Jump to content

Ljudi, planiraju psetocid!


cali

Recommended Posts

štetu načinjenu od strane nepoznatog vozila, ako to možeš da dokažeš, ili od neregistrovanog vozila pokriva nešto što se zove Garantni fond prii Udruženju osiguravača Srbije.

čišćenje priobalja od školjki automobila pokrivaju valjda porezi, ekološke takse i sl.

mojne ti meni da držiš predavanje o osiguranju.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da ako je steta nacinjena drugom vozilu koje je takodje osigurano.

Sta cemo ako je u pitanju covek? Onda cenim da "stetu" pokriva zdravstveni fond, a zasto bi neki tamo pesak preko zdravstvenog fonda placao draskovo izdrkavanje za volanom? Neka se to lepo oporezuje vozacima dodatno. To je tvoja logika.

I btw znao sam da ces da potegnes slucaj vozilo na vozilo.

Ekoloske takse i porezi koje placaju svi ili samo vozaci? Ja koliko znam vozaci placaju samo taksu koja pokriva zagadjivanje. Dakle svi placamo ciscenje skoljki. Onda lepo svi placamo i ciscenje lutalica.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Da ako je steta nacinjena drugom vozilu koje je takodje osigurano.

Sta cemo ako je u pitanju covek? Onda cenim da "stetu" pokriva zdravstveni fond, a zasto bi neki tamo pesak preko zdravstvenog fonda placao draskovo izdrkavanje za volanom? Neka se to lepo oporezuje vozacima dodatno. To je tvoja logika.

I btw znao sam da ces da potegnes slucaj vozilo na vozilo.

Ekoloske takse i porezi koje placaju svi ili samo vozaci? Ja koliko znam vozaci placaju samo taksu koja pokriva zagadjivanje. Dakle svi placamo ciscenje skoljki. Onda lepo svi placamo i ciscenje lutalica.

веруј брату, Гарантни фонд постоји и ради, како сам написао.

није то моја логика, застани, размисли, па види да сам у праву. возач ВЕЋ плаћа све што потенцијално може штетно да учини као возач трећим лицима. и пешак је учесник у саобраћају и он је покривен мојим осигурањем ако га ударим. нема разлике. постоје тзв. материјалне и нематеријалне штете које покрива обавезно осигурање од аутоодговорности за штету начињену трећим лицима (ли-ци-ма).

па сви и прљамо приобаље, неко баци шкољку, неко кесу ђубрета. не говоримо о случају да си УХВАЋЕН у непочинству, онда иду казне.

посебни порези (таксе, акцизе, дажбине било које врсте) су усмерени на специфичну групу људи или правних лица са циљем да се друштву алиментирају настале или потенцијалне штете услед тог њиховог специфичног деловања, то је логика.

Drale nije istina. Mene je udario lik i pobegao, dosla policija, jeste videli ko je to uradio - taj i taj dzip al nisam video tablice. Ok, neces dobiti pare od osiguranja jer je nn lice pocinitelj i to je bilo to.

па могао си да питаш мене, нпр., за савет.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

веруј брату, Гарантни фонд постоји и ради, како сам написао.

није то моја логика, застани, размисли, па види да сам у праву. возач ВЕЋ плаћа све што потенцијално може штетно да учини као возач трећим лицима. и пешак је учесник у саобраћају и он је покривен мојим осигурањем ако га ударим. нема разлике. постоје тзв. материјалне и нематеријалне штете које покрива обавезно осигурање од аутоодговорности за штету начињену трећим лицима (ли-ци-ма).

па сви и прљамо приобаље, неко баци шкољку, неко кесу ђубрета. не говоримо о случају да си УХВАЋЕН у непочинству, онда иду казне.

посебни порези (таксе, акцизе, дажбине било које врсте) су усмерени на специфичну групу људи или правних лица са циљем да се друштву алиментирају настале или потенцијалне штете услед тог њиховог специфичног деловања, то је логика.

па могао си да питаш мене, нпр., за савет.

:)

Znam ja drasko za fond zato sam i rekao da sam znao da ces krenuti pricu o situaciji auto vs auto.

Nisam cuo da je iko naplatio iz tog fonda povrede, pretrpljeni strah itd itd.

Da, svi prljamo samo kesu pokupi djubretar, a ko ce da pokupi automobilsku skoljku? Veci trosak = vlasnici kola moraju placati dodatno zbog rizika da ostave skoljku svog auta.

U svakom slucaju primera imas milion dok su kola najspecificnija jer se kao vozilo obavezno osiguravaju itd itd ali i tu imas dosta paralela.

Hocemo svakog vlasnika bilo kog oruzja da oporezujemo po komadu oruzja 30k godisnje jer ce on mozda tim oruzjem nekoga povrediti?

