Jump to content

Dešavanja na lokalnom basket terenu


Recommended Posts

@ova dakijeva prica

daki troluje, ali ovo sto on prica nije bas retardirano najiskrenije...mislim, ovde se sad prica kao da su svi kao klinci jedva cekali da dodju stariji i da ih posutiraju sa terena (ne bukvalno)...dobro, bilo je situacija gde dodju stariji iz kraja, pa ti njih gotivis, oni tebe brane i te fore, vi ste njihovi klinci, oni tvoji idoli, ali ja se secam mnogo vise situacija gde dodju matorci bolidi i kao aj' sklonite se, a pritom su odvratni bangavi debili koji ne znaju loptu da sutnu i to, tu se bas ne secam da sam bio najsrecniji kad se pojave :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Па си их отерао демонстрацијом свог кунг фуа? Прича ''ако нас скину са коша нек играју'' јесте ретардирана, мислим, замисли имаш двајс година и као играш три на три са још два своја ортака против три клинца од девет година да би их скинуо са коша. Ти не видиш да ту нешто не штима по педесет тачака?:)

Под један, и сам кажеш да је било ситуација и једних и других, ми смо причали о овим првима кад смо ''једва чекали да нас пошутирају''. Под два, и што се тиче ових других, нико их није волео, али сигурно ниси остајао на терену са трипом ''лол кад нас скинете можете мало да се одиграте, то што радите није фер!'' него си запалио, испсово четири секунде и отишо на аутомате и заборавио то за пет минута јер је то тако функционисало.

Ови што се нама нису склонили су довели пет ћалета, а ни то не би урадили да смо били из тог краја. Даки је то решавао без ћалета очигледно, његов став и завидан кунг фу су репеловали насилнике у моменту!

У моје време смо правили еурокрем на гајби и морао је да се меша сат времена!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@vlada, dulio uleteo

bas naprotiv, nikad nisu dolazile takve njuske, bar ne na ovaj teren. jednostavno se znalo ko kad igra i to je to. mi mladji taman zavrsavamo tad dolaze stariji mi blejimo pored terena zezamo se sa loptom i usput i njima dohvatis loptu.

ja sam u nekom tripu da vi koji pricate da nije tako, ustvari niste ni provodili dovoljno vremena na terenima da bi to videli, doziveli. nikad nije bila situacija da te oni oteraju, vec taman dok se skupe ti zavrsavas i to je to.

a ono sto je mendzi rekao za "idole" je takodje bilo i u mom slucaju, ali ne samo mom vec kod svakog klinca kod mene na skolskom. fazon je bio kad smo stasali pa poceli igrati sa njima, eh ta vremena :-D kasnije si ti klincima postojao to, naravno samo ako si sabijao :-D

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Добро, то је исто чињеница, сећам се кад сам ја кренуо да карам своје идоле у баскету, није ми било добро годину дана:)

И то да, у свом крају је била стандардна екипа клинаца и стандардна екипа маторих који су играли око шес поподне и тада клинци већ крену сами од себе да пале гајби.

Али хипотетички, да ти се појави а вајлд велики апирз, отишо би брате с коша.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Добро, то је исто чињеница, сећам се кад сам ја кренуо да карам своје идоле у баскету, није ми било добро годину дана:)

To se meni desilo ove godine, dugo u kraju nije bilo ni 1 terena za basket i ortaci koji su ostali dole se iscimali letos, napravili teren i dolazila je gomila starijih likova koje sam gledao kao mali i 'divio' se potezima, bas prija kada ih sada pobedjujem ^_^ samo stoo sada ne mogu da nateram klinca da ode po vodu a da ga ne ispsujem eventualno lupim .. :/ tako da su kod mene u kraju 'red i postovanje' kol'ko tol'ko ocuvani .. :)

Edited by dullenceeee

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

znaci u redu je da ti sa 25 godina lupis klinca, ali nije u redu da ti klinac dovede calca?

opet ponavljam, ja kad sam imao recimo 16 god (ko je lol igrao basket na pravim terenima sa 9, kao dobacivao si do obruca, da) i igram sa 3 druga, i dodju 3 - 4 lika od 20+ god ili sacekaju da zavrsimo, pa odigraju oni jednu, pa mi jednu, ili oni odigraju protiv nas (najcesce pobede) pa se igra "pobednik ostaje na kosu".

niko me nikad nije oterao sa kosa tipa E BESTE DECO niti je bilo e malci, ajte po vodu. pa nasa reakcija bude lol na to i onda iskuliraju. jako retko se desavalo da dodje gomila starijih likova sa ociglednom namerom da igra, daju nam da zavrsimo ali pozdravi se sa terenom za taj dan. ali ti stariji su bili normalni pa ti nisu uzimali loptu jer su je imali s obzirom da su dosli na basket sa namerom da igraju, a ne da prave pauzu izmedju 2 dzointa pa kao aj da smaramo klince, hehe.

