Jump to content

EuroBasket 2011


Dobermann

Recommended Posts

Kako im zavuče trojku coolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nole:

Bio je sisica koja nije mogla da izdrži napore i predavala je mečeve čim ga nešto zaboli, onda je radio na tome i sada je najbolji.

bio je dete koje je alergicno na protein koji se moze naci u svakodnevnoj ishrani... a onda je radio na tome... postao doktor medicine... shvatio da je glutein ono zbog cega je sisica i zbog cega ne moze da izdrzi napore... i zbog cega predaje meceve... osmislio je sebi dijetu koja je bez gluteina i sada je najbolji... wait woot?!?

hejterima je tesko da priznaju sami sebi da teodosic igra pod blokadom... da nam reprezentacija lici na bolnicu... da nema novice... da je rasic u kurcu...

lakse je ubediti sebe da je teodosic trebao da doda, bez obzira na cinjenicu da je nad njim nacinjen faul... da je do kraja napada bilo 6 a ne 15 sekundi kada je sutnuo "nerezonsku trojku" (ne znam samo zasto nerezonska... bio je blizu linije za tri poena... dobio je blok cini mi se od macvana... sutnuo je kao ja da sam sutirao, nek je ziv i zdrav)

nije opravdanje, njemu opravdanje ni ne treba... ali osecam da je u glavi imao sliku la monike koji svira 3 sekunde van reketa + probijanje + topljenu loptu + nameran faul uz 12 bacanja i 4 lopte sa strane... neki bi se cak usudili da kazu da je to dudina ideja, medjutim aksiom je da teo ne slusa dok selektor prica, tako da je to cisto baljezganje...

Link to comment
Share on other sites

ok ti citas sta je bilo u njegovoj glavi, dok sve teorije kosarke pokazuju da je uradio sve pogresno... i naravno nije nista uradio u tim svojim lucidnim momentima u zavrsnici... ali ne, teo je teo , mercedes je mercedes, njemu opravdanje ne treba... upravo je to ono sto ubija kolektivnu igru... recimo ja ne hejtujem tea, gotivim ga, ali ne sme da bude iznad ekipe i selektora...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nisam izmislio gledao sam svojim ocima gostovali su obojica na sos kanalu :)

pekovic je cak i rekao da mu se ne svidja kako se igra nba da mu evroliga vise lezi :)

Svu šalu na stranu, to što je napaljen davao neodmerene izjave ne znači da je retard na terenu. :) Ponavljam se, ali! Dečko ima katastrofalnu motoriku i svaki put kada bi je unapredio donekle povredio se. Da se razumemo, ja bih voleo da nam on, ovakav kakav je, bude u najboljem slučaju treći centar reprezentacije, ali to što ne može da skoči ne znači da je retard.

jbg Pekovicu je ovo prva ili druga sezona, Milicic je tamo vec 8 sezona... Realno da je Milicica uzeo neki drugi klub a ne Detroit te 2003 za pika imao bi on i vecu ulogu u Minesoti sad, tamo u Detroitu su tad igrali Ben i Rasheed Walace i Rebraca posle 1 sezone dosao je i McDyess.

Ali Darko je i pre odlaska u NBA važio za problematičnog klinca, tvrdoglavog koji ne voli da trenira i radi, ne sluša trenere... Mislim, fakat je da je mogao da ode u ekipu koja je bolja po njegov igrački skill, ali veliki deo krivice leži u njemu.

bio je dete koje je alergicno na protein koji se moze naci u svakodnevnoj ishrani... a onda je radio na tome... postao doktor medicine... shvatio da je glutein ono zbog cega je sisica i zbog cega ne moze da izdrzi napore... i zbog cega predaje meceve... osmislio je sebi dijetu koja je bez gluteina i sada je najbolji... wait woot?!?

hejterima je tesko da priznaju sami sebi da teodosic igra pod blokadom... da nam reprezentacija lici na bolnicu... da nema novice... da je rasic u kurcu...

