Jump to content

Najavljen referendum


Referendum o buducnosti  

131 members have voted

  1. 1. EU ili Kosmet?

    • EU
      31
    • Kosovo i Metohija
      75
    • Necu glasati
      25


Recommended Posts

To mozda u tvojoj glavi je tako, Beograd drzi ceo Novi Sad, drzi ga u saci bukvalno, ja kada vadim pasos,licnu i saobracajnu sve mora u BG da ide ( sta koj ikurac mora da ide kada sve to moze u Novom Sadu da se odradi ) znaci za sve se BG pita, i to nije dobro i narod to vidi i ato i hoce da se separatise zbog loseg zivota i nameta koji BG uspostavlja. Ako mi zivimo dobro, mene boli kurac neka je i Seselj na vlasti ako ce mi deca ziveti dobro.

лол, пасоши су проблем... а ја мислио новци. е па не може НС да издаје пасоше. можда да преселимо престоницу у НС, можда бисте се коначно искулирали... није ни Крагујевчанину проблем што му се пасош ради у Београду, али јесте теби. или ниси искрен или се ниси добро изразио.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

лол, пасоши су проблем... а ја мислио новци. е па не може НС да издаје пасоше. можда да преселимо престоницу у НС, можда бисте се коначно искулирали... није ни Крагујевчанину проблем што му се пасош ради у Београду, али јесте теби. или ниси искрен или се ниси добро изразио.

i shta ce se promeniti posle jedne ovakve diskusije? niko nikoga nece ni u shta ubediti, samo ce novosadjanin vishe biti u fazonu separatisanja, a beogradjanin vishe u fazonu "pa nismo mi krivi"

bash me zanima koja bi bila reakcija beogradjana da sve pare idu ovde i da moraju vamo da vade pasosh :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

па брате Лаже, ти ниси глуп, ниси неки рендом паор којем можеш да продајеђш празне приче. још сам раније написао да је МЕНИ мука од ове власти у Београду. и од ове државе. само сматрам да није решење да се распарчавамо. сви мисле да ће да буде боље ако одеш, а онда видиш да то није тако. па погледај Македонију, јеботе. 20 година сами, нису имали ни бомбардовање ни санкције, али су и њима говорили да их Београд пљачка, па где су сад?

падати на сепаратизам и упирати у кривца ради скривених циљева је познато у разбијању неке земље, жалосно је кад се паметни на то поприме.

кад би се смањила администрација, свима би било боље. и оном у Сомбору и оном у Владичином хану. хајде да се за то заједно изборимо. па погледај екс-ју републике. у збиру имају 10х више администрације него што су имали као СФРЈ. и наравно сви су пропали.

али неееее... хоћу заставу, грб, химну, академију, амбасаде, ја сам нешто посебно... то ничему не води. по чему је становник Војводине бољи од било кога у Србији? и зашто само Војводина има још један ниво власти? јесте ли се икад запитали је ли то поштено према Србији? или вас за Србију заболе курац, тј. за све ван вашег села...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne seri LaG, dodjes u SUP predas papire, sacekas da se istampa i dodjes u taj isti SUP u NS i pokupis sosku. Sta je bitno gde se radi?

Drale, objasni onom, jer mene mrzi, tih 7%, BDP jer ocigledno zivi u zabludi da Vojvodina "vuce" Srbiju.

Edited by SIN
Link to comment
Share on other sites

па брате Лаже, ти ниси глуп, ниси неки рендом паор којем можеш да продајеђш празне приче. још сам раније написао да је МЕНИ мука од ове власти у Београду. и од ове државе. само сматрам да није решење да се распарчавамо. сви мисле да ће да буде боље ако одеш, а онда видиш да то није тако. па погледај Македонију, јеботе. 20 година сами, нису имали ни бомбардовање ни санкције, али су и њима говорили да их Београд пљачка, па где су сад?

падати на сепаратизам и упирати у кривца ради скривених циљева је познато у разбијању неке земље, жалосно је кад се паметни на то поприме.

