Jump to content

End of Nations


Rejz

Recommended Posts

Posle opis igre prvo beta code-ovi, pozurite posto svaki key ima 100 usage-a:

3RFF-H366-N27F-E6Q9-2KCE

Q3JR-Z227-NLYE-KFLK-ETDM

Igra na koju cekam vec toliko godina, pre nego sto su i sami developer-i dobili ideju da naprave istu :) Ovo kazem zato sto posle Shattered Galaxy-a, koju sam igrao nekoliko godina s pauzama naravno, nijedna slicna igra nikada nije napravljena, a to je kombinacija MMORPG-a i RTS-a.

FAQ igre, gde mozete da procitate sve relevantne informacije: http://endofnations.com/en/game/frequently-asked-questions/

Closed beta uskoro pocinje, a open beta je na leto.

Takodje, igru pravi Petroglyph koji se sastoji od dosta Westwood-ovaca koji su kreirali pocetne C&C :)

End-of-Nations.jpg

massive.jpg

203621-EndOfNationsE311-Header-525x328.jpg

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sramota me ali iz raznoraznih razloga nisam stigao da je dobrano isprobam, odigrao sam dve partije u kojima sam 3-4 puta bio diskonektovan sa servera... Tu jednu mapu sto sam video me i nije odusevila, mada je mapa skoro kao neki tutorijal, ali opet...

Za sada je brdo stvari iskljuceno ili nije jos razvijeno, server stuca, igra baguje, ali to je ocekivano za alpha-u, samo je pitanje da li su oni spremni za tu closed betu koju najavljuju na sva vrata.

Znam da nisam video ni desetinu igre, tako da jos uvek imam nadu da ce igra biti do jaja, videcu kad stignem da odigram jos koju partiju.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Prijatno sam se iznenadio igrom. Igrah sada beta vikend i moram reci da sam se nalozio. Priznajem da sam ocekivao teski fejl KAD ONO MEDJUTIM :)

Grafika.

Je solidna. Nista preterano, al nije losa. Rekao bi SC2 nivo sto se tehnologije tice. Sto se stila grafike tice ima bas onaj pravi old skul c&c shmek. Oseca se taj cartoonish element al ni blizu kao uzhas od red alerta 3 , vec mnogo vise podseca recimo na c&c kanes wrath samo mnogo poboljshan naravno. Sve je to veoma dobro. Dizajn nekih jedinica me nervira al neke su bas fino dizajnirane.

Zvuk.

Vrh realno. Muzika old skul stil vestvudov. Cak ima i da se stave UI glasovi muski zenski itd ( bio standard nekada davno ali sto sam zaboravio da postoji od govnjavih igara danasnjice koja ni nemaju meni sa opcijama -.-). Ima plejlista sa c&c muzikom. Glasovi jedinica su bas kul (i am not crazy my mother had me tested) neki su previse cheesy ili retardirani, ali tako je to. Bar nisu fejl ko sc2 glasovi jedinica.

Frakcije su. Order of nations , oni su kao uber NPC zloce protiv kojih se igraci bore , tipa UN/Iluminati. Igraci biraju stranu za koju ce da se bore tako da su podeljeni na shardu/serveru na dve zaracene strane (horda vs alijansa stil). Ne moze Shadow revolution player ( igracka rasa slicna NODu ) da se bori protiv drugog Shadow revolution igraca vec samo protiv Liberation front ( tipa GDI america fuck yea ).

Shadow revolution se deli na Wrath i Phantom podklase. Taj izbor u osnovi i odredjuje koje jedinice unapredjena zgrade i commander abilitije ce igrac imati..

Wrath se oslanja na dronove i lechenje. Prezivljavanje na jedan ili drugi nacin ( neki dronovi im se vracaju iz mrtvih ) imaju najtvrdji tenk kod shadowrevolutiona dreadnesto se zove itd.

Phantom se oslanja na nevidljivost, hit and run taktike, (nevidljivi tenkovili ili bagiji ili nevidljiva pesadija). Nanosenje steta sa velikih udaljenosti preciznim udarima. Interesantno je da sva pesadija u igri je u exkoskeletonima ( izgledaju jako dobro , ovi kod shadow revolutiona podsecaju malo na nekronce iz warhammer 40k sto je naravno pozitivno ^_^).

