Jump to content

"Put oko sveta" basket pravila


Doolio

Recommended Posts

Ја данас игро пут око света у три па ви видите. После пола сата ми се вртело у глави и клецала ми колена од врућине лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jebote duljo,aj me podseti odakle se krece a gde se finisira put oko sveta,posto meni kroz glave prolaze dve opcije

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pa to ja zovem "juniorski put oko sveta",posto kad si klinja,igras ga prakticno do bacanja i sve to,jer ne mozes da dobacis do trojke :)A posle se secam da smo imali neku varijantu,koja nije standardna,ali pocinjes iz coska za tri,i zavrsavas u suprotnom cosku,ko u nba u trojkaskom takmicenju...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Капирам да свако има неки свој пут око света. Пажљивом селекцијом и брушењем у периоду од петнаестак година, ми смо кастомизовали следећи фазон:

putokosveta.jpg

Обратити пажњу на наизглед безазлени питфол у виду трипут заредом риквајермента близу коша:)

Кад промашиш цео обруч (табла те не спасава) идеш назад једно поље. А може и да треба двапут да даш то на коме си.

Ортак и ја већ сто година играмо да нам је једна партија као поен у тенису:) Дакле, ко победи, 15:0 за њега:)

Раније смо били залудни и играли смо ко човече не љути се, да мораш да поједеш неког за крут (притом се игра са завршницом), али то је сулудо, пошто наравно да ћеш да се узјогуниш и да исклачујеш све живо кад ти прети смрт:) Сад играмо нормално (са завршницом и даље, јелте), ко стигне до краја, добио је. Ако обојица стигну до краја, иде из почетка, па ко се где зајебе.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

А реци колко је заправо мајндфак:)

савршено је близу коша, а опет довољно далеко да није зицер и онда кад си старији од петог основне, тотално треба да шутнеш онај ''страх шут'' који наравно, изда у пола случајева:) И наравно, на трећем од три коша:)

Богз:

[:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

tnx dulio,mi smo igrali drugacije,ali moram ti odmah priznati da je uzeta za razmatranje ova vasa verzija,nekako je v2.0 :)

e sad,ovo sa tablom,jel isto pravilo usvajate i kada peglate(ako peglate) americke?Tj. jel te spasava ako zakaci mrezicu (ako ona uopste postoji)?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u kraju se igralo istovetno kao kod Dulija, s tim što nije bilo sedmice, već se odmah išlo na osmicu i kec se ponavljao na kraju.

Što se kazni tiče, ako promašiš obruč, ali pogodiš tablu, ideš jedno polje unazad. Ako si dovaljno hevi da promašiš i obruč i tablu, vraćaš se na početak.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u kraju se igralo istovetno kao kod Dulija, s tim što nije bilo sedmice, već se odmah išlo na osmicu i kec se ponavljao na kraju.

Ovako i kod mene, ispod koša, pa krug oko obruča, pa trojke iz ćoška ceo kurg i naravno završava se ponovno ispod koša, što je momenat koji ste prevideli osim čabketa!

Isto važi pravilo da ako promašiš obruč ideš unazad.

Link to comment
Share on other sites

Е да, ми смо раније исто играли да лепо завршиш ''пут'' испод коша, ал некако смо то изоставили, не знам ни ја што, не кошта ништа, а фин је фазон да лепо запечатиш:) Поготово што лепо можеш да се зајебеш код тог шута јер јесте зицер ал је испод, па ако се изврљавиш или те зајебе трење лопте и табле (лол ал знате на шта мислим), онда се лепо убијеш ако те овај други стигне:)

Ми само обруч рачунамо као обруч, ни табла ни конструкција ни мрежица се не рачунају. Немамо враћање на почетак (са тим играмо амера додуше, не морају да те избаце да би се аутоматски вратио на нулу ако машиш све), то би било прилично сурово јер играмо на неком терену који је мало лол по неколико аспеката, па релативно често машимо све. Али мењамо између тога да мораш два пута да даш тај кош или да се вратиш назад. Мада оно, брзо се то стиже ако наместиш руку, мада некако би трајале превише партије јер би сигурно неко машио све, фазон тројка из угла или тако нешто.

Ми смо данас у наш тениски трип увели и сервис лол:)

Онај чији је сервис иде први и ако он заврши, овај други нема завршницу да га стигне, иако шутира други. Ако овај други заврши, све је ко и обично, први губи. Контам да је ово прилично кул, увели смо још један аспект у партију:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to je to dulio, samo sto mi krecemo s'leva pa na desno :)

mrezica se, ofc, ne racuna kao obruc, i kod nas je fora ja mislim 3x ako promasis za redom onda ides korak nazad.

Звучи занимљиво ово за три промашаја, мада капирам да ако неком не иде шут да може пола сата да иде напред назад и да блеји на две-три позиције док не оде гајби по пиштољ:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ovo mu dodje kao sa bilijarom, u svakom kraju svako ima svoja pravila. Doduse mi nekad igramo i ovaj, ali i onaj obicniji (prvo mali krug, pa krug trojki) s tim sto imamo "ciscenje kruga" ispod table i levom i desnom rukom za redom, cisto da malkice uspori. Mada postao je i put oko sveta monoton nekako, a o amerima da ne pricam, pa sad igramo 1+1 trojke. Ono ko na koledzu slobodnjake, das prvo sutiras jos jednom, promasis ides dalje

I ne znam da li igrate 7up, koji moze da bude jako zanimljiv ako ima dosta ljudi koji znaju da sutnu. Fazon svako izabere poziciju i sutira se u krug i svaki put kad pogodis taj poen ide u "kasu". Kad promasis kupis sve iz kase i ko dodje do 7 ispada

Link to comment
Share on other sites

Севен ап нас је сморио јер се нон стоп шутирају слободна:) И још додај на то да су слободна ноу брејнер и добијеш испадања са тријес кошева у каси после сто година и те форе:) Али раније смо га пикали доста јер се брзо смењујеш, па као није досадно. Ја први пут чујем за тај хибридни севен ап где се натакари свако на своју позицију:)

Не знам додуше како су ти амер и пут око света монотони у односу на севен ап и тројке, па ваљда су објективно и шаренији и истрипованији и комплекснији и комплетнији... :)

Тројке смо шутирали, па су нас смориле, а сад смо у фази да нам је пут око света до јаја из простог разлога што су сваком абилитији раштркани и онда је готивно да бежиш и да стижеш:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa s trojke i igramo, tj cak smo i amere presli na trojke. A gotivan mi je 7up zato sto ne zavisis samo od sebe. Ono mogu na putu oko sveta da omasim 5 puta za redom, i udjem u seriju i pobedio sam. A ovde promasis 3 puta za redom i verovatno si ispo, pa dosta toga zavisi i s kim igras, i ko sutira pre tebe itd itd. I svaki put kad neko ispadne rotira se krug za jedno mesto, pa je i malo zivlje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...