated maps, with varying degrees of difficulty, to adventure through and find more rare treasures.

u sustini, da, portal za ranove :D

Edited by Mr. Nobody
  • Upvote (+1) 1

:-)

Link to comment
Share on other sites

U Mapworks se ulazi sa poslednjeg huba kad si već prešao, ako počneš NG+ moraš opet da pređeš da bi došao do Mapworks, ali! MW ima i mape do lvl 100 iako nisi u NG+ tako da možeš i tako da se leveluješ inače NG+ počinješ od prve mape, samo su mobovi lvl 51 a ti 4x-5x dokle si već dogurao u prvom prolazu - kapiram da možeš i da igraš mapworks do 100 pa onda da pregaziš NG+ u jednom sedenju :)

edit : Ulete noubadi sa detaljnijim infom! nice

Da napomenem samo da ng+ nije teži od nivoa na kome si prešao igru, samo su mobovi 51 kad ga počneš ali si ti već sabio skill/gear krivu i manji su challenge nego kad si lvl 1 - ne znam kako postane kasnije, bilo bi kul kad bi mogao da NG+ počneš i na većoj težini

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Аха, а ако одем у мапворкс, па се вратим, па узмем нг+, немам мапворкс док прелазим опет? Мислим, то није нешто што ја ''имам'' него се баш налази на крају и онда ''док сам на крају игрице'' ја могу да се мапворксујем?

Јој ћоеће који ендлес грајнд фан!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

bacio me šek u žbun sad, tako da bolje da potvrdi/opovrgne to neko drugi ko zna. ja sam mislio da, i ako počneš ng+, i dalje možeš da pristupiš mapworksu kroz waypoint portale.

edit: evo, ovde nešto pričaju o tome

i dajte stimove vi koji ste kupili igre, jebo vas ja :D

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao Outlandera par nivoa na Elite u udario u zid u prvoj instanci, jednostavno nemaš ni dmg, ni health ni mane da pobiješ sve što se navrzne odjednom na tebe, pet pomaže siroma al više beži nego što se bije, jedino da mu napucam opremu od prijeđašnjih likova (jel shared stash dostupan među nivoima težine?) pa da krenem polaaaaaako da drobim, čist mazohizam jebote :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

taj fazon, veteran je taman toliko zahtevan da moras da razmisljas o heltu i kajtovanju (ako si outlander, a ja jesam!).

mene skenjalo par puta kad htedoh da se udaljim od bossa, a ekran pun mobova, pa sam umesto da bezim, krenuo da pucam na cudovista.

zaginuo sam 2-3 puta jer sam usao u neki dungeon i fajtovao bossa koji me nuke-ovao nekim sranjem =C

lvl 25 outlander, koristim dva pistolja. shotgonne (:D) je do jaja za AOE i knockback, crossbow mi se najmanje svidja. jeste range kul, ali mi pistolji dosta vise dps-uju.

execute ftw!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...