Jump to content

bezobraznost


Recommended Posts

Ајој. Код нас је под један то претерано на другу страну, а овде се расправља о убадању људи у самоодбрани, мислим, тотално је то некако депласирано кад се погледа наш закон о прекорачењима нужних одбрана и прекомерним силама и тим срањима.

Они који причају о самоодбрани морају да схвате да рецимо ако ја дођем са ножем да те кољем, ти се измакнеш а ја те посечем по рамену, а ти одреагујеш тако што ме упуцаш у вугла (својим регованим пиштољем) док радиш Нео ескиважу, постоји могућност да најебеш опако јер си одговорио зајебаније него што сам те ја напао. Глупо? Да. Али тотално небитно да ли је глупо или није.

Шаљиво речено, смеш да ме убијеш малтене једино ако ја тебе убијем првог:)

Тако да приче о угрожавањима, вештачењима о намери нападача и тим срањима, не пију воду баш најбоље.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je velicina napadaca bitna, mislim realno ko moze da odvali takvu glupost...? Oces da te upoznam sa likom sa Tasha, profi vaterpolistom, koji bi te bez ikakve sumnje ubio sa par udaraca u glavu? Nemoj da zavaravas sebe da su likovi koji bodu picke, jer upravo je suprotno - likovi koji krecu pesnicama su picke. Zasto? Zato sto oni uvek prvo procene, sto znaci da skoro nikada i ne napadaju jace od sebe. Sta sad, ja se sa ribom vracam iz kluba, ti na ulici sa ortacima krenes da prozivas bez potrebe, ja vratim na prozivku, ti sa ortacima krenes pesnajom, i ocekujes da ja ispratim "tvoja pravila igre"...?

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je velicina napadaca bitna, mislim realno ko moze da odvali takvu glupost...? Oces da te upoznam sa likom sa Tasha, profi vaterpolistom, koji bi te bez ikakve sumnje ubio sa par udaraca u glavu? Nemoj da zavaravas sebe da su likovi koji bodu picke, jer upravo je suprotno - likovi koji krecu pesnicama su picke. Zasto? Zato sto oni uvek prvo procene, sto znaci da skoro nikada i ne napadaju jace od sebe. Sta sad, ja se sa ribom vracam iz kluba, ti na ulici sa ortacima krenes da prozivas bez potrebe, ja vratim na prozivku, ti sa ortacima krenes pesnajom, i ocekujes da ja ispratim "tvoja pravila igre"...?

Ама није поента ко шта мисли о томе, већ је поента да ако ''не испратиш правила игре'' - најебо си. По закону. Нашем. Важећем. А најебо си и у већини случајева и кад ''испратиш правила игре''. Није прича да ли и колико је то готивно, него каква је актуелна поставка ствари у закону.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je velicina napadaca bitna, mislim realno ko moze da odvali takvu glupost...? Oces da te upoznam sa likom sa Tasha, profi vaterpolistom, koji bi te bez ikakve sumnje ubio sa par udaraca u glavu? Nemoj da zavaravas sebe da su likovi koji bodu picke, jer upravo je suprotno - likovi koji krecu pesnicama su picke. Zasto? Zato sto oni uvek prvo procene, sto znaci da skoro nikada i ne napadaju jace od sebe. Sta sad, ja se sa ribom vracam iz kluba, ti na ulici sa ortacima krenes da prozivas bez potrebe, ja vratim na prozivku, ti sa ortacima krenes pesnajom, i ocekujes da ja ispratim "tvoja pravila igre"...?

Naravno da nije bitna velicina "NAPADACA" (moram ovo pod navodnicima posto se raspravljalo o velicini polnog organa pa da ne bude zabune ..Ja sam gledao tucu dva lika od kojih prvi jedva 1 metar i oko 65 cm a drugi 2 metra 05 cm...Malac ga slozio samo tako,zad'o mu prvi dobar udarac i tuca je odmah u startu bila resena..Nemoj ti sam sebe da zavaravas da si cool lik ako vadis bodez na ljude i ubadas kao kreten..Kako ja da znam da li si ti jaci od mene,ako mi stanes na zulj i ako me dovedes u situaciju da i padne roletna ,krenucu na tebe pa makar imao 3 metra (To se zove..imati muda)...A o ovome u vezi ortaka ,ribe i ostalih sranja ne zelim uopste da razgovaram jer je poredjenje izuzetno glupo..

edit: uleteo dule

Opet edit : Drugara mog je na poslu gde radi napao covek zbog nekih sitnih razmirica,ovaj je hteo da prica sa njim a taj drugi sa nozem je sedeo i jeo..Tip je na kraju ustao i krenuo na coveka nozem a ovaj drugi nije imao apsolutno nista..Odmah nakon incidenta covek je pozvao policiju,patrola dosla napravila uvidjaj na sudu je covek osudjen na 30 dana robije + dobio je automatski otkaz zbog napada nozem i pokusaja ubistva..To je ono sto ja pricam,ti cim izvadis noz na coveka to je automatski pokusaj ubistva..

Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

Они који причају о самоодбрани морају да схвате да рецимо ако ја дођем са ножем да те кољем, ти се измакнеш а ја те посечем по рамену, а ти одреагујеш тако што ме упуцаш у вугла (својим регованим пиштољем) док радиш Нео ескиважу, постоји могућност да најебеш опако јер си одговорио зајебаније него што сам те ја напао. Глупо? Да. Али тотално небитно да ли је глупо или није.

Шаљиво речено, смеш да ме убијеш малтене једино ако ја тебе убијем првог:)

Тако да приче о угрожавањима, вештачењима о намери нападача и тим срањима, не пију воду баш најбоље.

evo opet, iako je ciga kačio pre par strana - http://sr.wikipedia....r/Нужна_одбрана

Ako sam ja ovo dobro protumačio, ovaj tvoj slučaj sa neo eskivažom i pucanjem u vugla je čista "nužna odbrana", pozivam se na 4. tačku, "да је напад истовремен"

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije bitna velicina "NAPADACA" (moram ovo pod navodnicima posto se raspravljalo o velicini polnog organa pa da ne bude zabune ..Ja sam gledao tucu dva lika od kojih prvi jedva 1 metar i oko 65 cm a drugi 2 metra 05 cm...Malac ga slozio samo tako,zad'o mu prvi dobar udarac i tuca je odmah u startu bila resena..Nemoj ti sam sebe da zavaravas da si cool lik ako vadis bodez na ljude i ubadas kao kreten..Kako ja da znam da li si ti jaci od mene,ako mi stanes na zulj i ako me dovedes u situaciju da i padne roletna ,krenucu na tebe pa makar imao 3 metra (To se zove..imati muda)...A o ovome u vezi ortaka ,ribe i ostalih sranja ne zelim uopste da razgovaram jer je poredjenje izuzetno glupo..

edit: uleteo dule

Glup si ko kurac

  • Upvote (+1) 6
  • Downvote (-1) 13
Link to comment
Share on other sites

Чекај бре Астора, идеш сад и ти у крајност. Не постоје џабе категорије у боксу. И то чак нису ни на десетак кила већ на фазон 5-6.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Glup si ko kurac

Ti ces da mi kazes ?

Чекај бре Астора, идеш сад и ти у крајност. Не постоје џабе категорије у боксу. И то чак нису ни на десетак кила већ на фазон 5-6.

U pravu si

Edited by Astora
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

evo opet, iako je ciga kačio pre par strana - http://sr.wikipedia....r/Нужна_одбрана

Ako sam ja ovo dobro protumačio, ovaj tvoj slučaj sa neo eskivažom i pucanjem u vugla je čista "nužna odbrana", pozivam se na 4. tačku, "да је напад истовремен"

Ја мало драмим ради ефекта, али у основи, оно што причам је тачно. Погледај ставку три за испуњење услова.

Ако ти извадиш ножекању и кренеш да трчиш према мени, ја кажем ''у јеботе'' и оверим те у вугла, постоји могућност да ми кажу ''брате што га ниси упуцо у ногу'' или ''да ли си сигуран да је баш хтео да те рокне, можда би стао на пола метра испред тебе јер је хтео да те заплаши'' и сличне небулозе. Код нас много полажу на то да су апсолутно-лутно сигурни да ли је левел одбране одговарао левелу напада. Тако да малтене увек могу да кажу ''а откуд знаш да је он хтео то што си ти мислио''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je velicina napadaca bitna, mislim realno ko moze da odvali takvu glupost...? Oces da te upoznam sa likom sa Tasha, profi vaterpolistom, koji bi te bez ikakve sumnje ubio sa par udaraca u glavu? Nemoj da zavaravas sebe da su likovi koji bodu picke, jer upravo je suprotno - likovi koji krecu pesnicama su picke. Zasto? Zato sto oni uvek prvo procene, sto znaci da skoro nikada i ne napadaju jace od sebe. Sta sad, ja se sa ribom vracam iz kluba, ti na ulici sa ortacima krenes da prozivas bez potrebe, ja vratim na prozivku, ti sa ortacima krenes pesnajom, i ocekujes da ja ispratim "tvoja pravila igre"...?