кад би се смањила администрација, свима би било боље. и оном у Сомбору и оном у Владичином хану. хајде да се за то заједно изборимо. па погледај екс-ју републике. у збиру имају 10х више администрације него што су имали као СФРЈ. и наравно сви су пропали.

али неееее... хоћу заставу, грб, химну, академију, амбасаде, ја сам нешто посебно... то ничему не води. по чему је становник Војводине бољи од било кога у Србији? и зашто само Војводина има још један ниво власти? јесте ли се икад запитали је ли то поштено према Србији? или вас за Србију заболе курац, тј. за све ван вашег села...

i opet - ne pricham k

ako je meni vec generalno kako bi se ljudi ponashali...

meni ni iz dzhepa ni u dzhep, a pogotov nemam mnogo toga da razmishljam o politici kada nemam finansijskih poteshkoca. ali kada ljudi nemaju para, treba im nekoga da krive. ovako je najlakshe reci "Evo ti si kriv" a taj neko uvek mozhe da kazhe "ajde ne seri" kao shto vi sada govorite - i shta ce se postici? treba nam ili doktrina neka, ili promena sistema.

SIN ne pali se :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Separatisticke ideje i teznje su samo posledica onoga na cemu se vredno radi mnogo godina. Seme razdora u jedan narod mozes posaditi samo kada si jako dobro "obradio zemlju" , drugim recima vaspitali su nas da je ispravno gledati samo sebe i svoje dupe, kultura materijalizma i samoljublja je jako prisutna kod mladih ljudi dok vlada odsustvo pripadnosti jednom narodu kao i sloge i kolektivizma, na sve to dodas siromastvo i eto savrsene podloge da se narod zavadi izmedju sebe umesto da se regrupise i krene na pravog neprijatelja.

Problem je sto je pravo resenje mukotrpan posao od barem 20-30 godina (koliko je i trajalo pravljenje podloge za taj separatizam) a kada uzmemo faktore gore napisane i mind-set jednog takvog coveka, lakse ce zagristi udicu o boljem zivotu za 2-3-4 godine nego pravog preporoda u koji vise ni ne veruje.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

i shta ce se promeniti posle jedne ovakve diskusije? niko nikoga nece ni u shta ubediti, samo ce novosadjanin vishe biti u fazonu separatisanja, a beogradjanin vishe u fazonu "pa nismo mi krivi"

bash me zanima koja bi bila reakcija beogradjana da sve pare idu ovde i da moraju vamo da vade pasosh :)

Upravo kao sto Lagisa kaze, mislim ja sam naveo samo neke primere a ima ih zilion. Odma se hvatas ko pijanica za flasu.

Ne seri LaG, dodjes u SUP predas papire, sacekas da se istampa i dodjes u taj isti SUP u NS i pokupis sosku. Sta je bitno gde se radi?

Drale, objasni onom, jer mene mrzi, tih 7%, BDP jer ocigledno zivi u zabludi da Vojvodina "vuce" Srbiju.

Ne treba ti meni vise nista da objasnjavas, dosta si se potrudio.

Link to comment
Share on other sites

i opet - ne pricham k

ako je meni vec generalno kako bi se ljudi ponashali...

па свима је јасно како би се грађани понашали, није то квантна физика. чак видимо како се понашају. и не само код вас.

како ћеш ти да се понашаш је битно. како се ја понашам. како се понаша неко коме је све јасно. такви људи не би смели да имају следећи став

meni ni iz dzhepa ni u dzhep, a pogotov nemam mnogo toga da razmishljam o politici kada nemam finansijskih poteshkoca.

такав став ружно говори о теби. бар из два разлога.

прво, што је себично.

и друго, зато што тролујеш, јер ако те нешто не интересује, шта имаш да објашњаваш онима које итекако интересује.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu narod je vecinski kriv jer je glasao za ova govna i ovakvo vodjenje zemlje, govorili ste da komunizam ne valja e pa za vreme njega se bolje ( istinski receno ) zivelo. Vi se sada kurcite sa cime hocete ali to vas nece dovesti do cilja a to je bolje sutra i danas za nas sve.

