Jump to content

CS:GO pričajte - slobodna diskusija


qbA

Recommended Posts

Знам наравно да то није број продатих копија,али је то паметном доста. :) Ово за бету, забоrавио си да је просечан број играча у бети који су играли у једном тренутку,био ~1к. :) Ово за милионе заиста чисто сумњам,да си рекао пар стотина хиљада па би ми било логично.

>Šta misliš kakva će situacija da bude za dva, tri meseca, dok ljudi nabave igru...?

А игру је иначе баш тешко набавити.Поготово за запад,где је онлајн куповина нешто најнормалније. Већина људи која је хтела да купи игру ју је досад купила. Број тренутних играча се не може повећати драстично,може само да опадне. И што си спомињао тамо 100 милиона, само да знаш да LoL који је изашао пре 2 године и f2p је,и који буквално игра сваки други гејмер, има 50ак милиона акаунтова. (питање је колико је њих активно,вероватно само пар).

Edited by декиша
Link to comment
Share on other sites

Знам наравно да то није број продатих копија,али је то паметном доста. :) Ово за бету, забоrавио си да је просечан број играча у бети који су играли у једном тренутку,био ~1к. :) Ово за милионе заиста чисто сумњам,да си рекао пар стотина хиљада па би ми било логично.

>Šta misliš kakva će situacija da bude za dva, tri meseca, dok ljudi nabave igru...?

А игру је иначе баш тешко набавити.Поготово за запад,где је онлајн куповина нешто најнормалније. Већина људи која је хтела да купи игру ју је досад купила. Број тренутних играча се не може повећати драстично,може само да опадне. И што си спомињао тамо 100 милиона, само да знаш да LoL који је изашао пре 2 године и f2p је,и који буквално игра сваки други гејмер, има 50ак милиона акаунтова. (питање је колико је њих активно,вероватно само пар).

Daj care ne budi lud, igra je u ovom trenutku prepuna bagova i gomila ljudi čeka da prođe neko vreme dok ne odrade download (pa i ja sam jedan od njih). Eno ti na bench forumu ljudi kukaju - nekima puca igra čim urade paste u konzoli (pa moraju ručno da kucaju), drugi lik koji drži igraonu ne uspeva da pokrene dedicated server, itd... Dalje ako nisi provalio - ljudi su na odmoru, a neki još nisu ni čuli za novi cs.

Onda imaš situaciju da se prodaja igara u Americi razlikuje od one (piratske) u Srbiji, naročito za konzole. Svi sada nešto igraju, a tek kada im to nešto dosadi, onda kupuju novo. Ovog leta je pre GO izašla tona novih naslova za konzole, i to se trenutno pika masovno. GO možda, ali možda dođe na red tek za nekoliko meseci. I nemoj da gubiš vreme da mi tvrdiš da ovo nije tako, jer živim na tom "zapadu" koji spominješ. [:p]

Broj igrača može da opadne ali samo u 1.6, jer su svi ovu igru već odavno nabavili, tu novih igrača nema. Što se broja prodatih primeraka tiče, CS zvanično ima tiraž od 27 miliona legalnih kopija, pri čemu se procenjuje da je broj piratskih kopija 10x veći (bukvalno). Znači 250 - 270 miliona sve đuture, za sve ove godine. Tu su brojku ranije, tj. odavno pominjali i u Svetu Kompjutera ako se dobro sećam. Šta je onda problem da GO overi 50 miliona igrača u narednom periodu...? I ne kapiram ovo tvoje "pametnom dosta", pa brate GO je u opticaju 4 dana, a već ima više online igrača nego 1.6 koji se masovno pika već 7 godina...? Koliko je 1.6 imao online igrača u prva četiri dana...? [:)][:)]

Edited by aLti
Link to comment
Share on other sites

Знам наравно да то није број продатих копија,али је то паметном доста. :) Ово за бету, забоrавио си да је просечан број играча у бети који су играли у једном тренутку,био ~1к. :) Ово за милионе заиста чисто сумњам,да си рекао пар стотина хиљада па би ми било логично.

>Šta misliš kakva će situacija da bude za dva, tri meseca, dok ljudi nabave igru...?