lakse je ubediti sebe da je teodosic trebao da doda, bez obzira na cinjenicu da je nad njim nacinjen faul... da je do kraja napada bilo 6 a ne 15 sekundi kada je sutnuo "nerezonsku trojku" (ne znam samo zasto nerezonska... bio je blizu linije za tri poena... dobio je blok cini mi se od macvana... sutnuo je kao ja da sam sutirao, nek je ziv i zdrav)

nije opravdanje, njemu opravdanje ni ne treba... ali osecam da je u glavi imao sliku la monike koji svira 3 sekunde van reketa + probijanje + topljenu loptu + nameran faul uz 12 bacanja i 4 lopte sa strane... neki bi se cak usudili da kazu da je to dudina ideja, medjutim aksiom je da teo ne slusa dok selektor prica, tako da je to cisto baljezganje...

Vidi, ja sad mogu u beskraj da ponavljam isto što sam rekao, ili da, kako bih izbegao da se praviš duhovit, pišem wall of textove u kojima hvalim i Noletove trenere i doktore i sve ostale ljude u njegovom timu. :) Bio je sisica zato što se predavao svaki put kada ga nešto zaboli ili se zadiše u trenutku kada krene da gubi iole bitan meč. To nije hejtovanje nego fakat.

Kako i zašto je uspeo to da prevaziđe nije tema, ali on to jeste uspeo i prestao je da bude sisica. Osim operacije nosne devijacije i izbacivanja glutena, kao i prirodnog fizičkog sazrevanja, jasno je da je psihičko sazrevanje jako bitno.

Nerezonska trojka je nerezonska, zato što je u datom trenutku postojalo više boljih rezona. ;)

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

ok ti citas sta je bilo u njegovoj glavi, dok sve teorije kosarke pokazuju da je uradio sve pogresno... i naravno nije nista uradio u tim svojim lucidnim momentima u zavrsnici... ali ne, teo je teo , mercedes je mercedes, njemu opravdanje ne treba... upravo je to ono sto ubija kolektivnu igru... recimo ja ne hejtujem tea, gotivim ga, ali ne sme da bude iznad ekipe i selektora...

ja ne citam nista... to je bila sala komika... ili se ne primecuje...

ja gledam snimak... 3 igraca STOJE U MESTU... macvan se izvlaci i pravi mu blok... u trenutku kada lopta udara u tablu stoji oko 5 sec do kraja napada... duda se u jednom trenutku vidi u kadru... ne pokazuje emocije...

Vidi, ja sad mogu u beskraj da ponavljam isto što sam rekao, ili da, kako bih izbegao da se praviš duhovit, pišem wall of textove u kojima hvalim i Noletove trenere i doktore i sve ostale ljude u njegovom timu. :) Bio je sisica zato što se predavao svaki put kada ga nešto zaboli ili se zadiše u trenutku kada krene da gubi iole bitan meč. To nije hejtovanje nego fakat.

Kako i zašto je uspeo to da prevaziđe nije tema, ali on to jeste uspeo i prestao je da bude sisica. Osim operacije nosne devijacije i izbacivanja glutena, kao i prirodnog fizičkog sazrevanja, jasno je da je psihičko sazrevanje jako bitno.

Nerezonska trojka je nerezonska, zato što je u datom trenutku postojalo više boljih rezona. ;)

ti mozes da ponavljas u nedogled... ali to isto mogu i ja... on je sisica zato sto se zadise i preda je neozbiljna i zlonamerna ocena... to je ozbiljan problem i zivot i zdravlje svakog sportiste je vaznije od "vaznog meca"... to sto ti negiras medicinske cinjenice nije moj problem... ako kazes da nije hejtovanje, ja mogu samo da nagadjam sta je... fakat? ja kazem kompleks... i ko je sada u pravu?!?