Liberation front se deli Spartan i Patriot pod klase.Nisam ih igrao mnogo u principu Spartan = veliki tenkovi veliki avioni konvencionalna borba na misice. Patriot visoka tehnologija rail gun tenkovi railgun pesadija itd itd.Pesadija ima exkoskeletone koji podsecaju na ona sranja iz avatara :(

Sto se tice MMO elemenata. Na shardu/serveru. Bijete se za razlicite delove mape sveta. Svaki deo je druga mapa sa razlicitim objectivom. Recimo negde ce da bude domination mod negde ce da bude unisti neprijateljsku bazu a negde ce da bude samo tvoja rasa se bije protiv NPCja koji dolaze u talasima. Svaka borba se vrednuje i ide u zajednicki pool na serveru pa koja rasa prevagne ona ce da kontrolise teritoriju. Kontrolisanje teritorije daje neke specijalne bonuse mislim da su u pitanju in game pare ali nisam siguran. U samoj igri od razvijanja baze postoji samo pravljenje tornjeva koji unistavaju ili distruptuju neprijatelje.

Jedinice se zovu (prave) tako sto se zauzimaju strateske pozicije na mapi koji daju resurse koji se trose za commander powers ili prizivanje jedinca na landing zone ili pravljenje taktickih gradjevina (tornjeva).

Svaka borba donosi XP koji ide tvom komandantu ( summoner u LOLu recimo ). Komandant posle borbe kada dobije level, dobije jedan ili vise poena koji stavlja u tehnolosko stablo gde god hoce. Moze da istrazi novu jedinicu ili novi super power ili ih unapredi (zahteva odredjeni level za unapredjenje dalje). Postoji armory u njemu se kupuju jedinice tornjevi commander powers itd. Takodje tu se stavljaju modovi na same jedinice koji se dobijaju za pobedu na mapi. Ne znam da li se dobijaju random ili svaka mapa daje specifican mod sto bi imalo smisla ( jedinica moze da ima jedan ili vise mod slotova. Neki povecavaju hp neki vidno polje neki crit strike chance , ako imate 10 istih jedinica i svaka ima 2 mod slota neophodno je skupiti 20 modova da ih sve unapredite).

Povrh svega toga jedinice imaju mk II i mk III status tj bolje verzije istih jedinica. Srecom modovi mogu da se skidaju sa starih stavljati na nove itd. Ovde se nadam da ce da stave prodaju jedinica posto posle unapredjenja na MK II defiant heavy tenka i kupovine nekoliko tih tenkova ostali MKI tenkovi su ostali da mi bleje bez veze tu a necu ih vise koristiti sigurno.

Postoji mogucnost pravljena kompanija to je kao deck set u igrama sa kartama. Sva vojska moze da se zameni vrlo brzu u samom fajtu tako da recimo ako ste usli u borbu u kojoj ceo vas tim nema AA mozete da se prebacite na vasu kompaniju koja ima dobar AA i pruzate podrsku timu.

Mislim da ce dosta biti bitno organizacija u timu i specijalizacija. Recimo video sam u par partija sam bas dobro rasturao sa jedim likovim koji je igrao wrath klasu i imao neke honneybee dronove koji su samo za lecenje , bukvalno sve sto je poneo su bili ti dronovi i samo me je lecio. Posle partije je dobio najvise bodova iako nista nije unistio :) Lecenje se ceni to je dobro :)

Sve u svemu pozitivni utisci igracu ovo cim izadje sigurno sada bi trebali da su bas genijalci da useru , mada opet f2p ( iako kvalitet izrade se vidi na kilometar da je bolji od 90% govana koja se prodaju za 60+ evra ) je tako da ono win win situation :) !

BTW ako neko ima kljuceve DAJTE MENI MEMEMME :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

E ne moras da se cimas imao sam i ja alfa test nisam izvalio vec par meseci lol /fejspalm

fala enivej :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...