Jump to content

Shadowrun Returns


support

Recommended Posts

  • 6 months later...

sajberpank fantazi, do jaja :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

meni grafika deluje sasvim pristojno, i animacije su ok, mozda su mogle biti bogatije nekim random ceskanjem vrtenjem pistolja i slicno, a i animacija umiranja nije krvava dovoljno lol ' ako cemo porediti sa falloutom

sa druge strane sve je poprilicno autenticno sto se tice atmosfericnosti okruzenja, mozda malo nekog dinamicnog osvetljenja u fazonu treperece lampe, nekog dima tu i tamo i slicno, ali generalno sto se mene tice poprilicno je ok

borba mi je previse u fazonu novog xcom-a, a to mi nije dovoljno oldskul

mozda sve to fali jer je ovo prva alfa verzija (na pamet mi pada tooltip box i tako ti opisni tekstici), ali generalno izgleda sasvim dobro mozda i dovoljno dobro da zazalim sto nisam podrzao kickstarter

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na idle animacije i litre krvi, nego celokupna mehanika kretanja i ponasnja izgleda ko kad bi ti i ja seli i krenuli da programiramo od nule, pa nam ovo prvi domaci zadatak.

Izgleda kao super ideja, al bi rekao da fali vise truda/talenta wotever, ovo onako bezobrazno iskreno delim misljenje, bez uvidjajnosti na trud vec ulozen i budzet s kojim rade :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

ok razumem, ali ja zaista fejlujem da vidim toliko losu mehaniku kretanja :) ocigledno da imaju kartunish pristup dizajniranju i animiranju a i 2d je sve

ocigledno im je to bio umetnicki dojam

evo treci put pustam video ne bih li primetio nesto katastrofalno i mozda je fazon to sto brze pokrecu nogice nego sto se zapravo krecu pa ponekad deluje kao nekakav moonwalk :D sada kada sam se isfokusirao na to, video mi deluje mnogo bangavije !@#$% (wasteland 2 mi je daleko ispred svakako po vizuelnom dozivljaju)

nego i pored svega toga mene vise deluje mehanika borbe, ima li municije, ima li inventara i tome slicno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Ju, koliko mala igra. Skidam pa javljam prve utiske u toku dana ili sutra.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas daleko dogurao, ali do sada sto sam video je jako dobra. Meni je kul da nema save, jer ces onda da varas i da snimas na svakih pola minuta. Ovako je napetije, pa moras da pazis sta radis. Krenuo sam na normal i za sada nisam imao problema sa protivnicima, tako da cu tezinu da dizem na max pa da vidim kako je. Na dva, tri mesta mi je trebao hack ko leba, a ja sve pobacao na QU i ST. Inace, odlicno su napravili help panel. Onaj ko se nikada nije susretao sa ovakvim igrama ima sve lepo odradjeno u helpu (u slici i reci).

Evo ga moj elfonja samuraj. Promenio sam ono usrano odelo novim.

image.jpg

image.jpg

 

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

Atmosfera i dizajn su definitivno do sada najbolji deo igre. Interfejs je izuzezno pregledan, a onaj help deo je jedan od najboljih koji sam video u nekoj igri ikada. Izuzetno se vodilo računa o detaljima, svaka oblast je prepuna detalja koji mogu da se upijaju, a i stil pisanja dijaloga i opisa onog što vidiš je vrlo lep i prija mi. Borbe su trenutno lagane (igram na hard) ali deluje mi da će to tek da bude zanimljivo.

Mene smara što nema sejva, jer često moram u trenutku da prekinem sa igranjem i onda sam u situaciji da moram da ostavim igru da radi alttabovana, ili da moram opet da pređem deonicu ispočetka. Ono što me definitivno smara je što ne postoji (ili bar ja nisam video lol) nekakav dnevnik gde se beleže razgovori i stvari koje si otkrio istragom. ali globalno gledano za prvo kratko igranje sam izuzetno zadovoljan, i verujem da prava zabava i kvalitet rek predstoje.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Genijalna je igra ali GENIJALNA, uživao sam. Kao prvi ks naslov koji sam očekivao mogu smao da kažem da stižu bolji dani za nas ljubitelje kvaliteta. Grafika na koju su se neki žalili je prosto i apsolutno prelepa, oblasti su sjajno osmišljene i dizajnirane, živopisne i maštovite, prepune detalja i sitnica za razgledanje, stil grafike savršeno leži ovom sajberpank svetu. I 3d modeli su isto lepi. Posebna poslastica je ogroman broj lepih artova za avatare, kako svog lika, tako i npcova i ranera za unajmljivanje. Sve  skupa je pravi melem za oči.

 

Igra i priča su prelinearne, istini za volju, ali mi to uopšte nije smetalo jer su dijalozi, priča, opisi situacija i ostali tekstovi napisani sjajno, uživao sam u čitanju svega. Atmosfera tokom igranja je sjajna, nije bilo trenutka da se smorim, a bilo je jako puno kada sam se glasno oduševljavao kako sve dobro izgleda.

 

Muzika je vanserijski dobra i savršeno leži svakoj situaciji u igri, dodatno gradeći ambijent u zavisnosti od situacije/lokacije. Borbe su u početku bile repetativne ali kako je igra napredovala tako su i one bile sve zanimljivije i izazovnije (na hard), a deonice u matriksu daju borbi novu dimenziju.

 

Igra ima puno mana i stvarno ne bi sad da ih pišem detaljno, svako ko bude igrao igru će da ih primeti ( kratka kampanja i prelinearnost, loš save sistem, manjak mogućnosti za odluke, malo sporednih kvestova, čudan sistem trgovine i generalno čudan item sistem u svakom pogledu , određene manjkavosti u borbi, pojedina beskorisnost nekih klasa, neke tehničke manjkavosti...), ali mislim da je to sve stvar koja se da srediti, a da je sama srž igre ono što smo dobili i što će sa editorom i ekspanzijama da donese još puno uživanja uz ovaj naslov.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...