psihicko sazrevanje je common sense, ali nema apsolutno nikakve veze sa disanjem... i to je zamena teza... i to nije tema, kako i zasto je "prestao da bude sisica" jeste... upravo tu temu sam pokrenuo...

pogledaj snimak ponovo... ili prvi put?!? ako je neistina da 4 igraca stoje (ok mozda naprave korak ili dva kao da se setaju na savi) i ostavljaju tea da igra 1v1... ako je neistina da je za napad ostalo 4-7 sec (NE, to nije bio sut u petoj sekundi kako ovde neki tvrde)... ako je neistina da se macvan potom izvlaci i pravi blok za teodosica... ako je neistina da teodosic sutira sa udaljenosti sa koje su sutirali i keselj i savanovic i tepic i jos 50 igraca na ovom EP... onda mozemo da pogledamo snimak jos jedanput, a ja cu otici kod lekara da proverim dioptriju pre toga...

ja nisam bogom dan da odlucim sta je rezonski, a sta ne, u tom trenutku... isto tako nisi ni ti... znas li ko je?!? onaj kome je ceo tim ostavio da resi situaciju... da je krenuo na ulaz i dobio bananu bilo bi "OMFG dobio je blok da sutira trojku... a on nerezonski ulazi pod kos da ga zalepe... ili da mu ne sviraju faul kao 30 sec pre toga... da je zakucao ili dao trojku sa 10 metara... bila bi prica TEO BOG GG!!! to alpha prica vec 10 stranica, nazalost hejteri su tu da pljuju, a ne da citaju... sa sve obaveznim "ja gotivim tea, ALI...

Link to comment
Share on other sites

ajde vise da ne smaramo :) prosli smo, svi se nadamo da ce teo biti vise precizan nego luckast, i da ce slusati dudu i drugare, biti mvp i dogurati nasu repku do finala

a drugari ce se valjda vise kretati po terenu u sledecim utakmicama, jer nisu oni stajali samo taj napad kada je teo sutno trojku, prestajali su malte ne celo drugo poluvreme u napadu... deo taktike ili ne, ali delovalo je jadno :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oladi.

problem?

ako ne doprinosis raspravi molio bih te da me obidjes...

brate sarmo ako je odluceno da on sutira onda to ne znaci da on moze i nogom da sutne :)

(3:55)

ovaj sut je bio neprecizan kao i vecina suteva za tri poena od kada se igra ova igra... ja ne vidim da je pucao kao radivoje korac...

Link to comment
Share on other sites

evo sarmo :)

vidi stopiraj gde pocinje snimak

3 igraca su oko teodosica a cetvrti igrac stoji kod slobodnih bacanja :) savanovic mu je sam on nije hteo da doda a trebao je jer je okruzen sa tri igraca nego je krenuo da dribla i naravno pojeo govno....a posle kad su ga udvojili onda je vec kasno da mu se neko otvori za pas :) u takvoj situaciji samo je turskoj klupi mogao da doda :D

naravno sledeci napad ga udvoje i on odma baca pas savanovicu :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Problem je. To ako voliš svoje ukućane da čašćavaš kurčevima, ne znači da je to everyday regular fora i u svakodnevnom životu.

Što se tiče diskusije, svaki tvoj argument se zasniva na "MOJE MIŠLJENJE JE OVAKO I ŠTA ĆEMO SAD". Dakle ne dozvoljavaš da ti iko šta kaže jer ti imaš "SVOJE MIŠLJENJE I ŠTA ĆEMO SAD". Da ne pričam da smatraš da ako se tebi nešto u životu nije desilo, automatski ne može nikom drugom da se desi i daješ neke "činjenice" koje si izvukao sa sajta monda ili odakle već.