Bottom line

Ako pas povredi, vlasnik odgovara = reseno zakonom kao i oruzje.

Vlasnici pasa ne uticu na broj lutalica nista vise nego ostali.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ама Мохи, брате, Гарантни фонд ће исплатити и ЛИЦУ штету, под наведеним условима.

то што ти нешто ниси чуо, не значи ништа.

ђубретари могу да однесу било шта, па и шкољку кола.

тај што држи оружје такође плаћа ПОРЕЗ на то своје оружје сваке године.

није ми само јасно што си толико тврдоглав као мазга.

власници паса су УТИЦАЛИ и и даље утичу, да не улазимо сад у нагађање %, на популацију паса луталица. нису ваљда утицали сабласни невени?

посебни порези (таксе, акцизе, дажбине било које врсте) су усмерени на специфичну групу људи или правних лица са циљем да се друштву алиментирају настале или потенцијалне штете услед тог њиховог специфичног деловања, то је логика.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

стоструко више утиче, не знам, неки ресторан у коме гости не похасају све, па они то баце у ђубре, па кучићи налазе около, по твојој логици онда треба опорезовати људе који иду у ресторане (тј. све људе, јер постоји могућност да ће неко да оде у ресторан), а поред тог апсолутног пореза који терети све људе на свету, увести дупли порез власницима ресторана, а тродупли онима који имају порције веће од икс величине.

Не можеш да оправдаш толики лептиров ефекат и толико ''можда'' тим твојим примерима. И плус, јел има нека статистика колико је било напада нечијих паса поменутих раса и колико је то учесталије код тих раса него код других, па да онда причамо. А и ако постоји нека страшна статистика, онда брате кажи ''не може више да се пазари бултеријер'' и то је то. Ах, да, онда нико не добија паре, боље овако ретроактивно.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Дуле, концентриши се, не подржавам ово конкретно решење, него говорим о принципу.

проблем распуштених полудивљих животиња у овом друштву је лако решив. поред иницијалног улагања које би обезбедило физичку елиминацију луталица, од даље настављених прихода по основу ове врсте дажбине би се даље унапређивало окружење за куце и маце које живе код власника у стану, у смислу сређивања зелених површина за њих, бесплатне вакцинације, ветеринара и сл...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ahahaha, panduri ti daju savete o pravu, pa ti si momak mnogo glup

@Starbak

@Drale

e pa dojaja, posto jos nije popravljena steta.

zvacu pandure, reci cu da mi se to desilo na parkingu ispred gajbe, verovatno je nocu neko naleteo pijan i eto meni popravke za dz! \o/

recite sta da uradim?

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Али онда твоја прича нема ама баш никакве везе са овим конкретним решењем о коме се прича. Принцип је да се оглобе власници ''опасних паса'' (за које на крају крајева нико овде није рекао поуздано шта то значи) зато што имају опасне псе. ват. Забрани опасне псе онда.

Што се тиче генералног приступа - луталице умеју да буду проблем, али шта ћеш да им радиш, да пуцаш по њима? Они су животиње, нису криви што се јебу около и што живе тамо где има хаса. Јел имаш да понудиш неко другачије решење? Наравно, ако мора, онда мора, ал брате, боље спречити него лечити, а ја опет мислим да су ресторанџије кривље од куцодржаца.

Е сад, оно што је овде најбитније заправо, да не скренем у дигресију, какве везе имају ликови који држе псе са луталицама? Немој сад опет о ономе како би их глобио јер држе кучиће у стану, то слободно уведи кад будеш био господар света. Кућни љубимци се нормално продају и гаје и блаблабла, може да ти се не свиђа то, али то не значи да треба да намећеш решења која нису у контексту реалности, могу и ја сад да кажем ''све батице треба побити!'', ал мислим, која је поента, причаћу у оквирима друштва, можда појачати казне за хулиганство, снизити одговорност са 18 на 15 година итд.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ono naplaćenih para od takse na kerove što ne bi završilo po stranačkim džepovima bi se slilo u penzioni fond i ti to dobro znaš bobo

а зашто ти данас плаћаш п.д.в.?

мислим, јасно је где смо, ако бар можемо да причамо, макар хипотетички, о неком сређенијем друштву, о неким принципима, и то је корак напред, БАБО ЈЕДНА!

recite sta da uradim?

позови полицију на увиђај, добиј записник, и правац Гарантни фонд.

најбоље је да се обратиш друштву које је осигурало твој ауто од аутоодговорности. иако неће они да ти исплате штету, даће ти помоћ по тачкама. конкуренција, пажња према клијентима, ово-оно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ама Мохи, брате, Гарантни фонд ће исплатити и ЛИЦУ штету, под наведеним условима.

то што ти нешто ниси чуо, не значи ништа.

ђубретари могу да однесу било шта, па и шкољку кола.