Edited by Barba
Link to comment
Share on other sites

Upravo kao sto Lagisa kaze, mislim ja sam naveo samo neke primere a ima ih zilion. Odma se hvatas ko pijanica za flasu.

Ne treba ti meni vise nista da objasnjavas, dosta si se potrudio.

Pa to sam i napisao, treba Drale, a ne ja, samo je pitanje hoces li razumeti posto do sada nisi nista. :C

You went full Marmen on RUR. Never go full Marmen. Mada mislim da je Marmen otisao half Dino.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu narod je vecinski kriv jer je glasao za ova govna i ovakvo vodjenje zemlje, govorili ste da komunizam ne valja e pa za vreme njega sebolje istinski zivelo. Vi se sada kurcite sa cime hocete ali to vas nece dovesti do cilja a to je bolje sutra i danas za nas sve.

тешко да би нас комунизам поново довео до оног живота. надам се да не морамо да улазимо у ту причу.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

тешко да би нас комунизам поново довео до оног живота. надам се да не морамо да улазимо у ту причу.

Znas kako problem je su svesti naseg naroda i to je to, zasto Slovenac da zivi bolje jer oni imaju drugaciju svest i drugaciji pristup, mi imamo vece resurse od njih a opet smo najjadniji.

Kada je Tile bio bolje je bilo nego sada, kada je Ante Markovic bio bilo je bolje, samo kada su Nasi na vlasti nikada nije bilo dobro. Ovo su cinjenice i to je tako.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Da ako gledas da je Srpska istorija pocela od Tita >.>

Generalno se svuda bolje zivelo posle drugog svetskog rata, svi su bili prijatelji, krediti na sve strane, pomoci, donacije itd... onda su dosle 80te gde je sve polako krenulo niz brdo.

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

такав став ружно говори о теби. бар из два разлога.

прво, што је себично.

и друго, зато што тролујеш, јер ако те нешто не интересује, шта имаш да објашњаваш онима које итекако интересује.

zashto je to sebichno? shta ja mogu da promenim? shta ti mozhesh da promenish? shta ti mozhesh da promenish prichom o tome na ruru? zashto ne bih smeo da pricham o nechemu o chemu imam mishljenje? odakle ove izjave?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Kada je Tile bio bolje je bilo nego sada, kada je Ante Markovic bio bilo je bolje, samo kada su Nasi na vlasti nikada nije bilo dobro. Ovo su cinjenice i to je tako.

да Србија није доживела Тита и Анта Марковића, ДА ВИДИШ ШТА БИ ТЕК БИО ЖИВОТ.

одмори сад мало опет.

:)

zashto je to sebichno? shta ja mogu da promenim? shta ti mozhesh da promenish? shta ti mozhesh da promenish prichom o tome na ruru? zashto ne bih smeo da pricham o nechemu o chemu imam mishljenje? odakle ove izjave?

говорим како на овом конкретном топику испадаш тако.

могу да глумим фацу и да дођем и да кажем како ја нешто знам, иако ме у ствари не интересује и како нико ништа не може да промени и да је народ глуп и да је то тако или могу да кажем каква је гола истина, па нек моји саговорници одлуче да ли ће да буду глупи или не.

себична је твоја гордост.

рекао си да те политика не интересује јер имаш новца. а онда си нам објашњавао шта ће све да се деси и зашто и како је све свеједно срање. то није лепо, како ја то видим.

троловање је твоје испишавање по нама на овај начин.

бај ол минз изрази своје мишљење о ономе шта те интересује.