A možda i ti imaš nekog kul ortaka tamo u Litvaniji da ti prenosi najnovija dešavanja.

ako ti volis da izigravas doktora i preporucujes nekome nacin ishrane onda budi spreman da ti se vrati istom merom... da si makar naveo jos jednu recenicu pored te vezanu za temu razgovora shvatio bih kao troll... na prozivku se odgovara prozivkom... a na ovakav post mogu da ti odgovorim samo istom merom:

to ako volis svojim ukucanima da preporucujes sta ce da unose u organizam a sta ne, ne znaci da je to prikladno raditi na forumu coveku koji je mogao da te uvredi samo cinjenicama i nicim vise...

"moje misljenje" je mnogo bolji pristup od "on JESTE retard i mogao je bolje"... to deluje kao aksiom... ako lazu lekari/novinari ko god, onda lazem i ja... saznanja koja imam nisu plod moje maste vec onoga sto sam procitao i cuo iz vise razlicitih izvora... jedan od njih je i sam novak djokovic... prema tome, ako se meni nesto nije desilo, a novaku jeste... onda je logicno da saslusam njegovu stranu price... cak i da mu ne verujem i da sam sklon teorijama zavere... u nju su ukljuceni i mnogi strucnjaci... a sve to samo zato da bi se dokazalo da je novak bio sisica ili nije?!?

meni ortak iz litvanije nije potreban... za temu o kojoj polemisemo je dovoljan i televizor...

evo sarmo :)

vidi stopiraj gde pocinje snimak

3 igraca su oko teodosica a cetvrti igrac stoji kod slobodnih bacanja :) savanovic mu je sam on nije hteo da doda a trebao je jer je okruzen sa tri igraca nego je krenuo da dribla i naravno pojeo govno....a posle kad su ga udvojili onda je vec kasno da mu se neko otvori za pas :) u takvoj situaciji samo je turskoj klupi mogao da doda :D

naravno sledeci napad ga udvoje i on odma baca pas savanovicu :)

pogledao je... da li ga je video ili nije... da li je ukenjao da ce opet da upise glupu izgubljenu loptu... to ne mozemo znati... da li ti vidis ovde faul ili ne???

Link to comment
Share on other sites

Pod jedan, nije glutein, nego gluten. Vidim da si se baš udubio u temu i stvar o kojoj diskutujemo, pa si samo ovlaš bacio pogled na neki članak i odmah si zaključio da si ekspert u toj sferi.

Za ovo drugo mogu da ti kažem da si opet ti taj koji je ispao bezobrazan jer si me fidovao kurcem. Mislim, ako ti vidiš onaj moj post kao prozivku tog tipa, onda zaista imaš dodatne probleme u glavi.

Kao treće, to šta on priča nema veze sa onim šta pokazuje na terenu. Da je Novak od pre dve godine bio na mestu i situaciji današnjeg Novaka, lagano bi predao nekoliko mečeva, a neke dobijene bi izgubio. Isto tako je činjenica da je on BAŠ TO i radio u trenucima kada igra jako dug, nazovimo ga, odlučujući poen u kom osvaja ceo meč. Koliko se samo puta desilo da se uvek saplitao na toj jebenoj poslednjoj stepenici zato što nije imao tu trunku sigurnost i poznavanja svojih mogućnosti. Pogledaj samo 2010 i 2009 godinu od koga i kako je gubio. Prilično dobro se sećam da je UVEK imao ključne poene, ali da mu se govno u dupetu svaki put steglo i uvek je gubio zbog toga.

Šta se desilo ove godine je odličan pokazatelj da nije samo gluten igrao ulogu u njegovoj dominantnoj igri, već i stav sa kojim se postavio prema ostalima. (najbolji primer je meč polufinala protiv Federera, onaj Novak bi samo povio rep i otišao u svoj ćošak, ali ovaj znamo šta je uradio)

