Jump to content

Prometheus (2012)


Recommended Posts

[:(]

inb4 u drugom delu saznajemo da su Space Jockey-i koje vidimo u drugoj polovini filma Space Jockey-u sa pochetka filma isto ono shto je David nama. Rasa "klonova" koja je istrebila prvobitne SJ-e i tvorce zivota na Zemlji, koja pokushava da sa tom ukradenom "vatrom" stvara zivot ali ne kapiraju koncept zrtvovanja i sve shto dobijaju su monsteri koje koriste kao bioloshko oruzije. "Pozivnica" nama kao rasi su tragovi koji su "klonovi" SJ-a ostavljali kroz nashu istoriju, a instalacija na mesecu koju koriste za testiranje "crne materije" cheka nash napredak i momenat kada mi dolazimo u poziciju da ukrademo njima ono shto su oni ukrali svojim mejkerima/precima - "vatru" koja stvara zivot... a taj momenat znachi unishtenje nashe planete i zivota na njoj. Plus kao bonus to shto smo im trn u oku i zivi dokaz njihovog fejla.

David je praktichno glavna figura u filmu, celo njegovo postojanje je jedna velika paralela istoriji Space Jockey rase. Svaki njegov postupak, rechenica i reakcija su hint-ovi onoga shto "pokretje film" i njegovu misteriju ali film koji je mogao da bude instant classic unishten uzasnom rezijom i josh uzasnijim scenarijom daje gledaocima jedno veliko masno sranje koje se teshko vari.

Bio sam jako razocharan posle premijere, ne setjam se da sam ikada ischekivao neki film kao Prometheus. Ridley, scenaristi koji su radili Lost/The Darkest Hour i cela produkcijska ekipa mogu da mi popushe kurchinu i da umru shto se mene tiche... a drugi deo, jebeno netju gledati, mamu im jebem bezobraznu!

Link to comment
Share on other sites

inb4 u drugom delu saznajemo da su Space Jockey-i koje vidimo u drugoj polovini filma Space Jockey-u sa pochetka filma isto ono shto je David nama. Rasa "klonova" koja je istrebila prvobitne SJ-e i tvorce zivota na Zemlji, koja pokushava da sa tom ukradenom "vatrom" stvara zivot ali ne kapiraju koncept zrtvovanja i sve shto dobijaju su monsteri koje koriste kao bioloshko oruzije. "Pozivnica" nama kao rasi su tragovi koji su "klonovi" SJ-a ostavljali kroz nashu istoriju, a instalacija na mesecu koju koriste za testiranje "crne materije" cheka nash napredak i momenat kada mi dolazimo u poziciju da ukrademo njima ono shto su oni ukrali svojim mejkerima/precima - "vatru" koja stvara zivot... a taj momenat znachi unishtenje nashe planete i zivota na njoj. Plus kao bonus to shto smo im trn u oku i zivi dokaz njihovog fejla.

ne znam kako si samo dosao do ovog zakljucka, da kao postoje neki renegade Engineer-s. Ja nigde nisam video naznake o nekom sukobu na zemlji izmedju tih vanzemaljaca

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako si samo dosao do ovog zakljucka, da kao postoje neki renegade Engineer-s. Ja nigde nisam video naznake o nekom sukobu na zemlji izmedju tih vanzemaljaca

Sjebo si spoiler. :)

Pa nisam ni ja, bar ne direktno, ali znash kako... kada izadjesh iz bioskopa i posle si 2 dana "wtf did i watch?!" pochnesh da tragash za poentom jako losheg filma i padaju ti neke ideje koje mogu da objasne bullcrap koji nam je predstavljen.

Ali nije da nema nekih hint-ova. Gledatju sutra, verovatno, opet film pa mogu da napishem malo duzi post shta po meni u filmu blago pokazuje da je to jedna od mogutjnosti.

Naravno, sve je to teorija. Ali sam dosta blejao ovih dana na raznim fan forumima i vidim da je ovo popularno "reshenje" filma, na AVP forumu geekovi se kunu da tje ta pricha biti u drugom delu.

