Jump to content

6.73


badnick

Recommended Posts

Upropasceno, umesto da izbalansira neke heroje, prosto je ubacio 4 nova i buffovao gomilu drugih heroja, a tu su i neki novi cudni itemi.. Potpuno haoticno, ne bi me cudilo da ispadne neizbalansirano, i sve najverovatnije vodi tome da ovo radi samo da bi odradio i hoce da svi predju na dvojku.

Edited by TzarBG
Link to comment
Share on other sites

ma ajde nisam hteo da kacim zbog toga sto sam mislio da je sve smesno, pa ja kad sam citao changelog ja sam se smejao 20min...inace igram dotu oko 5god mada ovo je najgori update ikada :D

neke debilne stvari :D

Thirst now fully reveals invisible heroes below 20% health

While in Dragon form Dragon Tail's cast range increased from 150 to 400 hahaahahahhahahahahhahha

Omnislash hit count increased from 3/5/8 (5/7/10 aghanim) to 3/6/9 (6/9/12 aghanim)

- Sadist level 4 now restores 600 mana if you kill a hero

New Item: Rod of Atos

New Item: Heaven's Halberd

New Item: Tranquil Boots

New Item: Abyssal Blade

Orchid Malevolence

- Recipe Reworked: now requires 2 Oblivion Staffs and a 775 gold recipe. See stats below

- Couriers now give 150 to each enemy player, instead of 300 to the killer.

- Couriers no longer drop items when they die

- Couriers respawn 3 minutes after death, the items they have are inaccesible during that time

- Flying courier no longer has invulnerability shield

- Basic courier is magic immune (like flying courier, most spells did not work on couriers already)

- Reincarnation cooldown decreased from 300/220/140 to 260/160/60

- Tidebringer cleave AoE improved from 380/420/460/500 to 500

- Goblin's Greed bonus gold limit increased from 18 to 26

i naravno sva 4 heroja su prejako uradjena da ne pisem sad :D od svakom posebno :D

Inace tzar :D svakako ce ovaj balance da uradi na dvojku samo je pitanje vremena kad :D bar ja mislim da hoce :D inace u pravu si heroji su odvratni posebno spelovi svaki igrac od najdebilnijeg do najboljeg ce da odigra na priblizno istom nivou :)

Edited by Wizzzi^
Link to comment
Share on other sites

Upropasceno, umesto da izbalansira neke heroje, prosto je ubacio 4 nova i buffovao gomilu drugih heroja, a tu su i neki novi cudni itemi.. Potpuno haoticno, ne bi me cudilo da ispadne neizbalansirano, i sve najverovatnije vodi tome da ovo radi samo da bi odradio i hoce da svi predju na dvojku.

mislim da ide na onu foru kao sto je u LoL-u ili Hon-u ( nisam siguran) da napravi da je cela igrica imba pa ce se to izbalansirati ovako :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam iskreno za LoL i HoN, ali sudeci po ovoj mapi, cini mi se da ce poslednja ozbiljna takmicarska dota biti 6.72, i da ce 6.73 samo ubrzati proces prelaska na dotu 2, ali i za ocekivati je da ce Icefrog ozbiljnije raditi dvojku, ipak mu Valve placa, a ne Blizzard. Tako da ce kec i dalje biti ok za pubovanje i sve to, ali cenim da ce cak i kinezi preci na dvojku uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Ubacio je nove heroje za pubove (a to je uradio jer ice frog misli na sve dota igrace, pa i na pubere, da ljudima bude zanimljivije), oni u cm-u nece doci nikada, msm i ako dodju ti heroji do cm-a bice izbalansirani do tad. Nerfovao je maginu smaracku od koje se vec svima povraca i to je najbitnije i pojacao neke druge kerije sto je po meni dobar balans.

