Jump to content

Bajsem na more!


Recommended Posts

Tako je, drumas je Schwinn iz kraja osamdesetih, alu ram na koji sam zbudzio nosac za bisage i karbonska vila. Zovem ga Nesalomivi od ovog puta jer je krckao ceo put - jedan od razloga zasto se nisam vratio bajsem.

Da brate, ja sam pisao samo jednom i mislim da je ortak jos jednom (mozda dvaput) ... ja ne mogu da ti opisem koja je to boja :) Vreme je bilo takvo da koliko god da popijes, sve iznojis ili izdahnes :D

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

nisam znao da to nepišanje ide do tih granica kod biciklizma, mada je logično. respect za matori bajs, moj ćale ih pomalo skuplja, trenutno ima neki pinarello iz cca 1985 :D

Link to comment
Share on other sites

Šteta što se niste merili pre polaska i kada ste stigli do mora, baš me zanima kolko ste izgubili u težini tokom puta. Jeste pili samo čistu vodu il neke od onih zajebancija za rehidrataciju? Gledao sam snimak i ne deluje mi sam put toliko opasno koliko me plaši ta mogućnost dehidracije. Čak i da imam kondicije mislim da nikad ne bih imao muda da se odlučim na takvu avanturu, em saobraćaj, em vrućina, em šiptari, em ovaj drugar vozi bajs za koji ljudi po južnoj Srbiji i Makedoniji ne mogu da zarade za godinu dana. Tako da ristekpa od mene!

Link to comment
Share on other sites

Merio sam sam se ja, nisam nista izgubio .... sad sam jos tezi koju kilu kako blejim gajbi par dana a ne radim nista! Ma kakva dehidratacija, kao i sa svim ostalim, kad malo probas nesto kao sto je voznja bicikla, znas odprilike koliko ti vode treba za kakav tempo! Bajs ti ne treba neki skup i lagan, samo da mozes da nakacis bisage na njega, siptara nemas sta da se plasis, to je ko da se plasis cetnika ... ako ih ne izazivas nece ti niko nista ...

I nema tu nesto muda, samo ljubav prema voznji i kako kazu, "kafena kasicica fatalizma" :D

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

evo tek sam sad našao vremena da odgledam video, jedan veliki BIG UP! :)

A gde nađe po suncu da nosiš providne cvikere?? Možda toga nisi svestan, ali verovatno ti je to povećalo taj "smor od sunca" koji si pominjao gore :)

Na snimku mi se čini da i nije toliko zajebano što se saobraćaja tiče, ono, vozi gari po sred puta itd... a to je realno meni jedini strah kada su takva duga putovanja u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ... nisam razmisljao o tome.

Ne volim tamne naocare generalno ... a pogotovo ne da ih ja nosim. Iz razloga sto volim da vidim svet oko sebe nefiltriran :), a da ne pricamo o zdravlju u smislu zastite zracenja sunca ...

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem ovo "a da ne pričamo o zdravlju u smislu zaštite od sunca" ??

ali pretpostavljam da si mislio na ovo

providne naočare bez UV filtera su bolje od tamnih BEZ UV filtera (mada je loše i jedno i drugo naravno), i to je tačno, jer ako nosiš neke buvljak tamne naočare bez UV filtera, samo ćeš sebi napraviti još veći problem, jer se zenice više "otvore", pa je tako šteta nastala UV zračenjem čak i veća nego kad bi bio bez cvikera.

I odgovori mi ovo za saobraćaj od gore molim te.

Link to comment
Share on other sites

Na to sam mislio na za UV filter, ko ti garanatuje da je to napravljeno u tolerancijama ...

A sto je lose nositi providne naocare? Providnim naocarima ne treba UV filter :) Jedino je smor ako fokusiraju svetlost, tj. ako imaju dioptriju ... al' to mozes lako da proveris.

Saobracaj je bio ok, kazem imali smo samo frku sa jednim turskim sleperom, i jednom sto smo preticali neki kamion na spustu (sto se vidi na snimku), ostalo bleja. Isli smo sporednim putevima uglavnom i nije bilo nesto prometno ...

Edited by spu

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

A brate jebi ga sad, čuj što je loše nositi providne cvikere? pa zato što su providni :) Jednostano iritira te sunce, a može se reći i da nije bezbedno... voziš ti tako, i odjednom na spustu iza krivine sunce direkt u oko, u tom trenutku rupa/šleper iz suprotnog pravca i gg. mislim, preterujem malo, al na to je to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...