А игру је иначе баш тешко набавити.Поготово за запад,где је онлајн куповина нешто најнормалније. Већина људи која је хтела да купи игру ју је досад купила. Број тренутних играча се не може повећати драстично,може само да опадне. И што си спомињао тамо 100 милиона, само да знаш да LoL који је изашао пре 2 године и f2p је,и који буквално игра сваки други гејмер, има 50ак милиона акаунтова. (питање је колико је њих активно,вероватно само пар).

50 miliona akauntova, gde jedan igrac ima barem 3-4-5 svojih akaunta. ja licno imam 4, a nisam ni toliko aktivan sto se tice LoL-a

Link to comment
Share on other sites

Ок ти терај по свом и даље,али видећемо статистику за пар месеци. :) Живи били па видели. :) Само не знам о којих ти 50 милиона играча причаш. То нема теорије да се деси,осим ако девелопери не ураде неки квантни скок у апдејту. :)

>a već ima više online igrača nego 1.6 koji se masovno pika već 7 godina...

Јеси сигуран? Можда од сорса,провери опет стеам статс. :) А и све да то јесте тако,ту никако не можеш да повлачиш паралелу јер је 1.6 игра стара 13 година.

Edited by декиша
Link to comment
Share on other sites

overall, dopada mi se igrica. ali ima i elemenata koji mi se ne dopadaju. i to mi se bas nedopadaju, iako cu se navici na njih s vremenom.

dopada mi se fizika igrice. nije teska i zategnuta kao sors, a opet nije kvejk endzin skacem svuda. moguce je raditi bani hop, i kretati se kao u 1.6. cak i silent run je donekle moguc, ali samo u overavanju coskova, kretati se tako je nemoguce, sto je dobro. rikoj mi je cudan, i trebace mi dosta vremena da se priviknem. modeli svega su mi jako cudni, mozda modeli igraca treba jos da se dorade. u odredjenim situacijama (citaj: bilo kakav mracniji deo) je skoro pa nemoguce razlikovati modele ct-a i terora. dopadaju mi se i nove bombe, jer ce promeniti stil igranja i nacin smisljanja taktika, pa samim tim i zakomplikovati igru.

ono sto mi se nikako ne dopada su mape. cesto su pretrpane raznim sranjima. teksture su kompleksnije nego u 1.6, pa je ceo momenat odbijanja bombi od zidove promenjen, za sta ce opet trebati neko vreme za privikavanje.

takodje, nikako mi se ne dopada buy menu. ne znam ko je stavio granate na 6, jebeno mi je lakse da ih manuelno kupujem misem. takodje me nervira nemogucnost bindovanja vise komandi na jedno dugme u setup menu-u igrice. doduse, nisam proverio da li je to moguce preko konzole. verovatno jeste preko aliasa, ali bi mi konfig onda bio toliko kompleksan da bih morao da ga nosim sa sobom na usbu.

edit: stvar koja me neverovatno nervira je radar. napravljen je tako da ljudima bude laksa orijentacija, a samo je teza.

nedostaje mi jednostavnost starog kantera svaki put kad ga igram. i igraci sorsa ce upocetku biti u prednosti samo zbog rikojla, jer je blizi sorsu nego jedansestici. ali kad se ljudi priviknu i nauce ga, bice izbalansirano. ali mislim da ce postojati razlika u nacinu igranja izmedju igraca dve igrice.

i nadam se da ce igrica zaziveti. potrebna je kompleksna nova pucacina, koja ce da se odrzi neko vreme.

i zanima me, koji rejtovi se ovde koriste, i na koliko frejmova igrati ? probao sam na 100, i igrica ofc sece. da li prosto pustiti default 300 frejmova, pa nek se frejmovi setaju u zavisnosti od potrebe situacije ?

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

@protA

komande su

rate 80000

cl_updaterate 128

cL_cmdrate 128

cL_interp 0

cl_interp ratio 1

fps_max 999

Sto se tice fps , ja koji sam kupio komp pre par dana imam na dmu 180-400 , na mecu 230-450. Mnogo je veca razlika izmedju 40 fps i 100 fps , nego 200-700 , ako razumes o cemu govorim :))

Od svih igraca koje sam pitao , niko nema veci fps od 600 cak ni oni sa zverskim kompjuterima , jer igrica i dalje nije optimizovana skroz u tom sektoru

^.^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...