Jump to content

Turisticka poseta Beogradu (i jos par pitanja)


Recommended Posts

U oktobru bi trebala da mi dodje drugarica iz Moskve. Doci ce u Beograd pa me zanima sta bi se moglo i trebalo videti pri poseti Beogradu i okolini.

Takodje me zanima koja je najbolja opcija za smestaj i gde bi taj smestaj trebao biti s obzirom na svrhu posete.

Naravno, bitna stavka je i izlazak zato sto dolazi na vikend. S obzirom da ona nije odavde, a da ja nisam bas za neke turbo folk splavove, koje je najbolje mesto za izlazak?

Gledao sam malo po raznim sajtovima, ali me zanima i vase misljenje.

Link to comment
Share on other sites

kafana znak pitanja je prva stvar koja meni pada na pamet, a kosancicev venac je mnogo lep u jesen

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ако ниси у гасу сплавова и слично можете на "Лађу" да одете. Ако буде лепо време. Не знам какви су хостели по граду. Знам да су хотели поскупи...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

strancima su uvek interesantne nase kafane, pogotovo one boemske

predlazem kafane u skadarliji i gardosu (stari zemun)

moj predlog "tri sesira" u skadarliji i "saran" u munzeu, ali neces pogresiti gde god odes :>

imas i one "fensi kafane", da se tako izrazim, gde je dobar provod i izlazi mladja ekipa, tu predlazem kafanu "korcagin" i "malu macu"

rok i pop imas u casini na terazijama, pored meka, ok mesto

rok u chorba kafeu (kafe bore corbe HE)

od splavova kapiram da bi ti bio dobar sound, fensi mesto, a pusta se neki elektro kurac, stvarno ne znam koji je zanr u pitanju, al dobro je :)

mozes da posetis i splav cruise (kruz) u bloku 70, vikendom radi do 2 i tu su ti najbolji kokteli u gradu

problem u bg-u ti je sto ti za sve treba rezervacija, pogotovo vikendom, mada ako izlazite samo vas dvoje, mozda nece ni trebati

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ако ћеш аутентичне биртије одведи је у "Паун" иза главне аутобуске станице или мало даље према реци С.У.Р. "Мими", код чика Радета :)

едит:

Људи се куну "Корчагин". Али откако је како сам чуо малдунац преузео посао од старог оно мени личи на црногорско и провинцијско окупљалиште. Зањи пут тамо нас је лик исцимао око стола, иако сам резервисао и платио неку конзумацију за то, типа: "Момци, мало вас је, да ја вама вратим паре или да седнете онамо?", и показао столић за карафиндел 2м од музике. "Ту су вам пичке ту вам је музика", рече. То што смо објаснили да ће бити још троје људи није допрло до њега. Навалио за мали сто и једва смо добили сто за четворо. Није ми баш јасна политика. После је двема рибама вратио паре за резервацију и надувао их. Треба ли нас 20 да дође у 20х да будемо примљени или шта. На страну што је мјуза била сморила.

Али као што рекох људи се куну у место. Можда сам ја био забо лошу смену :)

А Скадарска би могла да буде ОК јер је и даље лето. Ми смо зими волили неке ликове и три шешира и тамбураши су свурали "Медо Брундо" ... Сморио сам се на крају. Ни клопа није била нешто спец, само је било скупо.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

treba da provališ šta riba otprilike očekuje i hoće da vidi. ako je iz ekipe koja je gledala kusturicu i očekuje piliće i svinje po ulicama, odvedi je na ciganski splav pa na povetarac (makar englezi svršavaju na ovu kombinaciju). ako nema pojma šta je čeka, ili ako ima iole realnu sliku o beogradu, jedan dan je odvedi u kafanu sa tamburašima a drugi na neki rejv.

što se kafana tiče, mislim da je zemun bolji od skadarlije, autentičniji je svakako i nema toliko turista.

što se tiče rejva, najbolje bi bilo da se poklopi dolazak sa nekim gostovanjem i sl. pošto su jesenje i zimske klupske večeri često sranje. splavovi verovatno neće više raditi.

što se smeštaja tiče, privatna soba u hostelu, to košta tipa 25e za noć. spavaonice su jeftinije ali onda nema šanse da prcaš a i uvek neko hrče.