едит:

и све ово не значи да те не волим и даље.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

trolovanje je glumljenje retarda da bi nekoga iznervirao.. gde sam ja ovde glumio retarda i govorio shta ne mislim?

politika me ne zanima jer nemam finansijskih poteshkoca sam rekao u kontekstu toga kako funkcionishe prosechan srpski mozak (tj socijalistichki mozak) a to je da kada imash para onda cesh trazhiti krivca i to je uglavnom neko u koga cesh da uperish prst i kazhes "E ZBOG NJEGA NEMAM PARA". zato se vecina ljudi u srbiji i zanima za politiku, a u normalnim drzhavama (gde postoji mogucnost da se utiche) ljudi se bave da bi eventualno uticali. moj utisak je da su svi politichari na nashem podneblju ista govna, s tim shto ce u nijansama jedni biti bolji za jedne a drugi za druge. samim tim ce se, i ako se desi odcepljenje, samo promeniti neshto na karti a mi cemo i dalje biti jadni, ili josh jadniji. ovo je takodje mishljenje koje imam. nigde isto nisam rekao da je narod glup vec da ce prosechan gradjanin, zbog toga i toga, videti stvari nekako. i dalje ne razumem gde izvlachish sve ovo...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

да Србија није доживела Тита и Анта Марковића, ДА ВИДИШ ШТА БИ ТЕК БИО ЖИВОТ.

Predratni Miškovići bi nastavili da eksploatišu sirotinju da im radi 12 sati dnevno za kikiriki bez ikakvog izgleda za plaćenu penziju jednog dana kad onemoćaju, nastavila bi da studiraju samo buržujska deca, a puč bi umirao od gripa jer ne bi imao para za lekare? Jebote ne mogu da verujem kakve ti priče prodaješ, ko da se obraćaš deci ovde :(

Link to comment
Share on other sites

trolovanje je glumljenje retarda da bi nekoga iznervirao.. gde sam ja ovde glumio retarda i govorio shta ne mislim?

politika me ne zanima jer nemam finansijskih poteshkoca sam rekao u kontekstu toga kako funkcionishe prosechan srpski mozak (tj socijalistichki mozak) a to je da kada imash para onda cesh trazhiti krivca i to je uglavnom neko u koga cesh da uperish prst i kazhes "E ZBOG NJEGA NEMAM PARA". zato se vecina ljudi u srbiji i zanima za politiku, a u normalnim drzhavama (gde postoji mogucnost da se utiche) ljudi se bave da bi eventualno uticali. moj utisak je da su svi politichari na nashem podneblju ista govna, s tim shto ce u nijansama jedni biti bolji za jedne a drugi za druge. samim tim ce se, i ako se desi odcepljenje, samo promeniti neshto na karti a mi cemo i dalje biti jadni, ili josh jadniji. ovo je takodje mishljenje koje imam. nigde isto nisam rekao da je narod glup vec da ce prosechan gradjanin, zbog toga i toga, videti stvari nekako. i dalje ne razumem gde izvlachish sve ovo...

добро, нисам разумео значење тога "имам новца не интересује ме политика", повлачим шта сам рекао у вези са том констатацијом.

али, Лаааааг... ја све то знам, шта је и како је. и знам да је Војводина трекована за независност. лепо је што ти, који живиш тамо само потврђујеш оно што ми у Београду годинама причамо: да сепаратизам у Војводини јача.

и ако све то знаш, је ли ти испод части да кажеш људима које познајеш, кад крену тако да лупетарају, како заправо ствари стоје.

и шта предлажеш да се рашчисти политичка сцена? шта уопште предлажеш?

око овога да ли су сви исти, не бих поново. замара ме.

Predratni Miškovići bi nastavili da eksploatišu sirotinju da im radi 12 sati dnevno za kikiriki bez ikakvog izgleda za plaćenu penziju jednog dana kad onemoćaju, nastavila bi da studiraju samo buržujska deca, a puč bi umirao od gripa jer ne bi imao para za lekare? Jebote ne mogu da verujem kakve ti priče prodaješ, ko da se obraćaš deci ovde :(

Краљевина Србија би постала члан ЕУ пре 50 година, а данас бисмо били испред многих у Европи.

едит:

ово је пре за WW2 šbbkbb

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...