Jump to content

Orcs must die


Lucky

Recommended Posts

Orcs must die je napravio Robot entertainment, ja ih ne znam ni po čemu drugome do Age of Empires Online. U pitanju je simpatični tower defense u trećem licu, ali vi kao igrač imate aktivnu ulogu i kad krene fajt, pošto vodite "čuvara portala" koji ima svoje naoružanje a cilj je da odbranite "void" od gomile talasa orkova. Humor je od početka tu, ne baš sjajan ali simpa, i postavljate raznorazne zamke, bacate đije, the usual, i trudite se da niti jedan ork ne upadne u portal tj. stigne do njega. Ima dosta nivoa, a posle svakog dobijate neku novu "spravu" ili jedinicu za odbranu (makar u početku) kao i određeni broj lubanja kojima možete da upgradeujete postojeće iteme.

Download je oko 2GB, i preporuka za sve koji gotive taj tip igara.

OrcsMustDie-Logo.png

Orcs-Must-Die.jpg

ss_preview_mage06.jpg.jpg

boombarrel5.jpg

orcs-must-die-20110502111125507_640w.jpg

Orcs-Must-Die-Review.jpg

OrcsMustDie3.jpg

orcs_must_die_screenshot_010-560x315.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni se za sada jedino ne dopada što:

a) nisam siguran da kapiram kako tačno dodeljuje one lobanje. Jel ima neko pojašnjenje? Pošto sam jedino siguran da kad odradim flawless dobijem 5, ali da li će upasti tri ili četiri nikako ne kapiram :)

b) Ne dopada mi se što, makar na početnim nivoima, nema 'leba da završiš misiju ako ne koristiš uređaj/napravu kojeg si dobio baš na tom nivou. Odnosno ima prilike, ali gubiš dosta. Probao sam više puta, i ono, kad isprobavam svoje "kombine" onda svi živi prođu, a kad stavim to što sam dobio na nivou, ne prođe niko.

Link to comment
Share on other sites

a)zavisi koliko rift poena ti ostane.

b)ja sam prvih 10ak nivoa cepao arrow trap, sad archere ... ostalo manje vise nebitno... i naravno najvise crossbow...steam trap recimo jos nisam ni probao... obicno je princip "nadji najduzi hodnik/najuzu tacku i saspi arrow/archere po zidovima i spam spam spam"

Link to comment
Share on other sites

super je igra :).ostalo mi jos par nivoa na najtmeru da predjem ali me mrzi.90% mapi se prelazi na najtmeru samo sa poljima za ++kesh,580 arrow wallova,grajnderima i gardijanima (poneki slow trap eventualno).ring of lightning,apgrejdovan kod vivera da daje jos vise para i pici :)

koliko sam ja skapirao skullovi se racunaju u zavisnosti od toga koliko orkova prodje,valjda na svakih 5 po 1 lobanja manje,mada nisam siguran.zavisi i od nivoa tezine.

Edited by Hell

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja skapirao skullovi se racunaju u zavisnosti od toga koliko orkova prodje,valjda na svakih 5 po 1 lobanja manje,mada nisam siguran.zavisi i od nivoa tezine.

Ne bih rekao. Ja sam na jednom nivou dobio četiri lobanje iako mi niti jedan ork nije prošao do rifta. A opet nema ni poente da ako ti prođe pet nemaš niti jednu lobanju jer si ipak završio nivo.

Sekira, ima 'de 'oćeš na poznatim sajtovima tog tipa.

Link to comment
Share on other sites

malo sam citao sam po netu i u sustini kazu da ''style of killing'' odlucuje o kolicini lobanja na kraju.siguran sam da nivo tezine i kolicina orkova moraju da igraju nekakvu ulogu tu :).super je sto moze na 15 nacina da se predje svaka mapa.http://www.youtube.com/watch?v=CeoQxHoGlgM <ovo mi recimo nikad ne bi palo na pamet :))

Edited by Hell

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Baš sam skoro razmišljao da ja do tipa 6-7 nivoa nisam uopšte izvalio da postoje oni objekti okolo koje možeš da aktiviraš da ti pomognu u odbrani, a potom ih nadalje nisam ni koristio, odnosno jesam na onom nivou, mislim da je The Tower, kad ti odjednom krene 5-6 ogrova velikih, onda bacim onaj balvan na njih. Isto tako one "samostrele" što možeš da koristiš nisam upotrebio dva put, i to da vidim kako rade.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sklon "samostojnim" rešenjima, znači ako ima 2 putanje jednu pokušavam da utvrdim drugu lično nadgledam, a te stvari na kraju završim štekajući kao municiju u FPSu :)

Te balvane sam aktivirao par puta ali sam na kraju nivo rešio uz loss jedne lobanje zbog predugog vremena gurajući ogrove sa stepeništa na niži nivo gde sam ih sam rešavao :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se najbolje zabavljao na nekom nivou, recimo, 5-6 pred kraj, kad dolaze sa dve strane orci, imaju dva puta (u sredini je ona kao "voda"), penju se na neki viši nivo i iz njega odma' skrenu levo i desno i tu su riftovi. A u sredini imaš neku terasicu da postaviš archere.

I prvih 2-3 naleta ono, branim se kako umem, i onda kad sam se bolje pozicionirao, uzmem lepo zagradim putanje barikadama (ali onako "pametno" da ne krenu odma' orci da ih ruše), postavim na obe strane puta one katapult zamke što iz poda idu i namestim ih tako da bacaju orke na drugu stranu (preko vode, neki naravno završe i u vodi). I stavio sam bukvalno po desetak tih zamki ako ne i više sa svake strane. A u sredinu na te terasice natrpao archere sa vatrenim strelama.

I onda sam samo gledao show :)) Orci lete sa leve na desnu stranu i obrnuto a ovi ih skidaju kao u duck huntu :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...