Jump to content

Spavaca


sh

Recommended Posts

Jap klizni ormar, mislio sam da svi provaljuju :)

A drvenarije mora toliko zato sto se pravi za jednog tezeg vip gospodina da ima gde da prca :)

Pozdravi nam Čanka :D

Inače je imba. Koliko naplaćuješ npr ovako nešto ako nije tajna?

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

pa dobro, znam i ja arhitekte koji bi uradili sobu za 100e al ne plaća se tu samo rad već i kreacija. ne znam kako taj drugi arhitekta radi ali za ove prostore koje je šorti do sad kačio meni cena stvarno ne deluje velika. da sređujem npr stan od 50ak kvm i da imam recimo 10-15k u njega da uložim ne bih se dvoumio da iskeširam soma da mi to isprojektuje i uradi 3d.

Link to comment
Share on other sites

pa sta znam moze i ovako, onda 3d ne kosta nista :)

2e0da2158f30c276c6a1b9065bf0ee56.jpg

a imas i primer 25.jpg

150m2, arhitekta(e) uzeo(li) 80k evra

idesh u krajnost matori :) ali da, nije radio do najsitnijh detalja vec najbitnije stvari.. sam enterijer stana (kako izgleda kad se srushe zidovi itd.), raspored nameshtaja, boje zidova itd. :)

Link to comment
Share on other sites

Sejnte... 3d modelovanje je u principu najbolja tezga ikada. Posebno kad ne radis animacije nego statichne rendere. Iz nekoliko razloga:

1) Ovakve male stvari se jako brzo modeluju i dosta brzo renderuju.

2) Mozes da uzimas gomilu modela gotovih vec (sa sve materijalima mapiranim itd, shtedi vreme mnogo). Kao sto vidis na primer na ovim renderima (wild guessovacu sad), razliku izmedju kvaliteta modela kreveta i "tepiha" ... krevet je gotov model vec i ima skroz dobru i materijalizaciju... dok je tepih verovatno obichna ravan sa VrayFurom (SH?).

3) Neko ko te angazuje da mu to uradis, misli da ti izmisljas Avatar 3d uglavnom tu (sto se ticha skila) i ne zna kolko je to jednostavno.

4) Kao sto SH reche.. 2 sata posla, sve ti govori.

@ SH

Odlican ti je parket, imas par greshaka po slikama koje verovatno i sam vidish, ali nije strasno (tipa na drugom renderu svetlo pored kreveta ti "probija" gore ram). I baci etno naselje kad bude gotovo da vidim. (:

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

@pesma

I krevet sam modelovao :)

tepih vray fur

gotovi modeli:

-zavesa, tv, luster, gluposti po policama (a sve sto imam gotovo je bez tekstura (za c4d nema evera sa teksturama))

A dobro sad mi treba 2h, istrenirao sam dobro, pre mi je trebalo mnogo vise.

Uglavnom, sta znam, kapiram da je ovde to ok cena, znam par ljudi sto i ovde mogu da uzmu par puta vise, jednostavno moze im se :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam pojma o cenama, ali znam da opet nesto fali u sobi sto si prosli put obecao!

E da ne svidjaju mi se vrata sa ovim rezbarijama, odma zamisljam kako ulazi dragana mirkovic sa omokrenom kosom i zbarovski kristalima

Inace super je rad, ja bih tek po onim zutim flajkama gore provalio da mozda nije naturalno

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@saint

naravno :)

Ja nemam pojma o cenama, ali znam da opet nesto fali u sobi sto si prosli put obecao!

E da ne svidjaju mi se vrata sa ovim rezbarijama, odma zamisljam kako ulazi dragana mirkovic sa omokrenom kosom i zbarovski kristalima

Inace super je rad, ja bih tek po onim zutim flajkama gore provalio da mozda nije naturalno

moze kenjara?

Architect%E2%80%99s-apartment-7.jpg

Edited by sh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...