Potpuno si izignorisao ono sto sam ti napisao na prosloj strani, dakle jos jednom

Ako na pesnicu napadaca ti potegnes noz, to ti je brate hevi prekoracenje granica nuzne odbrane i ti ces se zajebati masno, zato sto nema sanse da ces dokazati da si bio zivotno ugrozen zbog toga sto je neko krenuo na tebe golim rukama.

Ne samo da ti takvo prekoracenje granice nuzne odbrane nije osnov za iskljucenje protivpravnosti, vec predstavlja samo osnov za fakultativno (mozdaa) ublazenje kazne, dakle ti si po difoltu kriv i odgovaraces.

Umesto uzvracanja na takav neprimeren nacin (nozem na pesnicu), uvek ti je bolja opcija da pobegnes od nasilnika (inb4 picka lol), osim ako nisi sateran u corsokaku i to je ono sto ce prvo od tebe traziti i zbog cega ce ti napakovati na sudu, to je ono sto bi ti i prof. Drakulic rekao da si ga kojim slucajem pitao.

Ono sto je tebi dozvoljeno, jeste da u odbrani primenis silu koja je neznatno jaca od sile koja ti preti, a taman je dovoljna da spreci opasnost po tebe.

5% mozda jaca, matematicki gledano i kada bi uopste tako egzaktan fazon bio primmenljv u svakoj situaciji, ali je generalno taj komparativni metod u kome se procenjuju napad i odbrana prisutan kod instituta nuzne odbrane. Sve preko tih 5% bi ti bilo prekoracenje nuzne odbrane, i to ti govorim cisto zato da izbacis iz glave taj trip da na pesnicu mozes potezati noz...

Link to comment
Share on other sites

Ја мало драмим ради ефекта, али у основи, оно што причам је тачно. Погледај ставку три за испуњење услова.

Ако ти извадиш ножекању и кренеш да трчиш према мени, ја кажем ''у јеботе'' и оверим те у вугла, постоји могућност да ми кажу ''брате што га ниси упуцо у ногу'' или ''да ли си сигуран да је баш хтео да те рокне, можда би стао на пола метра испред тебе јер је хтео да те заплаши'' и сличне небулозе. Код нас много полажу на то да су апсолутно-лутно сигурни да ли је левел одбране одговарао левелу напада. Тако да малтене увек могу да кажу ''а откуд знаш да је он хтео то што си ти мислио''.

brate dule, sad ja mogu tebi da napišem"kako ja da znam šta si ti mislio dok si pisao post"... ja sam pročitao "ти се измакнеш а ја те посечем по рамену,", i na to sam odgovorio. I evo, opet radiš ono što si zamerao ne znam kome pre par strana sa ovim "Ако ти извадиш ножекању и кренеш да трчиш према мени, ја кажем ''у јеботе'' и оверим те у вугла", to nije pisalo u onom tvom postu jebi ga, daj sad ti preciziraj šta si mislio pa da diskutujemo.

Dakle, u tom tvom prvom primeru primeru napad je već trajao dok je ovaj drugi istovremeno (ili približno*) vadio štoljpi...

*ovo približno je jako škakljiva stvar, to nam je jasno svima, i ne znam kako se to na sudu rešava i dokazuje.

Link to comment
Share on other sites

Ма брате, ја серњам и претерујем зато што оћу да бацим емфазис на то да је јако зајебано одбранити се, а извући се скроз законски, не дајем реалне примере за анализу шббкбб. Него оћу да кажем да ''ако он мени псује кеву и трчи према мени да ме бије песнајама, а тежи је од мене педес кила, па га ја одвалим сачмаром из гепека, то је океј јер сам се бранио, саставио би ме са земљом да је стиго до мене'' нема везе са животом.

Дајем примере а ла ''јуче сам јебо шездесет осам пута'', у фазону јебо сам пет пута, ал је то до јаја много пута:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ok sad, sad sam razumeo, al "kako ja da znam da li ti daješ realne primere ili ne" bar kada je ovo u pitanju :) prilikom te tvoje zajebancije, sasvim slučajno si naveo primer u kome se MOŽEŠ odbraniti zakonskim putem.