Enivej, Prometheus je jedna velika a losha podloga za budutju i bogami sigurnu trilogiju - a to je najtuznije od svega. :(

Link to comment
Share on other sites

meni je vrh što vi i dalje tražite poentu u ovome. Film koji ti traži da parkiraš nevericu, MORA da to nadoknadi nečim bolji i bitnijim što treba da se nadogradi preko neki manje kredibilnih stvari. Ovde je slučaj da nema ništa više od te neverice kroz ceo film i onda se čovek svesno vraća na ta pitanja koja realno nisu ni bitna, sve to jer je loš film. Primera radi, The Dark Knight je zakon i ne moraš da lomiš glavu oko nekih skroz mentolskih nelogičnih scena koje nisu ni bitne, ali ni toliko nebitne da se ne primete mada ako odlučiš da je to nebitno za ukupan utisak filma biće ti do jaja, jer je film postigao ono bitno, uprkos manjim nelogičnostima i preprekama. Po meni, Prometej se samo i sastoji od gomile gluposti i nelogičnosti, kao da su sve to smišljali u hodu, a da će i nastavke ako budu, da izvlače nešto iz dupeta i prodaju kao planirano. Taj film nije čak ni u rangu onog lošijeg od ona dva AvP filma.

a da, meni je najbolje scena, posle "Oče", kada Idris Elba, bez ikakvog objašnjenja, izvuče iz dupeta celu radnju filma u jednoj rečenici jer su kontam skapirali da će neko ko nije na lsdju imati problema da skapira šta se koj moj dešava. Fenomenalno.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

E gledao i ja danas.

Ne mogu da kazem ni da mi se svidja ni da mi se ne svidja.

Znaci...s jedne strane su mi do jaja neke stvari, kao na primer ceo taj trip da nemas pojma sta je sta u filmu. Kad krenu da se desavaju stvari.... od pocetka i onog raspadanja dnk, pa spejs dzokej hologrami, od koga beze, zasto beze, sta je je u urnama, sta je to crno govno, sta se desava na tom mesecu, zasto ima mnogo onih brodova itd. Znaci gomila pitanja... i ono, ja gotivim takve filmove, ali posle samog gledanja iz nekog razloga mi nije to to, valjda zbog nelogicnosti, sta znam.

overall, ocekivao sam vise, ali nisam skroz nezadovoljan !

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Jel se pojavljuje Mark Strong u filmu, i jel ono njegova kamena glavudža?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Nešto sam bezveze gledao na imdb za film, i tamo Strongova slika (iako ga nema na listi glumaca iz filma).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo odgledah film, mogu samo da kazem da ima dosta stvari koje bash "shtrche" da tako kazemo:

1. Ekspedicija se spushta na jebenu alien planetu/mesec i skida shlemove sa skafandera posle 10 minuta shetnje - WTF!?

2. Zaboravili su dva lika kada su se vracali nazad na brod - WTF!?!?!

3. Imaju kamere, direktnu vezu sa ljudima u svakom jebenom momentu, ali niko nije video kada se desilo sranje sa onim geologom i biologom - WTF!?

4. Nigde nije snimljeno to shto su snimale kamere geologa i biologa - WTF!?!??

5. Scena sa vadjenjem ploda je, you guess it - WTF!?!

6. Posle zarazenja jednog choveka, ostali nisu u karantinu - WTF?!?!

7. Kada na kraju riba pricha sa Dejvidom, vetar duva kroz shlem - WTF!?!?

Ima josh dosta momenata koji kvare ubedljivost slike... Zato ni nema osecaja da je to stvarno, jer su ljudi u filmu nekako opushteni ako se uzme situacija u kojoj se nalaze - kao da nisu 3.54x10^8 km od Zemlje, nego su izashli u lokalnu pustinju da se zajebavaju...

I to je glavni bedak ovog filma, koji realno ima dosta interesantnih stvari. U celoj prichi je najuverljiviji Dejvid (Fasbender), dok su ostali totalni fail (po meni).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Gledam svi nesto hvale ribu koja glumi glavnu ulogu... ne mogu da kazem da je losa, ali brate... Sigurni Viver, nuff said. (mislim, to poredjenje se nekako namece samo po sebi). A osim toga Fasbender mi je nekako totalno dominantan u celom filmu, tj. u scenama s njim. (tipa kao sto je u Avengersima Dauni Dzunior u njegovim scenama, ali takav je film pa to ne smeta mnogo).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Znači dva lika, ne četiri? Da znam da se spremim kad budem gledao

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...