Što se tiče basketa, šut je nerezonski i kraj priče, a to što ti tvrdiš da Duda nije dao nikakvu reakciju (iako ga kamera snima sa leđa dok on maše rukama, kojim verovatno tapše i hvali Teodosića) je opet tvoje viđenje stvari. Ne znam da li si igrao neki timski sport i koliko si pratio kako je Duda vodio reprezentaciju do sada, ali je svaku tekmu vrlo jasno stavljao do znanja igračima da hoće poslednji napad po svaku cenu. Ovo šutiranje u trenutku kada ima 22 sekunde do kraja je totalni idiotizam, jer se nije namestio, nije odradio nikakvu fintu, nije pokušao da uradi bilo šta. U trenutku kada imaš 10 sekundi od napada, a 30 do kraja utakmice, mora se igrati brz šut i faul odmah posle da bi imali poslednji napad, a da ne govorim o tome da nikoga nije bilo ispod koša u trenutku kada je on šutirao.

pod jedan nisam medicinski radnik niti sam ucio engleski na oksfordu i ne stidim se da priznam svoje neznanje... tekstovi nisu na maternjem jeziku te je stoga i moj prevod los... bez obzira na to vrlo je jasna poenta...

za ovo drugo ti se duboko izvinjavam ti si meni hteo zapravo dobronamerno da kazes da pecurke koje uzimam imaju mnogo materija koje stete mom organizmu... ili nesto gore?!? trebalo je da ispostujem formu, evo:

APLAUZ ZA VICU!

pored toga... ja sam samo citirao peju i nista vise...

trece da je novak od pre dve godine danas na terenu on ne bi mogao da dise... ovaj danas moze, zato i ne predaje meceve... pored toga novak od pre dve godine je igrao neuporedivo losiji tenis tako da je svako poredjenje neumesno... ne bi dobio onog federera od subote sve i da je najzdraviji covek na svetu sa tenisom koji je igrao tada... tvoje poimanje belog sporta je neverovatno... ti zapravo hoces da kazes da je novak danas najbolji igrac na svetu zato sto je federer sisica koja ne moze da odigra odlucujuci poen... znaci OTAC se pretvorio u sisicu onog trenutka kada je sisica mentalno shvatila da je OTAC... meni ovo zaista tako zvuci... covek koga mnogi smatraju najboljim igracem svih vremena ne koristi po 2 vezane mec lopte dve godine za redom... po toj logici postoji samo jedan alfa muzjak, a svi ostali su sisice... i marej i nadal i federer i... eto kazes mi da pogledam 2010. evo bas sam gledao US open... a zasto ne odemo i dalje u proslost... 2008. je novak osvojio svoj prvi grandslam... u polufinalu je takodje pobedio federera...

znaci to poredjenje "onaj novak" (a to je novak koji se popisao po tada nerikosnovenom broju jedan u polufinalu grandslam-a!!!) i "ovaj novak" pije vodu samo ukoliko se gledaju iskljucivo porazi... a bilo je i pobeda... manje... zasto??!? zato sto je novak imao zdravstvenih problema... zato sto je igrao losiji tenis... i naravno zato sto je mentalno stasao... ALI NE ZATO STO JE BIO SISICA... jer sisica ne osvaja GS sa 21om godinom...

nisam trenirao timski sport nikada... trenirao sam sport u kome sve sam radis... i znam kako izgleda kada ti protivnik u trecem kolu unisti nogu... pa ti u cetvrtfinale udjes sa bandazom... pa ti se sledeci opet usere u tu istu nogu samo zato sto vidi da je povredjena... ti ga prodjes iz inata jer nisi sisica... ali za polufinale ne mozes da stojis... nego predas zato sto se pitas kako ces da hodas kada napunis 30 ili 40...

kraj me je nasmejao... zaista... ti znas sta je duda trazio od njih??? teo je kriv sto 4 igraca cekaju da on resi utakmicu... sto bukvalno statiraju... macvan se pribrao i postavio blok... kakva finta?!? o cemu pricamo?!? izasao iz bloka i opalio trojku... on to radi... zasto!?! zato sto to najbolje radi u reprezentaciji... zato sto je pogadjao vazne suteve mnogo puta... zato sto ostali bukvalno cekaju da on pogodi tu trojku... a duda je mahao rukama... naravno da je mahao... signalizirao je igracima sta da rade u odbrani... pustili su sut... pretpostavicu da je hteo da brani napad... a i da nije, igraci ga nisu poslusali... pa nije duda toliko prolupao da se iznenadi 5 sekundi posle promasaja...