poenta price, mi novosadjani smo mnogo lepse vaspitani nego ostatak srbije!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

daki pogresno si protumacio mladji jebemmumisa, mladji kao 10 godina, a ne 16. ja sam sa 17 igrao u prvom timu, samim timu sam opusteno igrao sa tim starijim likovima na terenima, tad nisam imao potrebu da se sklanjam ni ja ni moja ekipa jer smo mogli igrati protiv njih, kasnije ih i pobedjivati.

poenta price je bila da su se svi kao klinje od 10 godina sklanjali starijim momcima, ne zato sto su ih ovi terali, vec jednostavno to je sasvim normalno postovanje starijeg.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

не, са девет година смо играли на лажним теренима. Ти си нешто побркао, ја и ортак смо са 14 куцали на правом кошу, јесте да смо били звијезде блока и да остали то нису могли, али свеједно, ред величине ти је лол. Тако да сам са тих 16 увелико играо са регуларним ликовима од 20, наравно да не мислим да ће лик од дваес да тера лика од 16 са коша. Замисли, мене лик од педесет не тера са коша сада.

Мислим лол јеботе са 16 си већ пубертет фул, висина фул, још ако се ложиш на баскет, нема никаквих проблема да играш са ''великима'', а и ти велики нису толико велики и радо те и примају у екипе.

Јеботе па пре две година сам играо са клинцем од 15 година који је у репрезентацији, знаш шта ми је урадио, нисам знао де сам.

Ако лик од девет година не може да добаци, може да игра са фудбалском или да игра мали фудбал на том истом терену, геније.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ok, nismo se razumeli, samo znam da sa 10 godina nisam igrao basket nego nozni tenis po parkinzima, zmurke i rata lol.

i opet mi je cudno malo to za "idole" (ne idole, vec "idole") i da sam zeleo nekom nesto da donosim, koliko god godina da sam imao.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Мени је лик лупио васпитни шамар кад сам прекорачио границу и ту сам се сморио, ал не оно као изнервирао, него сморио јер сам болид и треба да се сморим. Имао сам типа десетак година и блејао сам са старијима и њима је ваљда било интересантно, па сам тако блејко понекад. И они су кул, па су ми дали и да их зезам и све, и онда су неког лика зајебавали сви колективно, онако прилично солидно и ја као ту нешто улетео да зезам и лик ме пукне. И није ми пало на памет да зовем ћалета лооооол. Брате и требо је да ме пукне кад сам клиња који је се претерано заборавио и добио крилца.

Па чак и да су велики код мене били ригорознији и јадни према клинцима (а нису никад, контм да је мој блок био бољи од осталих чак, а сви су били добри), опет не бих ишао по ћалета, нити бих на одлазак са терена гледао као на, не знам, пораз или да сам пичка. Нико не воли да оде са терена, али се не говори о томе. Ко што нико не воли да оде по воду, али уопште не конташ то ко chore него оно, то је тако, устајем дедама у басу, идем великима по воду. Ко кад би сад узео да се смарам што немам крила, па немам брате, хомо сапиенс нема крила и тачка, не пада ти на памет да је то нека неправда.

Ево Даки за тебе

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па тај фазон, некад сам имао трип да изађем поподне само да гледам, оно, блејим гајби цео дан и онда ''шес сати, мама тата, одо ја доле на трибине'' и ту седнемо ми клинци и онда фазони ''пера може да куца'' ''ма не може јеси луд''

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekad se na basket terenima ucila kosarka...

tako su, na terenima na kalemegdanu, sale djordjevic i danilovic i ostali pekli i onda to znanje izvozili...

Legendarni basketas je i, sada omrazeni, Aleksandar Tijanic, pa onda prof.Pashanski, Disha, Vidan...cuveni basketi kod, tada, O.S. 25-i maj na Novom Beogradu....U kasnijoj generaciji dolazili Kecman, ja i jos neki koji se nikad nisu proslavili, a igrali su kao carevi...

I, tako, da ne nabrajam ko je sve dolazio na basket i gde...o tome moze knjiga da se napise....

Ko je tada od klinaca dolazio da gleda basket, taj je mnogo naucio i bio sretan zbog toga...ako bi otisli klinci po vodu, to je bila nagrada...

Jbg, da se tada pojavio neki Dakica sa takvim stavom... ne, zapravo tada nisu postojali likovi kao Dakica, njih su izmislili znatno kasnije...oni se i ne racunaju...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...