Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Lebac mu, 3 dana nisam dolazio kući, još sam u odelu od mature, sad sam banuo kući. Nemam pravi opis za stanje kako se trenutno osećam, nit pijan, nit mamuran, nit umoran nego jednostavno iznemogo ali bez da mi se spava.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

dosla dva garija u kafanu i piju dupli espreso i red bul

cekam i lajnu dsa da izvuku

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Lebac mu, 3 dana nisam dolazio kući, još sam u odelu od mature, sad sam banuo kući. Nemam pravi opis za stanje kako se trenutno osećam, nit pijan, nit mamuran, nit umoran nego jednostavno iznemogo ali bez da mi se spava.

znaci smrdis ko kurac

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad sam se istuširao. Ali i nisam nešto posebno vonjao, alkoholna isparenja, duvanski dim i nešto malo znoj, ništa radikalno icon_smile_big.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

El zna neko gde ima u Beogradu da se kupe ulosci za patike/cipele, ali ne oni anatomski ili koji vec, vec oni sto podizu malo stopalo da bi sprecili da se "lomi" patika...?

Gledao sam u Bati, nemaju broj, i trazio sam onog sto stoji na trotoaru dijagonalno od Beogradjanke, preko puta Redstar shopa, nema ga par dana...

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

idi na pregled koji je besplatan u rudo, na senjaku, kod bip-a, ja sam to odradio prosle godine i dosta su mi pomogli ulosci.

ispadnu negde oko 2k din, cini mi se, ne mogu bas tacno da se setim

cekaj, kakvi pregledi sta... meni treba ulozak najobicniji samo zbog toga da mi se ne bi lomila patika jer mi je prednji deo stopala dosta "spušten" pa ostavlja dosta prostora gore...u Bati takvi kostaju 200 din.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...