1. lik te ubada, ti istovremeno pucaš u njega - velike su ti šanse da se provučeš na sudu

2. lik trči ka tebi i reži, ti vadiš pištolj i pucaš - ideš u zatvor.

jel vidiš gde si sjebo i mene i sve, al dobro sad je jasno sve :)

Link to comment
Share on other sites

Ма брате, ја серњам и претерујем зато што оћу да бацим емфазис на то да је јако зајебано одбранити се, а извући се скроз законски, не дајем реалне примере за анализу шббкбб. Него оћу да кажем да ''ако он мени псује кеву и трчи према мени да ме бије песнајама, а тежи је од мене педес кила, па га ја одвалим сачмаром из гепека, то је океј јер сам се бранио, саставио би ме са земљом да је стиго до мене'' нема везе са животом.

Дајем примере а ла ''јуче сам јебо шездесет осам пута'', у фазону јебо сам пет пута, ал је то до јаја много пута:)

Od prilike je to ono sto sam ja hteo da kazem sa ovim postovima..Ovde cu i stati..Iziritiran sam sa onim plusom podrske kod posta "supyoyo" da je neko podrzao njegov post da sam ja glup ko kurac..Svaka cast tog supyoyo cu maksimalno da ignorisem ali bih voleo da znam ko je taj koji podrzava da i njega maksimalno ignorisem..Ne bavim se minusevima i plusevima i totalno su mi nebitni ali me iskreno iziritiralo ovo i pomalo razocaralo jer nisam ocekivao da ce neko samo na osnovu jednog posta da podrzava takav post..

Toliko od mene u vezi ove teme

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam te izignorisao PrimeAbuse, nego sam vec napisao da me pravne posledice ne interesuju mnogo u situaciji gde neko hoce da mi polomi glavu-kicmu-vilicu [:)] Ono sto znam, to je da nosenje samo po sebi nije kaznjivo, oko toga se vodila polemika na pocetku. A upotreba je toliko sirok pojam da i ne zelim da ulazim u neku dublju pravnu raspravu. Evo neki kazu da je potezanje noza automatski = pokusaj ubistva? OK, a pazi sad. Imamo snimak iz Decembra 2011 sa Niske pijace, gde su komunalni policajci prekoracili ovlascenje i napali starijeg prodavca pecenih bundeva, na sta je on odgovorio potezanjem noza. Kapiram da su svi vec videli taj snimak online. Isto imamo situaciju da je pijana Danijela Vranic u centru Beograda napala, tacnije pljunula i grebala patrolu policije, koja ju je zaustavila zbog bahate voznje. Ali u oba slucaja se terete za "napad na sluzbeno lice", iako je u prvom slucaju bilo potezanja noza - nema pokusaja ubistva kao krivicnog dela? Pa kako sad to...? [:p]

Link to comment
Share on other sites

Pa ok sad, sad sam razumeo, al "kako ja da znam da li ti daješ realne primere ili ne" bar kada je ovo u pitanju :) prilikom te tvoje zajebancije, sasvim slučajno si naveo primer u kome se MOŽEŠ odbraniti zakonskim putem.

1. lik te ubada, ti istovremeno pucaš u njega - velike su ti šanse da se provučeš na sudu

2. lik trči ka tebi i reži, ti vadiš pištolj i pucaš - ideš u zatvor.

jel vidiš gde si sjebo i mene i sve, al dobro sad je jasno sve :)

Па не, океј, али у моју одбрану, причало се о томе да ли идеш у творза ако избодеш неког нелегалним ножем зато што ти је ушао у лични простор фазон, што је толко лол да је заправо небитно за који од мојих примера идеш у затвор, а за који не:)

Али сложићеш се да је то код нас ретардирано. Ти практично треба да ''чекаш'' да те овај убоде, да би онда у стилу револвераша са дивљег запада реванширао пуцањем, нико нормалан то не може да уради, има да саспе цео шаржер у лика чим овај извади нож из корица/џепа. Премало се полаже на, назовимо је, основану сумњу шта је лик хтео да ти уради. Јесте да је одузимање живота хеви тема и не треба неком олако допустити широк дијапазон нужне одбране, али јебига, да ја чекам истовременост у таквим ситуацијама, па лол.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Iziritiran sam sa onim plusom podrske kod posta "supyoyo" da je neko podrzao njegov post da sam ja glup ko kurac..Svaka cast tog supyoyo cu maksimalno da ignorisem ali bih voleo da znam ko je taj koji podrzava da i njega maksimalno ignorisem..