Sto se tice itema, to se ne moze komentarisati bez prakse i to nam svima predjasnje iskustvo govori veoma jasno. Samo kad se setim pipe kad je izasao bio je banovan npr. i bile su price "repel na sve svoje" i slicno, a sad se sasvim normalno igra sa pipe-om. Bile su slicne price i za shivu. Isto je zanimljivo to da je vangard postojao u 6.48b i da je vazio za shit item, niko ga nije pravio. A onda u nekoj od narednih verzija su ga Kinezi izvalili onda su pocele price kako je imba i onda je nerfivan za range heroje, ali postavlja se sad pitanje kako to niko nije komentarisao u 6.48b? Zasto u 6.48b niko od "pro komentatora nove verzije" nije naslutio da bi taj item mogao malko biti imba ? :)

Ne znam sto je taj item sa relikom i basherom toliko imba, meni je smesan bukvalno. Msm ako se pravi zbog stana preko bkb-a, pre ces pikovai reksara sa 4 sec stanom preko bkb-a. Jos se mora uzeti u obzir da ti moras da farmujes item od 6750 koji ne ukljucuje nikakve ringove, znaci moras stojati sam na strani, jer ako ti dodje jedan zemljak sa vangardom od 2k oterace te iako ti imas beser koji je 2950... I ne znam kom bi heroju dobro isao, msm ajd navedite jedan primer.

Neko se bunio na range dk-a i na nekrovo poboljsanje. Prvo oni uopste sad nisu nesto imba, bar ne po meni. Ajde da uzmemo i da jesu, ali i u prosloj verziji je bilo imba heroja, i kakve veze ima ako su sad ovi imba ? U svakom slucaju je osvezenje, a jbg uvek ce se neki heroji bolje uklapati od drugih u standardnu verziju, to se ne moze nikako do kraja izbalansirati, moze se samo ublaziti, a vreme ce pokazati da li je to uspela ova verzija, sad je jos rano za pricu. Uglavnom uvek je zanimljivo kad izadje nova verzija (bar meni :D) sa mnogo promena, svi nesto isprobavaju, stalno su razliciti pickovi, zasigurno zanimjivije od 6.72 i dote2 koji se posle picka i bana svode na 15-20 heroja...

Link to comment
Share on other sites

Da konkretizujem, msm da ste preterali sa tim "To ice frog namerno skrnavi da bi svi presli na dotu2", jer ispada da sam ja sad retardiran sto mi se 6.73 svidja... Mislim imate prava da vam se ne svidja, ali ne mozete reci da je verzija retardirana, bar ne dok ne krene da se igra i dok vecina to ne potvrdi...

Link to comment
Share on other sites

Normalno da je osvezenje i da je zabavno kao uvek kad izadje nova mapa xD pa ja bi igrao po ceo dan da nisam presao na dvojku... ali ima stvari koje je mnogo "nabudzio" pogledaj moj prethodni post :D pa svi znamo kakav farm mozes da imas sa alch.... a sad kad je goblin greed povecao na 26golda dodje mu da na svaka 2 ubijena kripa ti imas +1 :D , za axe je ok :D mada on nista posebno ne moze da uradi kad je u pitanju cm :) Blood i thrist na 20% je glupost pre je bilo sasvim ok :) Sadist na lvl4 daje 600mane ako ubijes heroja mislim da je ovo nepotrebno :D dk nije imao potrebu za stanom od 400range zato sto samim tim sto je u dragon formi imam +25ms i tako da lako moze da stigne heroja :D mnogo je takodje sredio i jugga mislim na ulti :) opusteno ubije 2 sama heroja na lvl 16 + scepter... zeus sada ima mnogo bolji lane kontrol zbog static fielda :D

inace ogroman + za maginu i rubica bio je red :D

A onaj batica od heroja sto ima Duel magiju je smesan pa ajde bre on moze da dobije beskonacno dmg ako imas botinu na lejnu :D pricam za pub :)