i zaista me zanima odakle ti to da duda hoce poslednji napad po svaku cenu... mi smo odigrali samo dve egal utakmice... sa francuzima i turcima... protiv francuza smo poslednji napad zavrsili sa iznudom faula desetak sekundi pre kraja napada (teo je imao 7 sec)... i branili smo poslednji napad... francuzi su promasili i otisli smo u produzetak... u produzetku je markovic trebalo da napravi faul... cak je i podigao ruku... sudija je pustio igru i svirao faul keselju nekoliko sekundi kasnije... i sto se tice tog slucaja potpuno si u pravu... ja ne pokusavam da vidim ono cega nema i obrnuto... evo bas sam odgledao snimak jos jednom... teodosic ima pet licnih... cela petorka se rotira... pokusavaju da urade nesto... nisu uspeli... ne zato sto su sisice ili zato sto se glupiraju, vec zato sto sport nije matematicki izraz... nekada pogodis, nekada ne (to me podseti na duletovu pricu o 5 pluseva i 2 minusa... pa to jeste plus tri dule... to je sport... kada bi znao da ces promasiti ne bi ni sutirao, zar ne???) da li je nerezonski da savanovic misli da nema vise vremena i da onako frljne loptu??? jednostavno nije znao... i opet ponavljam to nije opravdanje... ni njemu opravdanje nije potrebno... ostaje cinjenica da reprezentacija izgleda potpuno razlicito kada je teo u iri i kada nije... ne verujem da je zasluzio takav status i kod dude i kod ostlih igraca zato sto je klovn/indijanac/basketas...

i za kraj... neki hejter bi mogao da zakljuci sledece: branimo poslednji napad u regularnom delu vs fra... odbranimo... branimo protiv turaka dva puta... odbranimo... sutiramo protiv francuza u produzetku i popusimo... pa duda je retard ako insistira na poslednjem napadu...

Link to comment
Share on other sites

@toMaBRE ne bih se slozio da je bio ocigledan faul, iliasova se bez konatkta uhvatio za loptu. bolje se vidi na usporenom snimku. po mom misljenju su mogli da sviraju isto kao sto nisu, klasicna fifti-fifti sudijska odluka.

vezano za sut, mislim da je takodje veoma diskutabilno. 5 sekundi do kraja napada uz dosta jak zonski presing turaka, teska odluka. kada su presli pola, turci su namestili 3 2 zonu koja se razbija brzim kruzenjem lopte i sutem spolja ili prodorom gde se na jednoj strani pravi visak odbrambenih igraca i samim tim oslobadja jedna strana. mislim da je za to, u trenutku kada je macvan krenuo teodosicu u blok, bilo malo vremena. mozda je mogao u prodor i da ostavi loptu sa strane ili da proba da izvuce faul, ali to su trenuci, verovatno je imao osecaj "nema vremena, naskacem i nabadam trojku". :)

Link to comment
Share on other sites

Zasto je bio nerezonski sut?

Zato sto su turci izasli iz bonusa odavno i trebalo je da se radi ulaz, uz neki pik&rol i da se trazi faul ako ne bude otvoren sut.

I onda ti se desi ono sto se desilo u Istanbulu 0.5 sekundi pre kraja pri sutu koji odlucuje pobednika. Opa baaaaaaaaaaaam bana... oh wait... upravo sam ti polomio ruku ali nije faul?

A da se ne lazemo sto je vise islo ka kraju utakmice to su sudije sve vise krale... ja se licno ne bih usudio da se pouzdam u kriterijum da li je faul ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...