Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Pa lepo ti se kaze drugar..U slucaju da si zapoceo u medjuvremenu polaganje i zakaci te taj novi zakon ti ces da polazes fakticki po starom i staroj ceni samo ces uz taj ispit dobiti jos 2-3 pitanja koliko se secam ali svakako cu ti naci i to

Objavljeni novi pravilnici o polaganju vozačkog ispita

auto škola Pavlin Novi pravilnici o teoretskoj i praktičnoj obuci kandidata za vozače i o organizovanju, sprovodjenju i polaganju vozačkih ispita objavljeni su 24.05.2012.u Službenom glasniku Republike Srbije.

Ovi pravilnici stupaju na snagu 5 meseci od dana objavljivanja. Već od oktobra možemo očekivati polaganje vozačkog ispita po novim propisima.

Do oktobra meseca važice stari pravilnik, nakon toga kandidati neće moći da upisuju vožnju po starim propisima, i imaće rok od 3 meseca da završe započetu obuku.

Novim zakonom o bezbednosti saobraćaja su predvidjene mnoge novine vezane za samu obuku vozača. Uvodi se teoretska nastava, polaganje ispita iz prve pomoći, kao i mnogi uslovi kojima će auto škole morati da se prilagode(licence, predavači itd.).

Očekuje se da cena obuke po novim propisima bude minimum 50000 din.

U medjuvremenu su stupili na snagu novi pravilnici o vozačkim dozvolama koji se već primenjuju. Dobili smo nove kategorije vozačkih dozvola, spuštena je starosna granica za dobijanje vozačke dozvole. Sada se obuka može upisati sa 16 godina a dozvola dobiti već sa 17. Uvedene su i probne vozačke dozvole.

Možete pogledati odgovore na česta pitanja vezana za nove pravilnike o polaganju vozačkih ispita:

Šta će se desiti sa vozačima koji završe obuku a ne polože ispit po starom zakonu a u medjuvremenu se donesu novi pravilnici o polaganju vozačkog ispita i novi Zakon stupi na snagu?

Kandidat za vozača koji je do dana stupanja novih pravilnika završio obuku za upravljanje vozilom, može pristupiti polaganju vozačkog ispita nakon sto obavi dodatnu teorijsku i praktičnu obuku u trajanju od po najmanje tri časa uz obavezu da položi ispit iz prve

pomoći.

-------------------------------------------------------------

Šta će se desiti sa kandidatima koji su započeli a nisu završili obuku po starom zakonu, a u medjuremenu stupi novi Zakon?

Za kandidate koji su započeli a nisu završili obuku biće odredjen vremenski rok od tri meseca za koji moraju završiti obuku, kao i dodatna teoretska i praktična nastava u trajanju od tri časa i uz obavezu da polože ispit iz prve pomoći.

------------------------------------------------------------

Šta će se desiti sa kandidatima koji su u auto školi Pavlin položili teoretski deo po starom Zakonu, a u medjuvremenu stupe pravilnici i novi Zakon?

Kandidat koji je položio teoretski deo po starom zakonu može pristupiti polaganju vozačkog dela po novom Zakonu u roku od 12 meseci od dana polaganja teoretskog dela ispita. Moraće da obavi teoretsku i praktičnu dodatnu obuku od najmanje tri časa. Ovi kanidati nisu u obavezi da polažu ispit iz prve pomoći.

Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

ja sam odvozao casove i rekao pozvoz, ja nekoga da ubijem jer me boli kurac da upravljam motornim vozilom i ne pazim sta radim jer me smara sve u vezu voznje - jok.

taman sad imam i lep izgovor da necu da dam lopovskoj drzavi 50000 dinara da bi mi pandur na polaganju trazio srazmerno veci mito

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto failovao sto nisam polozio dok je bilo iole normalno i jeftino. Koje su sanse da ako polozim ovde u americi i onda ako se vratim u Srbiju samo da trazim domacu na osnovu ove? Ovde polaganje traje 2 dana i kosta 20$ dolara

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...