Jump to content

Nemam jednu fazu, al svetli hub


Lucky

Recommended Posts

Dodjem ja do kuce kad imam sta da vidim. nema mi jedne faze struje. ne radi ništa na toj jednoj "grani" da kazemo. Kad, vidim svetli usb hub. Ima dva ogromna dela iz kojih svetle ledice. vidim povezan je na lap, pomislim mozda preko usba vuce struju, isključim, i dalje svetli. iskljucim ispravljac njegov iz stekera i svetlost nestane. kad prikljucim ispravljac, svetlost se vrati. probam druge priključke na tom produzetku i druge uredjaje, ne radi. So, gde je kvaka? iako nemam fazu i ne radi nista na tom produznom, ipak postoji neka minimalna struja koja napajanja ove ledice unutar huba.

Link to comment
Share on other sites

meni je bila za vikend jos gora situacija... krenem da ubacim nesto u produzni i poof.. od struja na gajbi.. aj kao automatski prekidaci.. vidim jedan pao, vratim.. kad ono nista..

kad vidim l.e.d. na peci mi jos radi... ukljucim pec, ukljuce se svetla u kupatilu (1w l.e.d.) i svetla u spavacoj sobi.. 25w sijalice, ali svetle narandzasto kao da imaju 1w... iskljucim prekidac na peci, ode svetlo.. ukljucim, vrate se ... WTF?!

odem do ormara, vidim nema nijednog osiguraca za faze ubodenog... gajba pored 3/3 .. gajba ispod 3/3 itd..

tek posle mi sine da su prevezivali nesto tu da bi ubacili trofaznu.. otvorim donji deo sa strujomerima i lo and behold, 3 automatska prekidaca sa jednim u downu ...

mozda 30min ali bilo je veselo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...