тај што држи оружје такође плаћа ПОРЕЗ на то своје оружје сваке године.

није ми само јасно што си толико тврдоглав као мазга.

власници паса су УТИЦАЛИ и и даље утичу, да не улазимо сад у нагађање %, на популацију паса луталица. нису ваљда утицали сабласни невени?

Porez za držanje oružja (u dinarima) godisnje

Automatska puška 9.970

Poluautomatska puška 3.990

Oružje za koje je izdat oružni list za držanje 2.700

Oružje za koje je izdat oružni list i za nošenje 13.460

Tvrdoglav sam zato sto se ponasas retardirano po ovom pitanju.

Pas ne moze napraviti nikakvu stetu ako ima korpu te je isto opasan koliko i gazda sa oruzjem tj moze biti zloupotrebljen samo ako gazda to zeli.

Znaci drasko podrzavas kolektivnu krivicu za sve vlasnike pasa iz proslosti koja bi se prenela na vlasnike danas? Interesantno. Jel podrzavas i druge vidove kolektivnih krivica?

Da su ti koji su oterali svoje ljubimce od kuce platili kaznu titu pa slobi, pa onda da je ta kazna uplacena instituciji kojoj treba da bude uplacena ne bi imao problema sa lutalicama danas. Pa si ti smislio sad da naplatis rupe proslih sistema danas i to odredjenoj grupaciji kojoj, zamisli, ne pripadas?

U svetlu dogadjaja sa odredjenim kinezom u knez mihajlovoj ja mislim da treba oporezovati sa 30k din godisnje svakoga ko poseduje macetu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ти ме бре не слушаш, касниш 1-2 корака непрекидно, понављам се...

проблем распуштених полудивљих животиња у овом друштву је лако решив. поред иницијалног улагања које би обезбедило физичку елиминацију луталица, од даље настављених прихода по основу ове врсте дажбине би се даље унапређивало окружење за куце и маце које живе код власника у стану, у смислу сређивања зелених површина за њих, бесплатне вакцинације, ветеринара и сл...

лепо ти пише... шта хоћеш да кажеш? да данашњи власници данашњих паса не сносе одговорност за БУДУЋЕ луталице?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

PS: Apropo poredjenja sa oruzjem. Pas se pre moze uporediti sa hladnim oruzjem u smislu efikasnosti kao oruzje, a cak se vatreno oruzje daleko manje oporezuje, dok se hladno uopste ne oporezuje niti registruje.

ама чујеш ли ти себе? прво поредиш са колима, онда поредиш са оружјем... аман, човече, од тог пореза би се намиривали само као из Гарантог фонда, ако је луталица или пас неутврђеног власника неког повредио.

порез би ишао на подизање квалитета живота људи и животиња у граду.

опет понављам, не браним ПОСТОЈЕЋЕ РЕШЕЊЕ, говорим о принципу.

:fp:

NE SNOSE

SNOSE ONI KOJI PUSTE PSE NA SLOBODU

LEPO TI PISE U PEDESET POSTOVA NA OVOM TOPIKU

А КО СУ ТИ КОЈИ ПУСТЕ ПСА НА СЛОБОДУ АКО НЕ ВЛАСНИЦИ ЈЕБЕНОГ ПСА?!?!!?!?!?!?!?!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Primera radi, ti ako si bacio pola vekne starog hleba u kontejner si vise pomogao povecavanje populacije lutalica nego ja koji ceo zivot imam zivotinje u kuci jer nijednu zivotinju nikada nisam izbacio na ulicu.

ама чујеш ли ти себе? прво поредиш са колима, онда поредиш са оружјем... аман, човече, од тог пореза би се намиривали само као из Гарантог фонда, ако је луталица или пас неутврђеног власника неког повредио.

порез би ишао на подизање квалитета живота људи и животиња у граду.

опет понављам, не браним ПОСТОЈЕЋЕ РЕШЕЊЕ, говорим о принципу.

:fp:

А КО СУ ТИ КОЈИ ПУСТЕ ПСА НА СЛОБОДУ АКО НЕ ВЛАСНИЦИ ЈЕБЕНОГ ПСА?!?!!?!?!?!?!?!

TO SU ONI CIJE IME PISE NA CIPOVANOM PSU

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ОДЛИЧНО.

е сад. ако РЕШИМО Слобине и Брозове луталице (цирка месец дана посла), што би био проблем организовати онда лепо на бази прихода од пореза као "пет-полис"? да контролише како ти пси (уопште љубимци) живе, у којим условима, да прате ризике, елиминишу пуштање нових љубимаца на улицу, чипују, вакцинишу, проверавају, испитују, удомљују итд...

TO SU ONI CIJE IME PISE NA CIPOVANOM PSU

а ако пас није чипован?

ко проверава чипованост паса?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...