Jump to content

System Shock 2


Slađan

Recommended Posts

Eto, došlo mi ovih dana da igram malo System Shock 2 i da ga čekiram sa tim novijim grafičkim poboljšanjima koje su moderi spravili. A i vidim ima widescreen... a i igrao sam ga pre hrista pa rekoh da se podsetim.

Naravno, kako to biva, došlo je do nekih problema iako je instalacija protekla divno (Win 7 64bit):

- Ne rade katscinovi

- Rendom se zamrzne igra pa ništa ne preostaje sem da je ugasim kroz Task Mendažera.

Inače igra radi, samo kad pokrenem odmah iskoči title screen, kad kliknem na INTRO zatamni ekran pa se vrati na glavni meni. I u toku igre se na totalno proizvojlnim mestima zakoči ali ne uvek.

Šta sam do sada probao:

- Tri raziličite verzije, dve nove sa neta i jednu koju imam odavno.

- Krekovao sa svačim, plus i no cd plus i apdejteri koji su dolazili uz instalaciju

- Probao sam i onaj SS2 mod tool, isto ništa

- Ranovao sam kao admin, izmenjao kompatibiliti modove od 95 ice na ovamo.

- Čekirao tu priču oko video kodeka, isprobao šta je neki lik naveo na nekom forumu ali ništa ni od toga. Ne rade mi ni ovako kad ih pustim u plejeru (BS, Media player classic, itd.). A skinuo sam i instalirao taj matoriji indeo kodek.

A gde god sam našao nešto po netu na ovu temu, priča je matora i uglavnom je tada u opticaju bila RC verzija win 7. Šta više, sad kad razmislim i pokušam da se setim, mislim da ni na XPeu mi nisu baš šljakali katscinovi svi, ali mi je bar radio intro toga se sećam. A gledam po tim forumima itd, nekima radi, neki prosto ne radi.

Pa ako ima neku pametnu ideju oko ovoga, meni su ponestale za danas. Jedino ovaj virtual XP za Win 7 da probam, ali to neću jer mi proguta pola harddiska koliki je bloatware.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

davno je bilo kad sma igrao... ali se secam da kad sam ponovo igrao na nekom multi-cpu computeru ... neko mi je rekao (dal drug vudu) da kad upalim igru ... u task menageru podesim da koristi samo jedno jezgro kompjutera (set affinity)... i kao to izbegava zamrzavanje...

za katscinove... ne znam jbg.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Kako bih voleo da se pojavi na good old games-u :(

Mislim da se to neće nikad desiti jer izgleda više niko ne poseduje prava na igru, zadnji put kad sam čitao o ss2 i dalje je bio abandonware.

Elem, probaću to za jezgra, a inače sam uspeo krpljenjem nekim da pokrenem igru, katscinove itd.

Ono, instalirao sam sa svoje kopije od pre 12 godina, pečovao na 2.3 oficijelnim pečerom, onda instalirah ss2 mod tool sa njegovim sranjima i krekovao sa tim starim krekom (koji možda posle ovoga sa mod toolom i nije bilo potrebno, al ko da je bitno). Svemu tome je prethodilo reinstaliranje kodeka, što je skoro sigurno i pravilo problem sa katscinovima. Tako da sam sa K-Lite 8 prešao na 8.1 i 5.5 64bit na 5.6 64bit i odjednom rade.

Ali je sad ostao problem sa krešovanjem, prvi put sve šljaka, i posle kad hoću da pokrenem save, krešuje. Mada imam i tu par stvari koje ću da probam još, pa javljam dal je uspelo.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Hajao, pa ovaj novi peč što su francuzi spravili rula totalno. Nema krekovanja, nema ni instaliranja. Proces "instalacije" je sledeći.

0. Sve što vam treba, SS2Tool v3.6 i novi patch 2.4 (sem same igre) se nalazi OVDE.

1. Sa diska / mountovanog diska / image fajla igre se samo iskopira SHOCK folder bilo gde na komp, sem u Program Files ako je u pitanju Win 7 / Vista

2. Pokrene se SS2Tool_v3.6 i preusmeri na gde je već iskopiran SHOCK folder da pečuje

3. Onda se odraruje ovaj novi peč ss2_v24.zip i opet ekstraktuju contrib.zip i new_dark.zip

4. Sadržaj iz obe arhive - contrib i new_dark se samo prekopiraju u root folder igre, tj. SHOCK folder, potvrdi se ako traži da overrajtuje. Mislim da samo pregazi shock2.exe

5. I to je to, igra se pokreće sa tim novim shock2.exe

Rade mi i sinematici i sejvovi :....D

Korisni linkovi:

FAQ - http://www.systemshock.org/index.php/topic,106.0.html

SS2Tool - http://www.systemshock.org/index.php?topic=392.0

SS2/Thief 2 pečevi - http://www.systemshock.org/index.php?topic=4128

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

BRAVO COKO!!!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...