Kapiram da ciljas na mene, ali odmah da kazem - na ovom forumu nikada nikome nisam dao ni plus ni minus, evo admini slobodno neka provere, to je beznacajna funkcija foruma koju ne koristim. [|)]

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Али сложићеш се да је то код нас ретардирано. Ти практично треба да ''чекаш'' да те овај убоде, да би онда у стилу револвераша са дивљег запада реванширао пуцањем, нико нормалан то не може да уради, има да саспе цео шаржер у лика чим овај извади нож из корица/џепа. Премало се полаже на, назовимо је, основану сумњу шта је лик хтео да ти уради. Јесте да је одузимање живота хеви тема и не треба неком олако допустити широк дијапазон нужне одбране, али јебига, да ја чекам истовременост у таквим ситуацијама, па лол.

naravno da je retardirano, fazon čekam da mi zabodeš nož do pola pa ću tek onda da se branim :)

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

Evo ga jedan veoma koristan tekst na tu temu - Blic (link)

Teleskopske palice, šurikeni, nunčake, skakavci, odnosno oružja koje mladi vrlo često koriste u tučama mogu se vrlo lako kupiti na gotovo svakoj pijaci u Srbiji. Kako objašnjavaju u policiji, prodaja ovih predmeta ne može biti zabranjena jer po zakonu nisu hladno oružje, ali policija ih može oduzeti ukoliko proceni da određena osoba želi da ih koristi za napad.

Prema rečima Zorana Pošarca, inspektora Policijske uprave grada Beograda, Zakon o oružju i municiji ove predmete ne podrazumeva kao hladna oružja, ali policajac na terenu može u zavisnosti od situacije da oduzme sve što misli da može biti upotrebljeno za krivično delo.

- Zavisi i od toga kod koga je nađen i u kojoj situaciji. Po zakonu, hladna oružja su sablje, bajoneti, kame, bodeži i bokseri, dok u tu grupu ne spadaju noževi, iako mogu biti i automatski, poput skakavca - ističe Pošarac.

Znaci covek je objasnio. Jedino sto nikada u zivotu nisam cuo da je neko nekoga u Srbiji gadjao surikenom ili izbatinao nun-cakama. [:D] [:D]

@ Doolio & Mrzitelj - koliko znam, upotreba pistolja je propisana zakonom. Ako ti neko bane na gajbu, prvo moras da mu izdas verbalno upozorenje (tipa "stani, pucacu"), zatim dva metka upozorenja (u vazduh), nakon cega imas pravo da pucas u njega. Znaci ako se neko zaleti sa nozekanjom ka tebi, prvo kazes stani ili pucam, ako ne stane, dvaput pucas u vazduh kao poslednji znak upozorenja, ako ni tad ne stane, pucas u njega. Na sudu je veoma jednostavno - da nije imao nameru da te zakolje, stao bi. Pitajte malo civilna lica koja imaju dozvolu za drzanje, zasto su prva dva metka u sarzeru corci...? [;)]

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam skoro sve postove i iskreno do sad me mrzelo da ulazim u raspravu, a mogao bih do ujutru da pisem ovde o sranjima sa pandurima, sudijama i ostalom bagrom.

Uglavnom kapiram aLTi-ja, zasto ima takav stav. Ne nosim oruzije sa sobom u autu, ali sam imao dosta problema sa ludacima, tako da mi je jasan njegov stav.

Ja bih isto pre nekog osakatio pre nego sto on osakati mene.

Drugar jedan pre neke 2 god krenuo u lov da pusti kerove, i naleti na tipove sa kojima je imao frku, pobio se sa njima pre 10ak dana pre toga.

Uglavnom tipovi su bili na traktoru, njih 6-7 i spazili su njega i drugara jos jednog kako pici preko livade sa kerovima, i krenuli ka njima...

Baja jedan sto je imao kao tu "najveca muda" uzeo neki kljuc sa traktora i zaleteo se sa drugarima na njega, i ortak taj izvadi lovacki noz i ubode ga 2cm ispod srca.

Nisam bas siguran sta se desavalo sa tipom koga je izbo, taj drugar je otisao kuci i rekao svojima sta je uradio da bi posle 1h dosla policija kuci kod njega i odveli ga u sup. 9 dana je bio u pritvoru (vaspitno-popravni dom, jer je bio tad maloletan), i znaci posle 9 dana su ga pustili. Lik sto je izboden je oko 6 dana bio u bolnici, posle toga je pusten iz bolnice kuci. Posle su potezali veze neke, i dog se da mu da 3000 eura za godinu dana da ga ovaj ne bi privatno tuzio. Isplatio ga je i tako se sve zavrsilo.

Nek izvuce ko sta hoce sad iz ove price....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...