Takodje ne mogu svaki item da objasnjavam ali novi boots je teska glupost :D kao i ovaj relic + basher ne znam kako se zove :D takodje novi ring je skroz nebitan item... Dobar je item koji daje disarm opciju...da jos neki heroj osim fenixa i invokera moze da disarmuje heroje :)

Inace u pravu si 6.73 je trenutno mnogo zanimljiviji od dote2...ali kad dota2 ubaci jos heroja bice skroz druga prica.... trenutno u doti2 pick maginu + dobar suport = 99% win :)

edit: Inace IceFrog potvrdio da ce ceo update iz 6.73 uskoro biti ubacen u dotu2 :D

http://www.playdota.com/forums/604422/6-73-changes-implemented-dota-2-a/#post3767498

Edited by Wizzzi^
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice alhemiste videces da nece biti ni blizu jak kao sto je bio u onoj jednoj verziji pre AA i medaljona. A i naucili su ljudi u toj verziji kako se igra vs njega :D

Sto se tice dk-a, tu se ne slazem, po meni je to dobro poboljsanje, eto ti si naveo primer kad vijas heroja, iako si brzi od njega opet 400 rangea znaci, jer da bi smanjio tu razdaljinu sa 400 na 100 ti treba neko vreme, recimo da je sekund, za taj sekund mozes dobiti neki stan ili ti jednostavno taj heroj moze pobeci u fog, znaci izgubices jos dodano vremena i ako je tu neka sumica moze da te zavlaci i vrti u krug... A i inace u fajtu je jako bitan range na spell, to nema potrebe komenarisati uopste...

Sto se Nekra tice isto dobro poboljsanje, ulty mu kosta bas mnogo mane, koili su 180 mane sto je mnogo s' obzirom na cd koji je mali, 6 ili 8 sec, znaci treba ti bas mnogo mane, sto ces imati sa ovim poboljsanjem ako uzmes jedan kill po fajtu :)

Btw cudno mi je da niko Meduzu nije prokomentarisao, meni ona deluje kao da je najvise pojacana, jos + je linkin pojacan, sto opet nju indireknto cini jacom :)

A sto se tice novih itema i heroja, bice dodatno balansirani u 6.73 b, c, d,...

Link to comment
Share on other sites

vec ima ono sranje sto vraca manu :D ovo je preterano on sa vangardom moze da bude tenk ceo fight ako ubije 1 heroja :D da ne pricam ako ubacis tu jos neke iteme :D shivu scepter meku :D ma ubica... inace ne kaze da je to nije super ali mislim da je nebotrebno skroz ima najveci armor imba regeneraciju dobar ms, splash, slow + splash nepotreban je range stun :D takodje sad ds sad nije toliko jak zato sto enemy heroji imaju semi transparent image :D heroje :) inace novi boots je ima za suporta :D zamisli ti 80ms kakav map kontrol mozes da imas :D + posle svakog ganka mozes se hilujes :) takodje zamisli tinkera sa neki itemina farm bot, orhid, ovo novo cudo od 2s stun :D + hex... nisam obracao paznju na medusu ne znam sta je promenjeno :) znam da je suport to sto linken daje 10dmg :) eto to mi se svidja :D mada meni se u principu sve svidja obozavam kad izadje nova mapa ja samo sad objasnjavam kako ce ovo da utice na balance :D

Link to comment
Share on other sites

Meduza kameni svih pet sekundi ako gledas u nju, ako sam ja to dobro procitao, a kod linkinsa je bitno sto ga medaljnon i urna (kao prejeftini itemi) ne kanteruju. Medaljon ima 6 sec cd i kosta nesto bede, a linkin 5k 20 sec cd. I bukvalno lik ti odbije linkin sa medaljonim i jos posle 6 sec ti sikine i armor, to je bas bilo glupavo xD, a isto urna ti odbije linkin i radi ti demidz, samo valjda taj prvi tik odbije, glupost, koju su sad popravili :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...