Link to comment
Share on other sites

neces pogresiti ako je odvedes na deo munze keja kod sarana. ono je sad prelepo.

uglavnom za vikend slabo moze da se dozivi bgd. ja da mi dolazi tako neko iz inostranstva vodio bi ga u jedan skriveni wc u zgradi u vasinoj gde si ubek mogao da njaske u gradu like a bauss, i oluke po gradu gde je zgodno da se stekuje rakija za vecernje izlaske. onda obavezno savski kej, zemunski kej, kalis i deo oko bdp-a

onda definitvino kajblo, pa bosnograd ( tamo granica munze nbgd u dzona kenedija),

jebote kako je u stvari bgd gradina savršena tek sad kapiram :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zemun, naravno. Zapravo, rece ti lepo Ivan da najvise zavisi od nje, sta ocekuje i sta hoce. Zavisi dosta i od vremena kakvo ce biti tada. Ako bude lepo vreme, za setnju makar, oktobar ume da bude fanjebenotastican. Kalis u svakom slucaju, pogled na Usce je nesto sto bi morao da joj pokazes. Setnja od Kalisa, preko Kosancicevog venca (nekoliko ok kafica u interesantnom ambijentu), preko Brankovog, pa dole sa mosta na Kej, preko Usca uz obalu sve do zemunskog keja (sredjeno setaliste, lepa priroda, pogotovo u jesen), pa kejom sve do Gardosa i tog boemskog dela grada ispod. Tu se nalazi i pomenuti Saran, ali i jos desetak kafica/restorana/klubova za raznoraznu klijentelu. Iznad tog dela uz Dunav, nalazi se i sama gardoska kula, sa jednim ili dva restorana/kafica i jos jednim nezaobilaznim vidikovcem. Na Gardosu se nalazi i mozda najlepse groblje u ovom delu sveta, citiram Ruse koji su ga jednom prilikom posetilli sa ekipom mog starijeg buraza, ako se lozi na rustiku i vizulene dozivljaje. Inace je Beograd, pogotovo siri centar i Zemun, jako zahvalan za te setnje. Dosta mesanih stilova, stare gradnje, zanimljivih ulica i fasada. Ja se i dan danas lepo iznenadim u nekoj setnjici, kad otkrijem neku zgradu ili fasadu koju nisam primetio ranije. Plus je BG takav da moze lako da se desi da u toku takvih setnji naidjete na neku akciju, da vas neki ljudi uvuku u svoje zezanje ako ste zaitneresovani, i slicno.

Za smestaj je najbolje neki hostel. Ima ih u BG-u sada poprilicno pa to ne bi trebalo da bude problem.

Link to comment
Share on other sites

ruzno je i prosto sramotno reci, ali skadarlija je postala kic da sisaju japance. Sbve je gora klopa, sve je skuplje, a plus bi mogli i one fasade da srede.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ona dolazi prvenstveno zbog mene, ali sam ja hteo da malo vidi Beograd, bice mi puno da sprcam celu noc i dan.

Definitivno cu probati jedan od Alfinih predloga sto se tice izlaska, Ramirezov sto se tice setnje po kalisu.

Kontam da ce jedno vece pasti neka fina kafanica, a drugo neki klub. Ako splavovi ne budu radili, koji klub preporucujete? Upravo mi je javila da je to onaj vikend 12. oktobra tako da ne mozemo poklapati sa nekim gostovanjem.

Link to comment
Share on other sites

Ladja radi samo jos jedan vikend, onda se ta ekipa seli tamo ispod Vuka. Ista muzika, isto sve, samo drugacija lokacija. Sad je i fino sredjeno tamo.

Ni KST vise nije rupa kakva je bio, renovirali su cak i onaj horor WC, nema vise cucavaca. A zavisnosti od veceri moze i da se potrefi neka fina muzika.

Ostalo je klasika vec, Povetarac (mada je po meni prevelika guzva kad nije na otvorenom), KC Grad, ali sve zavisi od toga kakvu bi ona muziku da slusa. Mozda joj bas i lezi nesto a la Tjub/Plastik.

Link to comment
Share on other sites

Ni KST vise nije rupa kakva je bio, renovirali su cak i onaj horor WC, nema vise cucavaca. A zavisnosti od veceri moze i da se potrefi neka fina muzika.

Женски који плави је био заштитни знак КСТ-а. Није то то више.

:)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...